Культурне дозвілля: буде чи не буде?

Як працюватимуть львівські культурні установи до кінця жовтня і які події вони пропонують містянам розповідає «Львівська Пошта»

Колектив Львівського органного залу варто привітати – його директора Івана Остаповича призначено керівником управління культури Львівської міськради. Заклад проводить заходи лише за умови, що всі учасники та організатори мають сертифікати про вакцинацію від Covid-19 або негативний ПЛР-тест, чинний на момент проведення заходу. Наявність сертифікату чи тесту перевірятиметься на контролі перед входом у зал. 
До кінця листопада тут відбудеться ще 12 найрізноманітніших концертів – по одній події у будні дні, та по дві в вихідні. Ви зможете насолодитися творами Вівальді, Ліста, Баха, французькою, німецькою і романтичною органною музикою, симфонічними фугами і концертом до 70-річчя заснування легендарного квартету ім. М. Лисенка.
Ви також можете повернути квиток, придбаний на події з 18 жовтня по 1 листопада, якщо не маєте сертифікату про вакцинацію або негативного результату ПЛР-тесту. Повернення квитка, придбаного в касі Органного залу, здійснюється без обмежень у касі. Повернення квитка, придбаного на сайті kontramarka.ua, здійснюється через сайт, не пізніше, ніж за день до самої події. Для повернення квитків через сайт звертайтесь до технічної підтримки квиткового оператора kontramarka.ua через номери телефонів, вказані на сайті, та за допомогою чату.
В музеї «Територія Терору» з 18 жовтня тимчасово не проводяться екскурсії. Відвідувачів тут приймають тільки для індивідуального огляду експозиції і лише за умов наявності сертифікату про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту, зробленого не пізніше, ніж за 72 години.
Гостей чекають по середах і четвергах з 10.00 до 18.00, з п'ятниці по неділю з 11.00 до 19.00. Каса зачиняється за пів години до закриття музею.
Палац Гната Хоткевича у період з 18 жовтня по 1 листопада прийматиме гостей та організаторів подій за умови вакцинації одною чи двома дозами, наявності плр-тестів (до 72 годин). Участь в подіях у просторі Khotkevych Space можлива за попередньої ресєстрації в кількості до 10 осіб. Колективи Палацу продовжують працювати онлайн згідно з розкладом. На вході усім вимірюють температуру, гості мають показати ПЛР-тест чи сертифікат, одягти маску і тримати дистанцію в 1,5 метри. Продовжуйте слідкувати за оновленнями, адже умови можуть змінюватись.
Відвідування Львівської національної опери можливе за наступних умов: наявності COVID-сертифікату про вакцинацію, негативного результату ПЛР-тесту COVID-19, що здійснений протягом не більше 72 годин, або документу про одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг. Їх відсутність є підставою для відмови глядачеві відвідати театр. У дітей та підлітків віком до 18 років вказані документи не вимагають.
Усі заплановані вистави і концертні програми будуть проведені без змін, а колектив театру також працюватиме лише за наявності вказаних документів. Також у театрі дотримуються актуальних протиепідемічних заходів. Кількість місць наповненості залу зменшено до 50%. Обов'язкове дотримання маскового режиму впродовж усього перебування у театрі.
Подбайте про наявність необхідних документів для відвідування подій театру, не забувати брати їх зі собою та завчасно, разом із квитком, підготувати для показу працівникові Львівської національної опери при вході.
21 жовтня театр запрошує гостей на опери Дмитра Бортнянського «Сокіл» і «Алкід» (до 270-ої річниці з дня народження українського композитора), 22 жовтня – на концерт «Верді-Гала», 23 жовтня – на балет «Білосніжка та семеро гномів» і оперу «Бал-маскарад» (до 80-річчя головного художника театру Тадея Риндзака), 24 жовтня – на «Лебедине озеро». 29 жовтня тут даватимуть оперу «Набукко», 30 жовтня – балет «Дон Кіхот», а у останній день місяця – «Попелюшку» і оперу «Мойсей» Мирослава Скорика, написану на замовлення Львівської опери з нагоди 100-річчя театру.
Колектив Національного театру ім. Марії Заньковецької прийняв рішення піти на творчі канікули до 31 жовтня. «Свідомо йдемо на такий крок і маємо надію, що за цей час ми з вами станемо більш відповідальними та свідомими, – йдеться у повідомленні про тимчасове припинення роботи. – Вакцинація – не вирок, а нові реалії 21 століття. Будьте здорові».
Наступну зустріч із гостями у театрі запланована на 2 листопада о 18.00 – в цей час тут покажуть «Сватання на Гончарівці» (вистава перенесена з 19 жовтня).
Перший театр також оголосив про зміни у розкладі вистав у зв’язку з посиленням карантинних умов. «Коза-Дереза» з 19 жовтня переноситься на 4 листопада о 12.00, «Пливе човен» – з 24 жовтня на 7 листопада о 13.00, «Коза-Дереза» – з 26 жовтня на 24 листопада о 12.00, «Два джентльмени з Верони» – з 23 жовтня переноситься на 6 листопада о 18.00, «О восьмій вечора на Ковчезі» – з 27 жовтня на 3 листопада о 12.00, «Дамський кравець» – з 29 жовтня на 28 листопада о 18.00, «Маленька Баба-Яга» – з 31 жовтня на 14 листопада о 12.00.
Придбані раніше квитки на вистави залишаються дійсними. Адміністрація театру просить вибачення за незручності та дякує за розуміння! Про усі подальші зміни повідомлятимуть на сторінці театру.
У театрі Леся Курбаса нагадують про нові карантинні обмеження щодо проведення масових заходів.
Усі учасники і організатори заходу повинні мати сертифікати про вакцинацію або негативні ПЛР тести, зроблені не пізніше, ніж за 72 години до проведення заходу. Наявність сертифікату чи тесту перевірятиметься на контролі перед входом до театру. При відсутності вищевказаних документів адміністрація театру матиме право не допустити глядача до приміщення театру.
Вистави проходитимуть із 50% завантаженістю глядацької зали та з обов’язковим дотриманням маскового режиму. Маски мають покривати рот та ніс протягом всього часу відвідування театру.
До кінця місяця тут покажуть такі вистави, як «Кабаре Бухенвальд» (22 жовтня), «Так казав Заратустра» (23 жовтня), «Марко Проклятий, або Східна легенда» (27 жовтня) і «Апокрифи» (28 жовтня). Усі події розпочинаються о 19.00. Після третього дзвоника Ви не матимете можливості потрапити в партер театру, тому велике прохання не запізнюватись на вистави.
Також, у зв'язку із новими обмеженнями, квитки можна придбати виключно онлайн на сайті TicketClub. Каса театру до 1 листопада працювати не буде!
У Львівській національній філармонії ім. Мирослава Скорика також посилені обмежувальні протиепідемічні заходи із запобігання поширенню COVID-19. Тут ви маєте пред’явити документ про здійснення вакцинації (жовтий або зелений сертифікат), негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, який проведено не більш як за 72 години до часу проведення заходу, негативний результат експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який проведено не більш як за 48 годин до часу проведення заходу або довідку від лікаря про наявність протипоказань до вакцинування.
Відвідувачі, які не підтверджують наявність вищезазначених документів до зали не допускаються. Перелічені вище обмеження не стосуються осіб молодше 18 років. Усі події відбуватимуться із дотриманням маскового режиму та соціального дистанціювання. Кількість відвідувачів не перевищуватиме 50% від загальної кількості місць у залі. 
Саме філармонія приймає у Львові чотири події фестивалю ім. Владислава Любомирського, який триватиме з 22 по 26 жовтня. Окрім цього поціновувачів музики запрошують 28 жовтня на вечір Ігор Стравінський і Україна від «Віртуозів Львова», 30 жовтня на Fortes Fortuna Adiuvat від оркестру INSO-Львів і 31 жовтня на подію «Дириґенти. Українською: Драган».
Усі заплановані події будуть проведені без змін, а колектив філармонії працюватиме для вас лише за наявності вказаних вище документів.
Кінотеатр «Планета кіно» у ТРЦ Forum Lviv також працюватиме з певними обмеженнями. Кінотеатри, що вакцинували своїх працівників, можуть приймати гостей лише за наявності одного з документів у будь-якій формі: сертифікат повної або часткової вакцинації, негативний ПЛР-тест терміном до 72 годин, негативний експрес-тест, довідка про одужання не пізніше шести місяців тому.
Гості віком до 18 років документів не потребують та можуть приходити у «Планету Кіно» без обмежень. На жаль, без документа вас не зможуть допустити на показ, адже це суперечить нормативно-правовим актам. Якщо ви вже придбали квиток, але не маєте жодного з документів, можете повернути його у додатку, в особистому кабінеті та у касі кінотеатру. Не забувайте вдягати маску та залишайся здоровим. 
До кінця місяця у цьому кінотеатрі ви зможете подивитись такі фільми як фантастичні бойовик «Веном 2: Карнаж» і пригодницька драма «Дюна», пригодницький бойовик «007: Не час помирати», українські комедіі «Бурштинові копи» і «ДЕ ГРОШІ», сімейна пригодницька комедія «Джим Ґудзик і пірати «Чортова дюжина», мультфільм «Родина Адамсів 2», драма «Остання дуель», комедійна драма «Голос Місяця», трилер «Хелловін убиває» .
Музей народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького повідомляє про впровадження загальноміських карантинних обмежень. З понеділка тут працюють за такими правилами: 1 людина на 10 кв. метрів; обов'язкова наявність у відвідувачів сертифіката про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту, зробленого не пізніше ніж 72 години; допуск на територію лише за наявності маски; заборонено проведення масових заходів та екскурсій.
До 31 жовтня ви зможете оглянути тут роботи відомого львівського художника Романа Венчака. «Пори року» – так назвав митець свою теперішню виставку. Це свого роду звіт про щоденну працю художника, якому у цьому році виповнилось 60 років. Учасник багатьох регіональних та міжнародних виставок Роман Венчак у своєму творчому доробку має понад 150 картин, частина з яких експонуеться у виставковому залі музею. А у Пороховій вежі до кінця листопада експонують неймовірну виставку-розповідь про становлення скансену, присвячену 50-літтю Музею народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького.
З 20 жовтня у Львівській національній галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького у зв'язку із запровадженням посилених карантинних обмежень відвідування експозицій усіх музеїв здійснюється за наявності сертифікату (жовтого або зеленого) або негативного ПЛР - тесту (строк дії 72 години). І не забувайте про маску! 
Варто нагадати, що всі музеї Галереї, а саме Музей європейського мистецтва XIV-XVIII ст. (Палац Потоцьких), Музей європейського мистецтва ХІХ-ХХІ ст. (Палац Лозинського), Музей модернізму, Музей Івана Георгія Пінзеля, Каплиця Боїмів, Музеї - заповідники «Олеський замок», «Золочівський замок», «Підгорецький замок», «Жовківський замок», «П‘ятничанська вежа», Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри, Музей «Храм Івана Хрестителя», Музей Теодозії Бриж, Музей гетьмана України Івана Виговського, Музей Жидачівської землі, працюють за єдиним графіком: з вівторка по п'ятницю з 11.00 до 17.00, по суботах і неділях з 10.00 по 18.00. Каси зачиняються за 30 хвилин до закриття музею. Каса в Золочівському замку зачиняється за годину до закриття музею.
Власне у галереї до кінця місяці триває новий авторський проєкт художниці Олени Турянської SOLUTION. У залах Палацу Лозинського вчора відкрили виставку Володимира Лободи «Людська комедія» (частина 2). Тут представлена рання живописна творчість митця і каменепластика. У Храмі Івана Хрестителя експонують виставку «Іконопис» Петра Гуменюка. А в Музеї Івана Георгія Пінзеля триває показ відреставрованого іконостаса XVII‒XVIII ст. авторства іконописців «Жовківського іконописного осередку», які належали до кола Івана Рутковича із церкви Святої Трійці у місті Жовкві.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7332 / 1.67MB / SQL:{query_count}