А ви вже здали?

Містян до 14 грудня закликають здавати протерміновані ліки на знешкодження – перелік адрес

Львів’яни можуть здати протерміновані ліки на знешкодження. Для збору таких ліків у місті встановили шість стаціонарних контейнерів та два у мобільних пунктах прийому небезпечних відходів. Контейнери розміщені в різних локаціях: аптеки, поліклініка, торговий центр, ОСББ та Екобус, щоб перевірити, куди містянам буде найзручніше приносити ці відходи.
Здавати ліки на знешкодження можна до 14 грудня за адресами:
пл. Міцкевича, 8 (аптека D.S.)
вул. Грінченка, 5 (аптека D.S.)
пр. Червоної Калини, 36 (аптека D.S., ТЦ "Шувар")
вул. Кульпарківська, 226а (ТРЦ "Victoria Gardens")
вул. Медової Печери, 1 (6-та поліклініка м. Львова)
а також на всіх стоянках Екобуса міста
Наразі жодне місто України не має централізованої системи збору медичних відходів від мешканців. Передбачається, що пілотний проєкт громадської організації Zero Waste Lviv покаже готовність містян відсортовувати протерміновані ліки, небезпечні для довкілля.
«Після реалізації цього пілотного проєкту ми напрацюємо рекомендації для ЛМР та інших громад, в який спосіб найефективніше збирати протерміновані медикаменти. Ми вже бачимо величезний запит від мешканців і хороший відгук на цю ініціативу, але в майбутньому подивимось, які локації для контейнерів та способи комунікації є найбільш ефективними», - пояснює Ірина Миронова, голова Zero Waste Lviv.
Організатори проєкту закликають мешканців перебрати домашні аптечки та принести на знешкодження перш за все: антибіотики, гормональні препарати, протигрибкові засоби, противірусні засоби, протизапальні засоби, антидепресанти.
Потрапляючи в довкілля, ці ліки становлять небезпеку для природи та здоров’я людей, тому їх не можна викидати в смітник чи зливати в каналізацію. Таблетки та пігулки варто здавати в блістерах, скляні флакони та ампули - запакувати, щоб не розбились при транспортуванні. Картонні коробочки та інструкції не потребують утилізації, їх краще здати на переробку.
«Ліки, і особливо антибіотики, мають перестати потрапляти в довкілля. Потрапляння антибіотиків в довкілля робить бактерії резистентними до антибіотиків, відтак наявні ліки перестають працювати коли людина на лікуванні антибіотиками», - наголошує керівниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.
Не приймають: шприци, медичні маски та рукавички, ртутьвмісні термометри. Останні можна здати на утилізацію в мобільні пункти прийому небезпечних відходів відходів Екобус.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8700 / 1.54MB / SQL:{query_count}