Вісім років праці задля усмішок малечі

У Львові відкрили другу чергу обласного перинатального центру – запрацював гінекологічний корпус

Важливою медичною подією липня 2021 року є відкриття після довготривалої реконструкції другої черги гінекологічного корпусу у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі. Саме тут тепер працює гінекологічне відділення, патології вагітності, консультативно-поліклінічне відділення, центр підтримки лактації і грудного вигодовування, а також супровід вагітних. До перинатального центру можуть звертатися жительки Львова чи Львівщини, а також породіллі зі Західного регіону.

Як писала «Львівська Пошта», першу чергу центру після реконструкції відкрили у 2018 році, а перебував медзаклад на ремонті з 2013-го. З часу здачі в експлуатацію першого корпусу перинатального центру минуло три роки – за цей час тут народилося понад 15 тисяч дітей. Тепер центр зможе функціонувати у повному обсязі та надавати високоспеціалізовану гінекологічну допомогу з використанням ендоскопічного обладнання для збереження репродуктивного здоров’я жінок. Також центр впроваджуватиме сучасні методи діагностики, консервативне та оперативне лікування, профілактику гінекологічних захворювань.
Днями породілля з Лондону приїхала в Україну, щоб народжувати саме у Львівському перинатальному центрі
«Розпочався новий етап історії Львівського обласного клінічного перинатального центру. Вісім років громада Львова і Львівщини чекала на відкриття установи, яка зможе надати весь комплекс послуг, пов’язаних із материнством і дитинством в межах одного багатофункціонального закладу. Починаючи від планування сім’ї, супроводу вагітності, пологів, зокрема передчасних, та включаючи розв’язання питань, пов’язаних з виходжуванням передчасно народжених дітей, та будь-яких гінекологічних проблем жінки. Вісім років на цей день чекав увесь колектив Львівського перинатального центру – і дочекався. Це відкриття наближує нас до побудови якісного «перинатального світу» у Львові та Львівській області, коли ми в ринкових умовах зможемо на рівних конкурувати з подібними закладами в Україні та за кордоном, надаючи якісну та широку медичну послугу, – зазначає очільниця Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська. – Дякую кожному, хто був і є причетний до розвитку перинатального центру. Кожному голові облради і облдержадміністрації, кожному депутату, що своїми добрими справами і власними можливостями долучився і долучається до нашого спільного успіху. Вітаю з відкриттям нових відділень колектив перинатального. Нові відділення – це і нові виклики, де медики щодня повинні підтверджувати свою кваліфікацію, думати про власний і спільний розвиток, виховувати молодь і передавати свої знання та вміння молодим колегам».
У медзакладі у 2021-ому планують відкрити також другий етап виходжування новонароджених дітей на 25 ліжок
З її слів, гінекологічне відділення передбачає 80 ліжок, де пацієнтки матимуть змогу пройти обстеження, корекцію різних гінекологічних проблем і лягти на збереження на ранніх етапах вагітності. У медзакладі у 2021-ому планують відкрити також другий етап виходжування новонароджених дітей на 25 ліжок. Так пацієнтки зможуть не переводитись в інші заклади, а залишатись у перинатальному центрі до самої виписки.
Загалом новий корпус Б-3 має 154 ліжкомісць. Понад 170 млн грн – загальна кошторисна вартість другого комплексу об’єкту. Реконструкцію проводили коштом Державного фонду регіонального розвитку, субвенції державного бюджету та місцевих бюджетів.

Кошти спрямували на будівельні роботи, закупівлю медичного обладнання, меблів та інвентарю. Серед закупленого медичного обладнання є монітори, каталки, ліжка, маніпуляційні столики, хірургічні набори, інгалятори, електрохірургічні апарати тощо.
«Вдвічі приємно бути на відкритті оновленого перинатального центру, адже тут народились мої син та донечка. Щиро зичу колективу, щоб у центрі народжувалось якомога більше дітей. Сили медикам, витримки та великої поваги від людей, – зазначив очільник Львівщини Максим Козицький. – Тепер медзаклад функціонуватиме на повну, надаватиме професійну гінекологічну допомогу з використанням сучасного обладнання. Важливо, що тепер є оновлені приміщення, сучасне обладнання, що допоможе медичним працівникам і, сподіваюсь, полегшить їхню роботу».
«Львівщина отримала сучасний медичний заклад, який забезпечуватиме надання повного комплексу якісної акушерсько-гінекологічної допомоги. Загалом реалізація проєкту тривала майже вісім років, на його обладнання витратили 333,7 мільйона гривень, – каже голова Львівської облради Ірина Гримак. – Після завершення другого етапу реконструкції на повну потужність запрацюють всі відділення центру. Установа зможе надавати високоспеціалізовану допомогу, впроваджувати нові, сучасні методи діагностики, консервативне та оперативне лікування, проводити профілактику гінекологічних захворювань. Тобто супроводжувати жінок від моменту планування вагітності до виписки зі здоровою дитиною. Певна: сучасна медустанова зобов’язана конкурувати і з іншими європейськими клініками. Днями породілля з Лондону приїхала в Україну, щоб народжувати саме у Львівському перинатальному центрі. Тому горда, що така установа і такий колектив є саме на Львівщині».
У планах – відкриття на базі обласного перинатального банку грудного молока
Закрили перинатальний центр на реконструкцію у вересні 2013-го. «Загалом вона коштувала понад 333 мільйони гривень. Перший корпус здали у червні 2018-го, витративши на це понад 161 мільйон гривень з державного і місцевих бюджетів. Тепер офіційно відкрили другу чергу. За реконструкцію цього корпусу відповідав, коли був заступником голови Львівської ОДА. Вартість його реконструкції – понад 172,5 мільйона гривень, понад 76 з яких – з обласного бюджету. Ще понад 96 мільйонів гривень – гроші держави, – каже Юрій Холод, заступник голови Львівської облради. – Пам’ятаю кожну сесію, де ми вболівали за виділення коштів, кожен візит сюди в різні періоди ремонтів, під час доставляння нового найсучаснішого медобладнання, пам’ятаю перешкоди і долання їх. Тішуся, що сьогодні нарешті той день, коли Львівщина отримала один із найсучасніших перинатальних в Україні. Тішуся, що саме тут недавно з’явилася на світ моя племінниця, а днями саме сюди звернулася жінка з Великобританії з довірою, що її маля має саме тут побачити вперше світ. Загалом з 2018-го, з часу відкриття першого корпусу, в обласному перинатальному центрі народилося 15 779 дітей. Попереду у нас ще багато проєктів у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі. Зокрема, у планах відкрити на базі обласного перинатального банк грудного молока. І це надзвичайно важливий проєкт, який однозначно підтримую».
Фото: Львівський обласний перинатальний центр
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3002 / 4.05MB / SQL:{query_count}