«Буковельський експрес»: у гори з комфортом

Потяг курсує зі Львова до селища Ясіня. У чому його особливість і які перспективи розвитку залізничного сполучення з Карпатами

Під кінець року АТ «Укрзалізниця» зробила подарунок не лише львів’янам, а й всім українцям, які мандрують у Карпати. Мовиться про запуск «Буковельського експресу» №810, який курсує маршрутом Львів – Галич –Івано-Франківськ – Надвірна – Делятин – Яремче – Микуличин – Татарів – Ворохта – Ясіня. Цей шлях дизель-потяг долає за 5 годин 40 хвилин. Експрес їздитиме щодня до 16 січня 2022 року, окрім 1 та 4 січня, а відтак по п’ятницях, суботах і неділях. 
«Буковельський експрес» буде зручний для тих, що вирушають зі Львова та Івано-Франківська до курортів Українських Карпат, а також для пасажирів, які подорожують із Києва та в зворотному напрямку потягом № 91/92 Київ – Львів – Київ, – каже голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін. – У разі відсутності місць на прямі поїзди вони зможуть дістатися до Українських Карпат лише з однією зручною пересадкою».
Також поїзд підійде для подорожей до найвідомішого водоспаду Пробій та Скель Довбуша, які знаходяться в Яремче, найдовшого села в Україні – Микуличин, до віадука, збудованого у 1895 році за часів Австро-Угорщини у Ворохті та селища Ясіня Закарпатської області, звідки можна дістатися до Драгобрату – найвищого гірськолижного курорту Українських Карпат.
Чим особливий «Буковельський експрес»? Це найновіша версія українського дизель-потяга нового покоління виробництва Крюківського вагонобудівного заводу ДПКр-3, що здатний розвивати швидкість до 140 км за годину. У ньому один вагон першого класу і два – другого, загалом 170 місць, біля кожного з яких є розетка, USB-порт і зручний відкидний столик. У вагонах збільшені полички для багажу й туалетні відсіки, адаптовані до маломобільних груп. Потяг має сучасну систему кондиціювання, туалетні системи, які працюють навіть під час зупинок. Вартість квитків у вагонах другого класу стартує від 174,27 грн, першого класу – від 237,52 грн.
Добратися із Татарова до Буковеля можна шатл-басами. Вартість квитка – 50 грн. Курорт співпрацює із «Укрзалізницею» і забезпечує відповідну кількість автобусів та посадкових місць для пасажирів усіх залізничних рейсів.
«Нам вдалося налагодити якісну комунікацію з АТ «Укрзалізниця», наші партнери розуміють важливість інфраструктурного розвитку Карпатського регіону. В планах подовження залізничної гілки до Буковеля, але це дуже складний і фінансово затратний проєкт. Зараз він перебуває на етапі вивчення технічного й фінансового обґрунтування. Такі проєкти вкрай потрібні, адже ми вже бачимо, що ані розширення наявних доріг, ані будівництво нових не допомагає розв’язати питання добирання», – пояснює керівник відділу маркетингу і реклами туристичного комплексу «Буковель» Володимир Юзюк.
Це вже четвертий новий маршрут за цей рік включно з найдовшим – Маріуполь – Рахів, який сполучає сім областей України. Вперше потяг №5/6, у складі якого 10 нових вагонів, вийшов на маршрут 13 грудня. Ним також можна доїхати до Татарова, і він уже має чималий попит.
Якщо ж хочете комфортно добратися до Львівських Карпат, 2, 6 та 8 січня 2022 року це можна зробити, сівши на потяг 745/746 Інтерсіті+ «Лижний експрес» сполучення Київ – Славське, який вирушає з Києва о 06.02, зі Львова об 11.52 і прибуває у кінцевий пункт призначення о 13.54. В зворотному напрямку, зі Славського, він вирушає о 16.20 і прибуває до Києва о 23.50. Вартість квитків зі Львова становить 266 – 437 грн.
Про попит на потяги до Карпат, перспективи розвитку залізничної мережі Карпатського регіону і Львівщини зокрема «Львівська Пошта» поговорила з керівником клієнтського сервісу АТ «Укрзалізниця» Олександром Шевченком.
Львів-Татарів-Львів


«Львів має прекрасний потенціал стати залізничним хабом для міжнародного сполучення»

Олександр Шевченко, керівник клієнтського сервісу АТ «Укрзалізниця», – про попит на потяги до Карпат, перспективи розвитку залізничної мережі Карпатського регіону та Львівщини зокрема

– Як реагує АТ «Укрзалізниця» на зростання попиту на відпочинок у Карпатах?
– На свята у піковий період 60 відсотків усіх наших рейсів становить карпатський напрямок. Сюди прямують як українці, які шукають можливості реалізації своїх потреб у внутрішньому туризмі, так і іноземці. Мовиться не лише про Буковель, але й про Драгобрат, Славське. Останній населений пункт, до слова, чудовий приклад. Торік ми запустили сюди «Лижний експрес», який мав чималий попит. 24 грудня поновили курсування цього потяга. Це дуже ефективний маршрут, уже бренд, його всі знають. Славське було першим. Це перша громада, яка відгукнулася на заклик «Укрзалізниці», і в цьому році ми організували два додаткові сполучення з цією локацією. Відтак і Буковель нас підтримав. 
Зараз ми намагаємося щонайбільше контактувати з громадами, налагоджувати сполучення, графік курсування потягів. Місцева громада сама замовляє зручний маршрут, сполучення і графік, платить за це гроші «Укрзалізниці», які йдуть на операційні витрати для обслуговування маршруту (Львівщина з 2022-го компенсуватиме перевізнику щонайменше 3 млн грн на рік за організацію пасажирських перевезень у регіоні«ЛП»).Це виграш для двох сторін, бо ми гарантовано отримуємо ефективні рейси.
– Які перспективи розвитку сполучення львівського напрямку?
– Перспективи великі. «Укрзалізниця», Львівські облдержадміністрація і обласна рада підписали меморандум про співробітництво, завдяки якому Львівщина долучилась до нашого пілотного проєкту Public Service Obligation у пасажирських перевезеннях.
Ми ретельно відстежуємо попит, тож приділяємо увагу львівському напрямку. Запускаємо нові потяги, нові вагони. В «Укрзалізниці» «відміряємо» рік від 12 до 12 грудня. У новому розкладі є оновлений маршрут потяга №113/114 Бахмут – Львів. Ми змінили час його прибуття до Львова на більш зручний: із 04.38 на 08.46. Тепер маршрут охоплює ще два обласні центри, отже, ще більше людей зможуть потрапити до Львова. Парадоксально те, що ми зробили рейс довшим, але зручнішим. Бо що, для прикладу, робити людині о п’ятій ранку у вашому місті? А так є можливість нормально виспатись і приїхати, коли же відчиняються кав’ярні. 
На кількох напрямках маємо проєкти з оновлення колій, які дозволять доправляти пасажирів у місця призначення значно швидше. З Рави-Руської можна запустити нові рейси, до того ж польського Хелма. Але для цього потрібні зміни, про які я вже казав. Їх неможливо зробити за рік. Розуміємо, що в нас немає іншого виходу, як до 2026-го повністю оновити весь рухомий склад і колії, якими він прямуватиме, інакше у цьому всьому не буде жодного змісту.
Рейси зі Львова з часом можуть бути подовжені й за кордон України. Також можливі сполучення із закордонними містами через хабові пересадки, як це є у Європі. Львів має прекрасний потенціал стати залізничним хабом для міжнародного сполучення, залишається лише попрацювати зі стиковками. 
– Як зміниться графік курсування «Буковельського експресу» після «високого» сезону?
– Ми побачимо, як відбуватиметься бронювання квитків, який буде пасажиропотік. Для прикладу, чи не кожен потяг Маріуполь – Рахів заповнений на майже100 відсотків. Маємо ще один дизель-потяг, тож за потреби частоту курсування «Буковельського експресу» можна збільшити. Зараз у нас є 10 потягів, які зупиняються в Буковелі, і вони дали нам плюс 300 відсотків пасажирів порівняно з так званими доковідними часами. 
Експрес Львів – Ясіня є фактично аналогом закордонних регіональних потягів, які долають невеликі відстані, але вважаються досить ефективними. Ним можна добратися зі Львова до Татарова за ті ж гроші, що й старими потягами на інших маршрутах, але більш комфортно. 
Окрім того, маємо кілька проєктів залізничного сполучення в Карпатах, зокрема подовження гілки до Буковеля. Сподіваюся, що в 2022 році отримаємо технічне обґрунтування, завдяки якому можна буде визначити термін виконання робіт і кінцевий пункт призначення.
Розмовляла Марічка Ільїна
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8156 / 1.62MB / SQL:{query_count}