«Змінюємо ОХМАТДИТ, аби дітям було комфортно»

Андріана Мальська, голова Опікунської ради обласної дитячої лікарні, – про іменні палати, створення передопераційного холу та нове обладнання

Затишна, комфортна і кольорова – такою б мала бути дитяча лікарня. Лікарня, де не страшно у передпокої перед операцією, бо поруч мама чи тато. Саме такою у майбутньому бачить Львівську обласну дитячу лікарню «ОХМАТДИТ» голова Опікунської ради медзакладу Андріана Мальська. 
«І до цієї мети крок за кроком стає дедалі ближче. Послідовно і наполегливо. Хоча й нам ще багато потрібно зробити, але ці зміни у лікарні вже є. І тут насамперед подяка благочинцям, які фінансово допомагають змінювати лікарню на краще, – зазначає «Львівській Пошті» Андріана Мальська. – Певна: маленькими і впевненими кроками таки можна змінити світ. У нашому випадку – змінити лікарню ОХМАТДИТ. Успіх нашої Опікунської ради полягає виключно у людях, які об’єднались навколо дитячої лікарні ОХМАТДИТ, які хочуть її змінити на краще для громади Львівщини».
Подяка благочинцям, які фінансово допомагають змінювати лікарню на краще
Так, звісно, першочерговим є професійні лікарі, а вони є у дитячій лікарні, але й стіни мають значення. Куди краще лікуватися маленьким пацієнтам у медзакладі, де затишно, кольорово і тепло, ніж у похмурому приміщенні. 
В ОХМАТДИТі вже є гарне приймальне відділення, відремонтований сходовий майданчик лікарні, є кілька сучасних іменних палат у хірургічному відділенні (їх буде більше), а невдовзі – ремонт ЛОР-відділення коштом однієї з компаній та втілення цікавого проєкту «Добрі сни – діточкам у львівському ОХМАТДИТі». Щодо проєкту – то це про можливість перебування батьків поруч із дитиною включно до моменту введення пацієнта у медикаментозний сон та розбудження малечі.

– Медики Львівської обласної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ» вже другий рік поспіль на передовій боротьби з коронавірусом, адже це єдиний дитячий медзаклад в області, де лікують малих пацієнтів, які потребують госпіталізації через хворобу. Однак за цей час ремонти в лікарні не припинялися. Прошу сказати, що вдалося з планів реалізувати?
– Так, ми були, є і будемо медзакладом, де лікують хворих на коронавірус дітей. На жаль, їх кількість стає більшою. Отже, в ОХМАТДИТі збільшується кількість ліжок для хворих на ковід з 50 до 120. Наші медики ковідного відділення тримають руку на пульсі та надають фахову допомогу діточкам. Зараз в ОХМАТДИТі на лікуванні перебувають понад 40 дітей з коронавірусом. Пильнуйте діточок! Батьки, вакцинуйтеся, вдягайте маску дитині у громадських місцях. Якщо у сина чи донечки є симптоми ГРВІ, звертайтеся до медиків. Симптоми в дітей у разі ковіду такі ж, як у разі ГРВІ – нежить, кашель, підвищена температура, яка не збивається тривалий час. Серед ускладнень у дітей – важка пневмонія, яка піддається лікуванню. Важких дітей переводять на апарати ШВЛ.

Щодо ремонтів, то позитивом є те, що у 2021 році в ОХМАТДИТі після ремонтів відкрилися сучасні іменні палати. Такі палати є у медзакладах за кордоном – тепер і у львівському ОХМАТДИТі. Дитячі лікарні у світі дедалі частіше мають вигляд казкового лісу, парку атракціонів, підводного човна, але тільки не похмурого медзакладу. Стіни мають значення! Тепер такі красиві палати є і у Львові. Іменні палати та відділення – це вже давно практикують у США. І я як голова Опікунської ради мріяла розпочати таку практику і у нас. Тішуся, що так є!
Дякую опікунці медзакладу депутатці Львівської обласної ради Тетяні Бей, що вона започаткувала цю важливу справу в хірургічному відділенні й інші долучилися до цієї прекрасної ініціативи. Дякую всім благочинцям, зокрема Максиму Козицькому, Григорію Козловському, Наталії Блажко та спортивному клубу черлідингу, і тепер в хірургічному відділенні лікарні є кілька іменних палат. Все зроблено якісно, сучасно, на совість. Головне, що процес був і є прозорий.
У планах – ще один поверх з такими палатами. Тішуся, що є охочі компанії провести такі ремонти, серед них компанія ОККО. Дякую і тим, хто підхоплює нашу ініціативу – альтернативній музичній школі MUZcool, яка проводить благодійний збір коштів для облаштування однієї з палат ОХМАТДИТу в музичному стилі. Молодці! 
Закликаю й інших долучатися до доброї справи задля комфортного лікування малечі Львівщини. Дітям і батькам дуже подобається перебувати у таких палах. Наголошу, що вони безкоштовні для пацієнтів.
Завдяки іменним палатам будемо мати повністю оновлене відділення хірургії, яке в контексті реформи є для лікарні пріоритетним
Світова практика фандрейзингу свідчить: правильно такі речі робити відкрито та показувати усім, з однією простою метою – щоб мотивувати інших, щоб люди бачили, що насправді все в руках громади, ми самі творимо своє середовище. Все спрацювало, як ми і планували. Отож під керівництвом Тетяни Бей будемо мати повністю оновлене відділення хірургії, яке в контексті реформи є для лікарні пріоритетним.
Є також напрацьований проєкт ремонту ЛОР-відділення компанією Avalon, яка є ініціатором благодійної акції «Стіни лікують». Також ми розпочали ремонт підвалу лікарні – тут нам помогла наша опікунка, директорка з маркетингу «Міст» Марта Янків, яка залучила до співпраці «Леокераміку». Мовиться про коридор довжиною 100 метрів, який сполучає приймальне відділення і КТ, яке запрацювало минулого тижня. 
– Зараз триває збір коштів для втілення проєкту «Добрі сни – діточкам у львівському ОХМАТДИТі». Хто був його ініціатором і чому цей проєкт є важливим?
– Ініціатива пішла від керівника Центру малоінвазивної хірургії «ОХМАТДИТу» Андрія Дворакевича, який бачив таке у Європі. Такі проєкти – це нормальна світова практика і її ми хочемо перейняти у нашій дитячій лікарні. «Добрі сни – діточкам у львівському ОХМАТДИТі» – це наш проєкт передопераційного холу – приміщення адаптивного типу для введення в наркоз і післяопераційного пробудження дитини у присутності батьків. Тобто кімнати перед операційною, де дитина засинає на руках у мами, а потім її переносять в операційну. Тут вона також прокидається після операції. 
Під кімнату засинання виділили приміщення у Центрі малоінвазивної хірургії. Для її створення об’єднаємо два окремі приміщення – частину коридору і частину балкону, проведемо ремонт, змонтуємо автоматизовані розсувні двері, а художники розмалюють кімнату казковими сюжетами, адже стіни теж лікують. 
У такий спосіб атмосфера передопераційного холу максимально буде наближена до домашньої. Хочемо, щоб тут було затишно, як удома, і зовсім нестрашно. Андрій Дворакевич певен: присутність мами чи тата впливає на одужання дитини – і це лише одна з причин, чому так важливо створити нову і дуже потрібну маленьким пацієнтам таку кімнату. 

Плановий бюджет проєкту – 464 844 гривень. З них 64 844 гривні дають наші друзі, ще 200 000 гривень надасть Міжнародний фонд «Відродження» у межах конкурсу «Культура. Спільнота» за умови, якщо нам вдасться зібрати 200 тисяч гривень на Спільнокошті. Підтримати проєкт можна тут.
Зараз на рахунку вже є 113 500 гривень. Хтось перераховує 100-200 гривень, хтось – великі суми, як-от 50 тисяч гривень. Подяка всім небайдужим доброчинцям, а їх вже 36, до змін на краще у лікарні! Подяка за проєкт команді ОХМАТДИТу, Марті Лотиш (громадська організація «Фундація підтримки мистецьких ініціатив «Візія»), Юрію Новачинському (Львівська національна академія мистецтв).

– Знаю, що лікарня поповнилася й сучасним обладнанням, яке важливе для проведення оперативних втручань. Яким саме?
– Це добре, що дитяча лікарня поповнюється новим сучасним обладнанням. Насамперед мовиться про придбання за бюджетні кошти. Коронавірус, попри негатив, показав проблеми медицини – нарешті держава звернула увагу на потреби медичних закладів. Загалом за час коронавірусу для ОХМАТДИТу придбали апарати штучної вентиляції легень, кисневі концентратори, виділили кошти на придбання кисневих точок в палатах.
У найближчих планах – ремонт ЛОР-відділення коштом однієї з компаній та втілення цікавого проєкту «Добрі сни – діточкам у львівському ОХМАТДИТі»
Також нашій лікарні допомагають фонди. Зокрема, Фонд вільних і небайдужих у червні придбав підвісний ларингоскоп для операційної ЛОР-відділення ОХМАТДИТу. Дякуємо всім небайдужим, хто долучився до збору коштів. Завдяки новому обладнанню лікарі ще вправніше допомагатимуть дітям з захворюваннями гортані. 
Як працювалося досі, розповідав завідувач дитячої отоларингології ОХМАТДИТу: колега тримала старий ларингоскоп в руці, а лікар оперував. Цей підвісний ларингоскоп можна закріпити, й проводити операцію буде простіше, швидше, а головне безпечніше, бо вже є чотири вільні руки, а не дві, як це було раніше. Також медики використовували пристосовані речі під час операції, а цей ларингоскоп з ендоскопами створені спеціально для дитячої гортані. Це найкраще обладнання, яке може бути!
А у вересні Фонд вільних і небайдужих та наша опікунка, депутатка Львівської міської ради Вікторія Христенко передали для операційної ортопедів ендоскопічний електрокоагулятор. Електрокоагулятор допомагає хірургам скоротити час операції та підвищити якість її проведення.
Також у для лікарні придбали нейростимулятор для реанімації для полегшення проведення наркозу – це був бонус від продажу планувальників нашої опікунки – видавчині Мар’яни Савки та Видавництва Старого Лева.


Для доброчинців, які підтримують проєкт «Добрі сни – діточкам у львівському ОХМАТДИТі» на Спільнокошті є подарунки. Добродіям, які зроблять внесок 100-200 гривень, віддячать подякою у соцмережах та листівкою з тотемним ведмедиком. За внесок 400-600 гривень дарують горнята. За внесок 1000 гривень дарують екоторбинку повну здоров'я. За внесок 5000 гривень для тих, хто дарує діточкам добрі сни, організують екскурсію медзакладом.

До теми:

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8177 / 1.67MB / SQL:{query_count}