«Психологічна допомога ветеранкам є вкрай важливою»

Марія Петришин, керівниця Першого жіночого ветеранського простору Re:Hub, – про другий Форум ветеранок у Львові та плани

У Львові у Будинку воїна 12 і 13 червня відбувся Форум ветеранок – 2021. Цей захід уже вдруге організував Перший жіночий ветеранський простір Re:Hub. Форум ветеранок – один із найбільших проєктів організації, який реалізовують у межах конкуру «Зробимо Львів кращим».
Re:Hub – це простір, якому ветеранки довіряють, простір, який збирає, об’єднує та гуртує жіноцтво. Тут жінок-захисниць чують, підтримують, допомагають їм
Жіночий ветеранський хаб – це простір для фізичної та психологічної реабілітації жінок, які знають, що таке війна. «Re:Hub – це простір, якому ветеранки довіряють, простір, який збирає, об’єднує та гуртує жіноцтво. Тут жінок-захисниць чують, підтримують, допомагають їм», – каже Марія Петришин, керівниця Першого жіночого ветеранського простору, психологиня Львівського обласного перинатального центру та Будинку воїна.
Нас, команду Re:Hub, мотивує проводити такі форуми, адже бачимо, як такі заходи потрібні ветеранкам, як вони чекають їх
Форум ветеранок – це майданчик для обговорення проблем та потреб в охороні здоров’я, реабілітації та реалізації учасниць війни. У 2021 році він об’єднав жінок під гаслом «Здоров’я. Безпека. Комфорт». Психологічне та фізичне здоров’я, зокрема репродуктивне, жінок-ветеранок і жінок-волонтерок, питання інформаційної безпеки – саме такі акценти Форуму. Учасниці послухали доповіді керівниці Львівського обласного перинатального центру Марії Малачинської, реабілітолога Віталія Ступака, психологів Марії Олійник та Олени Дівєєвої, експерта з медіаграмотності, журналіста Станіслава Безушка, співаків і громадських діячів Соломію Чубай та Віктора Винника. Втішені жінки були майстер-класом з витинанки від Марії Янко, в межах якого кожна ветеранка витнула на пам’ять символ заходу. У другий день Форуму учасниць чекав майстер-клас макіяжу від Анастасії Сподарко, а також екскурсія до ведмежого притулку та гостинний обід від яворівських волонтерів на чолі з Петром Шотом.
Плануємо робити акцент на наданні психологічної допомоги ветеранкам, адже дуже важливою є надання професійної допомоги жінкам
«Плани у нас були амбітні, тішимося, що все задумане нам вдалося під час Форуму ветеранок. Нас, команду Re:Hub, мотивує проводити такі форуми, адже бачимо, як такі заходи потрібні ветеранкам, як вони чекають їх. У заході взяли участь 45 чинних військовослужбовиць і демобілізованих зі Львівщини, Києва, Дніпра, Запоріжжя, Вінниччини, Херсонщини та Луганщини. Тішить, що цього року доєдналися ті жінки, які не були торік. Ми вражені позитивним настроєм ветеранок та їхніми позитивними відгуками про захід. Жінки наговорилися та набулися разом, психологічно реабілітувалися разом. Втішені, що на Форум приїхала й колишня очільниця Міністерства у справах ветеранів Оксана Коляда. І приїхала не сама, а з півторамісячною донечкою. Це визнання та повага до нас, команди Re:Hub, і ветеранок, – зазначає «Львівській Пошті» Марія Петришин. – Другий Форум ветеранок засвідчив, наскільки важливо приділяти увагу жінкам-військовослужбовицям, проблеми яких відрізняються від проблем чоловіків-військових. Цьогорічний захід дозволив нам ще глибше проаналізувати, з чим варто працювати. Маємо у планах посилити співпрацю з медичними установами Львівщини щодо надання допомоги ветеранкам, а також будемо ініціювати зміни до законодавства для покращення медичного та психологічного обслуговування військовослужбовиць і продовжувати створення осередків Re:Hub в інших областях України. Плануємо робити акцент на наданні психологічної допомоги ветеранкам, адже дуже важливою є надання професійної допомоги жінкам. Ветеранки мають знати, куди і до кого звернутися, якщо їм потрібна поміч».
Дякуємо медикам, завдяки яким реалізація нашої місії – здорова ветеранка і волонтерка – була б неможливою, а також іншим нашим друзям і партнерам, які за межами Форуму повсякчас нас підтримують
Зі слів Марії Петришин, ветеранкам дуже сподобався виступ співачки Соломії Чубай – всі в один голос назвали його найчуттєвішим. «Всі були в захваті від її світла, щирості та сили! – каже співрозмовниця. – Особливо жінкам заімпонував недільний релакс на природі Львівщини – екскурсія у ведмежий притулок «Домажир», фотосесія, а згодом частування смаколиками від партнерів Форуму та прекрасні українські пісні». Світлана Штайн спекла 4-поверховий коровай для ветеранок вагою 8 кг.
Втішені, що на Форум приїхала й колишня очільниця Міністерства у справах ветеранів Оксана Коляда. І приїхала не сама, а з півторамісячною донечкою
«Дякуємо всім, хто долучився до проведення Форуму. Дякуємо медикам, завдяки яким реалізація нашої місії – здорова ветеранка і волонтерка – була б неможливою, а також іншим нашим друзям і партнерам, які за межами Форуму повсякчас нас підтримують. Щаслива ветеранка – насамперед здорова ветеранка. Один з принципів, який керує напрямком нашої діяльності. Жінка може повноцінно відчувати щастя лише за умови відсутності проблем зі здоров’ям. Тому дбаємо про те, щоб допомогти у цьому дівчатам і жінкам, які пройшли війну, а також волонтеркам, які жертвують своїм здоров’ям заради помочі іншим, – резюмувала керівниця Першого жіночого ветеранського простору. – Усе велике ніколи не робиться однією людиною, воно робиться командою! Дякую команді простору Re:Hub. У нас була одна велика спільна мета, і ми її досягли! Обіймаємо, любимо та завжди чекаємо ветеранок у Будинку воїна».
фото: Юлія Малець


Перший жіночий ветеранський простір Re:Hub – організація, в якій волонтерки займаються питаннями надання допомоги ветеранкам російсько-української війни, зокрема у питаннях гінекології, репродуктології та психологічної реабілітації. Re:Hub у вересні виповниться два роки. За цей час допомогу отримали понад 70 ветеранок. 


Оксана Коляда, керівниця проєкту «Простір можливостей», ексочільниця Міністерства у справах ветеранів України:
– Коли ми запускали перші ветеранські простори, якраз хотіли, аби вони стали такими майданчиками, де поєднують зусилля усі, хто опікується ветеранами та їхніми родинами. Перший жіночий ветеранський простір Re:Hub – яскравий приклад! Місце, де опікуються здоров’ям жінок ветеранок і волонтерок. Форум ветеранок відбувається другий рік поспіль. Програма насичена: від серйозних бесід про ментальне та фізичне здоров’я до інтерактиву просто неба. Дякуємо нашим партнерам за можливість побачити своїх і долучитися до обговорення важливих питань. На заході об’єдналися бійці двох фронтів: медики та ветеранки. Ця «вибухова» синергія дає можливості розвиватися і підтримувати один одного. Як сказали присутні лікарі, ви нас рятували на сході, тепер наша черга рятувати вас у тилу.
Ольга Воронюк, ветеранка, учасниця Форуму:
– Щиро дякую організаторам Форуму ветеранок – 2021, благодійникам, гостям заходу за цей чудовий день. Для нас, ветеранок, цей захід дуже важливий. Ми маємо можливість і почути нову важливу інформацію, і обмінятися думками та проблемами між собою. Тому вдячні, що є такі організації як Re:Hub, які на волонтерських засадах організовують настільки потрібні форуми. Безмежно вдячна за теплу атмосферу, все було душевно, приємно і так смачно! Приємні люди, гарні емоції, ексклюзивні подаруночки, майстер-класи – все це залишиться в серці надовго. Подяка Марії Петришин – вона притягує до себе немов магнітом, своєю добротою, турботою та щирістю. Подяка команді Re:Hub за безплатне медичне обстеження, психологічну допомогу. Як добре, що ви зробили для нас цей захід, який дає можливість розрядитися та заповнитися новими, приємними відчуттями. Отримала масу задоволення, знайомств, позитиву та насолоди. Соломія Чубай – прекрасна та талановита людина, найкраща матуся для своєї дитини. Це людина з великої літери, яка мене розчулила. Це ніжна, чуйна та відважна жінка. Іконописець Лев Скоп – завжди вмієте підняти настрій, дякую за позитив.
Мирослава Кронова, учасниця Форуму:
– Підтримка та допомога, турбота, жертовність і доброта – саме ці почуття, які не прописані у жодних інструкціях чи законах, притаманні простору Re:Hub. Незважаючи на виснаження й емоційну втому, волонтерки Форуму ветеранок – 2021 продовжують свою роботу, і ця діяльність поступово, але неухильно, змінює країну. Вони змогли вирішити надважкі завдання, набути величезного досвіду у доланні найрізноманітніших перепон. Дякую вам за те, що наші буденні дні перетворили на таке яскраве та емоційне свято.
Галина Довбета, учасниця Форуму:
– Приємно, що простір Re:Hub подарував частинку себе кожній з нас. Дякуємо. Висловлюємо слова подяки від імені кожної жінки, якій ви допомогли, за вашу людяність та безкорисливу працю.
Наталя, Луганська область, учасниця Форуму:
– Такі зустрічі для нас дуже важливі. Бо це близькі мені по духу люди, з якими ми пройшли дороги війни. Так приємно відчувати, що ми потрібні, що про нас піклуються! Багато хто з дівчат повернувся з війни з пораненою душею. А ви огорнули нас теплом, увагою.
Оксана, Херсонська область, учасниця Форуму:
– Як добре, що є така ініціатива як Re:Hub! Форум – цікавий і насичений! Стільки емоцій! От так треба працювати, адже дівчата потребують реабілітації, підтримки. Насправді такі організації мають бути у кожній області. Нехай нас почують!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8998 / 1.71MB / SQL:{query_count}