Життя переможе!

У Львівському обласному клінічному перинатальному центрі внутрішньо переміщені українки народили 187 дітей, зокрема шість двієнь

Львів вже два місяці поспіль є містом, де народжуються маленькі українці, матусі яких виїхали з міст, де ракети нищили чи нищать, на жаль, досі все на своєму шляху. «Львівський обласний перинатальний центр працює у штатному режимі 24/7, і ми надаємо всю спеціалізовану допомогу жителькам Львова та Львівщини та жінкам, які приїздять до нас з інших міст України. Міст, де було неспокійно чи й досі неспокійно. За час війни у Львівському обласному перинатальному центрі внутрішньо переміщені українки народили 187 дітей, зокрема шість двієнь. 228 жінок, які приїхали до Львова з гарячих точок, стоять зараз у нас на обліку, спостерігаються в нашому центрі та планують народжувати у нас. Звертаються до нас для консультування й жінки, які їдуть транзитом через Львів за кордон, зокрема, які нещодавно народжували. Спілкуємося, консультуємо, допомагаємо всім, чим можемо», – зазначає «Львівській Пошті» керівниця Перинатального центру Марія Малачинська. – Народження діточок – це яскраве підтвердження того, що життя не спинити, воно триває, нація відроджується і українські жінки мужні духом, вірою і сповнені боротьбою за майбутнє своїх дітей, сімей, родин!».
Співрозмовниця акцентує, що віра – це те, що зараз має бути у кожної жінки, у кожної мами. «Маємо пам’ятати, що наші діти мають жити у незалежній та вільній Україні. Певна, що наші бійці – Герої, які стоять на передовій, роблять все можливе, аби українські діти жили у незалежній і мирній Україні. Щоб всі ми, українці, мали можливість жити, працювати, думати, розвиватися і народжувати дітей у вільній Україні. Мамам раджу максимально зібрати себе, думати про позитив і молитися. Зараз кожен має добре робити свою роботу, вірити в Україну, наше військо та молитися. Ми всі маємо разом робити спільно справу задля України та перемоги!» – зазначає Марія Малачинська.
Народжувати до Львова приїздять жінки майже зі всіх областей, де тривали чи досі тривають бойові дії. Водночас стресові стани жінок – це й передчасні пологи. «Війна, тривога, хвилювання – все це стресовий фактор, який впливає на передчасні пологи. Коли жінки народжують передчасно, ми, медики, маємо максимально посприяти у виходжуванні та якісному медичному догляді дитини, аби малеча вижила, що ми й робимо», – каже Марія Малачинська. 
З її слів, здебільшого зі східних теренів України вагітні виїхали заздалегідь, зокрема впродовж перших тижнів, зупинилися на Львівщині та народжували у Перинатальному центрі. Спочатку багато було жінок з Києва та Київської області, Харківщини. «Є жінки зі Сум, Полтави, Кривого Рогу, Одеси. Також у нас було кілька пацієнток із Маріуполя. Одна з вагітних, яка у нас народжувала, виїхала з Маріуполя за місяць з початку війни», – розповідає Марія Малачинська.

Зі слів співрозмовниці, жінкам медики надають всі необхідні консультації. «Основний акцент, ясна річ, на консультації лікаря акушера-гінеколога. Ми, лікарі, також працюємо як і психологи. Якщо потрібна жінкам і консультація психолога, то є у нашому медичному закладі психолог, зокрема Марія Петришин. Радимо спілкуватися жінкам зі спеціалістом. Жінки приїздять із акцентом, аби народити здорову дитину. Звісно, значна частина їх у стресовому стані, бо родичі залишилися вдома. Та й чоловіки не завжди поруч із дружиною у Львові. Жінкам складно психологічно, тому допомога нашого психолога є саме на часі», – розповідає Марія Малачинська.
«Безперечно, жінкам, які приїхали з областей, де неспокійно, потрібні розмови з психологом. Хоча й війна вже триває дев’ятий рік, але активна фаза триває з 24 лютого, багато вагітних покинули свої домівки та поїхали народжувати у більш безпечні області. Зокрема, народжують діточок у Львівському обласному перинатальному центрі. Жінки, з якими доводиться спілкуватися, дуже тривожні, їм потрібна фахова допомога. Надзвичайно важливою є психологічна допомога, тому спілкуємося з жінками. Вони дуже чекають на такі розмови, адже для них такі бесіди є потрібні, важливі та помічні. Жінки виговорюються, діляться емоціями, підтримують одна одну. Зараз у час війни професія психолога є критично необхідною», – розповідає «Львівській Пошті» психологиня Перинатального центру Марія Петришин. З її слів, спілкувалася з жінками, зокрема з Києва та Чернігова, які пережили вибухи, ракетні обстріли, а згодом народжували. Для них спілкування з психологом було, як самі казали, вкрай важливим.
«У нашому медзакладі на початку березня жінка з Києва Ірина – її чоловік зараз на фронті – передчасно народила двійню. Одне немовля народилося з вагою 800 грамів, інше – 1 кілограм 200 грамів. Це моя пацієнтка, якій я проводила кесарський розтин. Зараз одна дитина важить вже понад три кілограми, менша – добирає до двох кілограмів. Це сильна духом жінка з позитивною енергетикою, з надпотужною вірою, що все буде добре з малечею! І так є! Мамина віра і професійна праця медиків – і ось готуємо киянку з діточками до виписки», – розповідає Марія Малачинська. До слова, Ірина стала учасницею фотопроєкту «З вогню до життя»: мовиться про 11 матусь, які приїхали з епіцентрів бойових дій і які народжували діточок у Перинатальному центрі. Це жінки, які вберегли життя з-під ракетного обстрілу Харкова, Києва, Житомира, Сєвєродонецька, Чернігова, Запоріжжя. Історії одинадцяти героїнь можна було побачити на фотовиставці «З вогню до життя» у львівському парку «На Валах».

Медзаклад отримує гуманітарну допомогу у достатній кількості, зокрема породіль забезпечують усім необхідним. «У нас жоден медикамент пацієнтки не купують. У медзакладі все є і на природні пологи, і на кесарів розтин», – зазначає керівниця Перинатального центру. Допомагають різні фонди, львівські та закордонні, зокрема поляками допомагають. У Перинатальному центрі матусі можуть отримати «пакунок малюка» або беруть довідку і отримують згодом грошову компенсацію. Напередодні Великодня породіллі та майбутні мами з числа внутрішньо переміщених осіб отримали від опікунської ради Перинатального центру в подарунок набори необхідних речей для своїх немовлят.
«Життя переможе! Україна переможе! Всі ми віримо у це», – наголошує очільниця Перинатального центру Марія Малачинська. «Звісно, що життя переможе! Нам потрібно вірити, надітися на перемогу України. Молитися за Україну, за бійців, за діточок. Ми переможемо!» – додає психологиня Марія Петришин.


Пологове відділення Львівського обласного клінічного перинатального центру працює цілодобово. Контактний номер приймального відділення пологового та відділення патології вагітності: (032) 259-19-44.
Приймаються пацієнтки в пологове відділення з 22 тижнів вагітності.
З питань оперативних втручань гінекологічного профілю та вагітності до 22 тижнів, звертайтеся у гінекологічне відділення з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00.
Ургентних пацієнток приймають в режимі 24/7.
Контактний номер телефону: (067) 605-28-82.
З питань огляду та консультації гінеколога, УЗД та ведення вагітності звертайтеся до спеціалізованого консультативно-діагностичного відділення з жіночою консультацією. Графік роботи: з 8.00 до 18.00.
Телефон для запису: (096) 194-20-75, (097) 499-17-99 за адресою вул. Короленка, 9.
Загальну інформацію про роботу Львівського обласного клінічного перинатального центру можна дізнатись за телефонами: 
(068) 317-00-00 (контактна особа – Зоряна); 
(097) 116-53-34 (контактна особа – Галина).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8718 / 1.61MB / SQL:{query_count}