«Важливою є особиста відповідальність кожного»

Рада Церков Львова надала рекомендації щодо святкування Вербної неділі та Великодня

Духівники усіх конфесій рекомендують вірянам освячувати вербу на дистанції. На Великдень у передмістях Львова та селах великодні страви рекомендують освячувати біля помешкань. У Львові, якщо храм розташований неподалік парку чи скверу, проводити освячення у зеленій зоні. Освятити страви чи гілки верби свяченою водою можна також самостійно після прочитання відповідних молитов або ж доєднавшись до онлайн-трансляції храмів. Такі рекомендації надала Рада Церков Львова.
«Як і минулого року, рекомендуємо низку інструкцій, які напрацювали спільно з Радою Церков Львова. Однією з важливих буде рекомендація духовенства перебувати молитовно вдома, в режимі онлайн, також буде можливість освятити страви чи вербне галуззя онлайн після прочитання відповідних молитов. Якщо люди підуть до церкви на Вербну неділю чи на Великдень, то рекомендовано перебувати більше на вулиці. У церкві відстань між людьми має бути не менше півтора метра. Люди повинні дотримуватися всіх карантинних норм – маска, дезінфекція рук. Також буде прохання до духовенства чи відповідальних осіб у церквах контролювати кількість людей біля самого входу у храм», – каже Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови».
Вшановувати Плащаницю, ікони, святі мощі та інші святині просять через поклін перед ними, без цілування. «Освячення верби чи пасхальних наборів здійснюватимуть винятково на вулиці з дотриманням дистанції. Також є рекомендація тим парафіям, які є поряд з парками чи скверами, освячувати вербу чи страви там, оскільки рекомендація медиків є такою, що на свіжому повітрі складніше заразитися», – зазначає Євген Бойко.
Зі слів капелана Львівської міської ради отця Павла Дроздяка, церква не ставить людей перед альтернативою, а наголошує на особистій відповідальності кожного зокрема. Більше шкоди може завдати святкування, яке не стосується духовно-релігійного пережиття цього свята: наші пасхальні трапези, відвідування рідних, друзів тощо. Маємо розуміти, що перебуваємо у часі пандемії та мусимо себе обмежити.
фото: Олег Огородник,
Оля Тесляк
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9770 / 1.54MB / SQL:{query_count}