«Тепер наша мрія – побачити перші кроки донечки!»

Препарат Zolgensma у США вкололи – навесні львів’янка Вікторія Полюга з мамою поїдуть на реабілітацію до Італії

Найвідоміша дівчинка Львова Вікторія Полюга щасливо з батьками повернулася додому зі США після уколу життя і, побувши місяць-півтора у місті Лева, знову повернеться з мамою на реабілітацію до Італії, зокрема у місто Неаполь. Мрія батьків здійснилася – у клініці у Сан-Антоніо Вікторії 10 січня 2022-го вкололи найдорожчий укол у світі – рятівний препарат Zolgensma. У дитини важка генетична хвороба – спінальна м’язова атрофія (СМА). 
Вікторія народилася здоровою. У 8 місяців батьки зрозуміли, що дитині важко рухатися і одразу звернулися до лікарів. Робили різні дослідження, але не могли зрозуміти, що відбувається з дитиною. Діагноз СМА Вікторії підтвердили у США – це був генетичний аналіз, на який батьки чекали майже місяць. Новина, звісно, шокувала подружжя. Втім, зібралися і поставили собі за мету зробити все можливе і неможливе, щоб врятувати дитину та зібрати кошти на найдорожчий у світі, але такий ефективний препарат.
10 січня 2022-го – історичний день для родини Полюг, адже саме у цей день здійснилася мрія мами і тата – маленькій Вікторії у клініці у Сан-Антоніо вкололи укол життя Zolgensma
Як писала «Львівська Пошта», на укол життя під час збірки «Врятуємо Вікторію Разом» торік зібрали 50 мільйонів гривень – 4 листопада 2021-го її закрили. Вкотре подяка всім людям з добрими серцями, волонтерам, благодійним фондам, зокрема Благодійному фонду «Із янголом на плечі», бізнесменам, підприємцям. Кожна гривня мала значення!
І ось дівчинка-позитивчик Вікторія Полюга та її батьки – мама Мар'яна Коцовська та тато Назар Полюга – зі США до Львова прилетіла 10 лютого. У Штати родина полетіла з міста Лева 4 грудня 2021-го. І ось після майже двох місяців за океаном Полюги повернулися додому. Планували у США бути місяць, але недуга донечки, зокрема ГРВІ, внесла корективи.
Дорогу зі США Вікторія перенесла легко, і вона була веселіша, а ось дорога до США дитині далася важче, розповіла мама. Дорога додому родині Полюг була без пригод, а ось до США виникли нюанси – заледве встигли на літак зі Стамбулу до США (спочатку летіли зі Львова до Стамбулу, а далі – з Туреччини до США), але, Богу дякувати, все закінчилося добре. Нерви були ще ті, але сім’я Полюг кожне випробування проходить гідно.
У США після уколу Вікторія відвідувала лікаря, і медик зазначила, що дитина стала куди міцнішою, ніж була до введення препарату
Згодом на родину чекало ще одне випробування – Вікторія у США захворіла на ГРВІ та опинилася у лікарні. Укол життя довелося перенести фактично на місяць. «Дякуємо всім тим, хто за нас молився і нас підтримував, коли ми були в лікарні! Молитва та віра – це велика сила! Люди мені й далі пишуть, що продовжують молитися за Вікторію. Щиро дякуємо всім за підтримку. Бог чує наші молитви», – говорить співрозмовниця. 
10 січня 2022-го – історичний день для родини Полюг, адже саме у цей день здійснилася мрія мами і тата – маленькій Вікторії у клініці у Сан-Антоніо вкололи укол життя Zolgensma! «Процедура тривала три години. Вікторія перенесла її добре. Вона була спокійна, дивилася мультики. Нам з чоловіком дозволили бути під час процедури. Введення безпосередньо уколу Zolgensma тривало годину», – розповідає мама.
А далі – чергові випробовування для мами і тата. «А далі був досить важкий тиждень після уколу. Медики попереджали, що можуть бути побічні ефекти. У Вікторії була і гарячка, і блювота. Дитина відмовлялася від їжі, плакала, сильно плакала, особливо вночі. Врешті-решт все нормалізувалося, Богу дякувати. Згодом дитина стала більш весела і жвавіша», – розповідає Мар’яна Коцовська. 
«Вікторія – наша сила та оптимізм! Вікторія – справжній боєць!» – наголошує мама
У США після уколу Вікторія відвідувала лікаря, і медик зазначила, що дитина стала куди міцнішою, ніж була до введення препарату. «Вона вже пробує перевертатися. У неї це виходить, а ми так тішимося! До уколу вона цього не могла зробити. Тепер маємо багато працювати й працювати, щоденно робити вправи!» – каже мама. 

У Сан-Антоніо Вікторія займалася з логопедом та реабілітологом. Продовжать заняття з логопедом і вдома. Ще одна гарна новина: у США Вікторія навчилася жувати і ковтати прожовану їжу – у Львові дівчинці все перемелювали.
На укол життя під час збірки «Врятуємо Вікторію Разом» торік зібрали 50 мільйонів гривень
Вікторія змінилася та підросла. Батьки тішаться її успіхам. Нехай маленькими, але це таке щастя для мами і тата. «Вона стала міцніша. Ліву руку тепер вже може цілком випрямити. Ложку тримає сама. Також може сама втримати важчу іграшку. Сама може тримати книжку і вже перегортає сторінки, – розповідає «Львівській Пошті» Мар’яна Коцовська. – Коли в мене на руках, то контролює шию і спину. Це недовго, але ми так тішимося її успіхам. Фактично ми у розвитку втратили півтора року, тепер все будемо надолужати, а це означає, що потрібно багато працювати. Кажу про щоденні реабілітаційні вправи. Зараз Вікторія адаптовується до українського часу, адже є різниця з часом у США. Вдень вона хоче спати, а вночі прокидається. Зараз вправами займаємося вечорами».
29 березня Вікторії виповниться два роки. «Радіємо, що у норми та час ми вклалися. Укол життя потрібно було вколоти до 2 років і до 13,5 кг. Важить вона зараз 12 кг», – розповідає мама. 
4 листопада 2021-го збірку «Врятуємо Вікторію Разом» закрили. 4 грудня родина Полюг полетіла до США
Позитивчик Вікторія балакуча дівчинка – любить говорити. «А як вона книжку читає! Дуже це любить, – радісно каже мама. – Перебуваючи у США, Вікторія навчилася говорити окей. Дуже полюбилося їй це слова. Вона чула, що всі так кажуть, й собі повторювала». Нагадаємо, що коли дівчинка була торік на реабілітації в Італії, то часто любила повторювати слово «дякую».

Як писала «Львівська Пошта», загалом на підтримувальній терапії в італійському Неаполі у 2021-ому мама з донечкою були сім місяців. 25 жовтня 2021-го вони повернулися до Львова з Неаполя, аби почати готуватися до поїздки у США.
10 січня 2022-го Вікторія отримала укол. 10 лютого дівчинка з батьками повернулася додому до Львова
Як вже зазначала торік «Львівській Пошті» Мар’яна Коцовська, подяка всім італійським медикам, зокрема реабілітологам, які допомагали, які навчили всіх вправ. «Італія дала моїй дитині шанс на життя! Якщо ми б залишилися у Львові, то я не знаю, в якому стані зараз би була Вікторія»,– акцентувала мама Вікторії.
Зараз мама зазначає, що в Італії на реабілітації планують бути місяць, а далі повернутися до Львова, аби вдома проходити реабілітацію. У планах – піти з Вікторією на заняття з плавання. «Готова й надалі вчитися у реабілітологів», – каже співрозмовниця.
«Вікторія – наша сила та оптимізм! Вікторія – справжній боєць! – тішиться мама. – У нас була мрія, аби Вікторія отримала укол життя Zolgensma. Богу дякувати, ця мрія здійснилася! 10 січня – це як другий день народження донечки. Тепер наша мрія – побачити перші кроки Вікторії! Аби мрія здійснилася, потрібно щодня з донечкою займатися. Ми свідомі, що це велика праця, будемо робити все можливе. Все залежить від її організму та фізичного стану», – зазначає «Львівській Пошті» мама. 
Вікторія – дівчинка, поцілована Богом! Дівчинка-енергія, яка заряджає своїм позитивом всіх нас. Дівчинка, усмішка якої всім так полюбилася! Ця дитина об’єднала всіх і Львів пройшов тест на людяність, милосердя і чуйність сердець.
У США Вікторія навчилася говорити «окей» – дуже полюбилося їй це слова. Вона чула, що всі так кажуть, й собі повторювала
Історія родини Полюг – це історія про силу надії та згуртованість. Це історія про силу молитви та Божої опіки. Це історія про силу віри батьків, які зробили все можливе і неможливе заради порятунку своєї донечки! Міцного здоров'я та Божої опіки Вікторії! Віри, надії та оптимізму батькам!

Юрій Федечко,
директор Благодійного фонду «Із янголом на плечі»:

У Вікторії гарна динаміка: має силу в руках, каже слова. Вона – молодець! Зичу Вікторії, аби щодня у неї був маленький успіх! І нехай цей успіх окрилює її та її батьків. Батькам зичу, аби вони тішилися кожному успіху в розвитку донечки – будь-який рух пальчика, рук, ніг, кожному новому її слову. Віра батьків і всіх людей – це велика сила! 
До фонду «Із янголом на плечі» звернулися батьки 12 дітей зі СМА зі всієї України, і ми розповіли, як організувати процес та ініціативні групи у своїх містах зі збору коштів на укол життя. Розповіли батькам, що завдяки вогнику віри та єдності людей все можливе і збірка у Львові «Врятуємо Вікторію Разом» – яскраве свідчення цьому!
Під час збірки для Вікторії Полюги на рахунок фонду надходили і мінімальні суми, і суми до 50 тисяч гривень. Казав і кажу: під час збору коштів на лікування дітей кожна гривня є важливою! Будь-яка сума, яку збираємо всі разом, робить дива. 
Тішить, що маленькі діти також долучалися до збірки «Врятуємо Вікторію Разом». Це так було мило, коли малеча, побачивши по відео Вікторію, віддавала свої скарбнички задля уколу для неї. Хтось збирав на нову іграшку, хтось на ровер, але ці діти віддали ці гроші маленькій львів’янці. І передавали ці кошти щиро і з вірою, що їхні гроші допоможуть Вікторії. 
Це правильне виховання дітей змалечку, що важливо мати добре серце і бути милосердним. Це важливо, аби діти розуміли, що допомагати можна змалечку. Щиро дякую батькам за добре виховання дітей! Тішуся, що й бабусі та дідусі активно долучалися до допомоги зі збору коштів – дякуємо вам. 
Від імені фонду дякую 184 навчальним закладам Львова та області, які долучилися до збірки – зібрали понад 1,8 мільйона гривень. Ми дедалі більше стаємо благодійною державою. Так змінюється суспільство. І Вікторія змінила Львів! Вікторія об’єднала Львів і людей! Її збірка була народною.
Хочу звернутися до батьків, в яких важко хворіють діти: вірте, ніколи не опускайте руки, звертайтеся за допомогою, зокрема до депутатів, церкви, фондів. 
Мрійте, бо мрії здійснюються! Ми мріяли про Центр трансплантації кісткового мозку – і це здійснилося. Цього тижня у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі відкрили Клініку дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку. Це перша та єдина у Західній Україні клініка, що проводитиме трансплантацію кісткового мозку у дітей. Це дуже важлива подія – це подія 2022 року! Загалом наш фонд допоміг 14 дітям, яким ми збирали гроші на лікування за кордоном. Тепер і у Львові є Центр трансплантації кісткового мозку, лікуватися можна в Україні. Рідні стіни дійсно лікують, і в Україні є професійні гематологи та онкологи.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7548 / 1.65MB / SQL:{query_count}