Аби «швидка» приїхала швидше

Центр екстреної медичної допомоги планує збільшити пункти базування медичних бригад

Центр екстреної медичної допомоги (ЕМД) подав на погодження в управління майном спільної власності Львівської облради оновлену структуру медзакладу зі створенням додаткових п’яти пунктів базування ЕМД на території Львова в зонах, в яких є проблема з вчасним доїздом бригад.
Як повідомив керівник центру Андрій Васько, зона доступності станції ЕМД Львів охоплює територію Львова та кількох навколишніх сіл (більше мільйона населення). На чергування на цій території щодоби заступає 36-40 бригад ЕМД. Щоденно бригади центру здійснюють близько 700 виїздів на виклики, з них 50% припадає на станцію Львів.
«Сьогодні є п’ять пунктів базування бригад у місті Львів – підстанція (ПС) 1 (вулиця Київська) – ПС 2 (вулиця Пилипа Орлика) – ПС 3 (проспект Червоної Калини) – ПС 4 (вулиця Медової Печери) – ПС 5 (вулиця Біберовича – Рясне). Центром проведено аналітику (картування) усіх виконаних викликів по Львову за період шести місяців. Основна кількість виконаних викликів є в таких районах міста: сектор обмежений вулицями Чорновола – Богдана Хмельницького – Мазепи – виїзд з ПС 2. Сектор Сихів – виїзд з ПС 3. Сектор Пасічна – Винники – Личаківська – виїзд з ПС 4. Сектор Рясне – ПС 5. Сектор Левандівка – Боднарівка – багатоповерхові забудови Франківський та Галицький райони міста Львів – ПС 1», – зазначив Андрій Васько.
З його слів, з огляду на певні обставини «швидка» не завжди може вчасно доїхати до пацієнта. Збільшення пунктів базування бригад частково сприятиме розв’язанню цього питання.
«Не секрет, що наші бригади часто не виконують норматив зі вчасного доїзду. Сьогодні це 10 хвилин на виклик категорії «критичний» та 20 хвилин на категорію «екстрений». Найкритичнішою є ситуація по Львову. Ми повинні визнати, що від 60 до 70% викликів виконують з перевищенням зазначених вище нормативів. Є складові цієї ситуації, які від нас не залежать – пандемія Covid-19, затори на дорогах, вузькі дороги, водії, що не пропускають спецтранспорт. А є питання, на які ми як центр можемо і будемо впливати. Одне з найважливіших – правильна географічна дислокація тимчасових і постійних пунктів базування бригад. Попередньо ми вже провели переговори та підготовчі роботи на потенційних об’єктах оренди», – зазначив Андрій Васько.
Нові потенційні пункти базування бригад:
– ПС 6 (на території психіатричної лікарні на вул. Кульпарківська);
– ПБ район Левандівка (на базі поліклініки);
– ПБ район автостанції на Стрийській;
– ПБ район вул. Чорновола – Хімічна (на базі поліклініки);
– ПБ Винники (на базі госпіталю ветеранів).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7968 / 1.54MB / SQL:{query_count}