«Мале Карпатське коло»: амбітна ціль – завершити за 2-3 роки

Завдяки реалізації масштабного інфраструктурного проєкту у Карпатах буде понад 20 кілометрів нових доріг та 170 кілометрів тих, які не ремонтували десятиліттями

Якщо хочемо, аби туристи мандрували у мальовничі Карпати, якісні дороги конче необхідні. Це стосується як капітального ремонту доріг, так і будівництва нових шляхів. І добре, що в цьому керунку роботи вже тривають. Мовиться про «Мале Карпатське коло» – масштабний проєкт, який у найближчому майбутньому з’єднає курортні та туристичні центри трьох областей. Це дасть можливість обміну туристичними потоками, зменшення часу подорожі і, відповідно, збільшення інвестиційних надходжень та надходжень до місцевих бюджетів. Про це говорили у Славсько під час конференції «Мале Карпатське коло: на шляху до державного інвестиційного проєкту».
«Мале Карпатське коло» – це інфраструктурний проєкт, який розпочали ще у 2019 році, підписавши тристоронній меморандум. Завдяки його успішній реалізації отримаємо понад 20 км кілометрів нових доріг європейського рівня та 170 км тих, які не ремонтували десятиліттями! З велодоріжками, сучасним освітленням, необхідною інфраструктурою та капітально відремонтованими мостами. Завдяки цьому проєкту, з’єднаємо найкоротшими шляхами найголовніші туристичні центри Карпат – Славське, Рожанку, Сколе та Плай на Львівщині, Пилипець, Ізки, Синевир та Міжгір’я на Закарпатті, а з Івано-Франківського боку – Вигоду, Вишків і Буковель», – зазначив очільник Львівщини Максим Козицький.
«Мале Карпатське коло» – спільний проєкт Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської областей разом із «Укравтодором», метою якого є розбудова доріг у Карпатах
Торік із державного бюджету область отримала 200 мільйонів гривень, що дозволило розпочати капітальні ремонтні роботи на окремих ділянках автодоріг Славське-Хащованя, Славське-Вигода та Бориня-Боберка. Окрім того, запустили процес виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво нових доріг, реконструкцію та капітальний ремонт інших.
На цей рік – для продовження ремонтних робіт на автошляхах необхідно майже 700 мільйонів гривень. Фінансовий ресурс з держбюджету б дозволив виконати повний комплекс робіт на дорозі Бориня – Боберка та на дорозі Славське – Хащованя до межі Львівської області.
«Амбітна ціль – завершити «Мале Карпатське коло» за 2-3 роки. Акцентую на важливості надання проєкту статусу національного, що своєю чергою теж дозволить пришвидшити його реалізацію, – акцентує очільник Львівщини. – Вірю, що спільними зусиллями ми зможемо у максимально короткі терміни реалізувати цей потужний проєкт. «Мале Карпатське коло» може стати туристичним діамантом для Львівщини, збільшить потік туристів та привабить інвесторів для вкладання фінансового ресурсу у розвиток нових об’єктів інфраструктури. Тут важлива співпраця усіх гілок влади та бізнесу».
Завдяки реалізації проєкту отримаємо понад 20 км кілометрів нових доріг європейського рівня та 170 км тих, які не ремонтували десятиліттями
Підтримку пообіцяв у Славську заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко, зазначивши що центральна влада готова і надалі підтримувати проєкт. «Ми допомагатимемо всім, чим можемо для того, щоб проєкт «Мале Карпатське коло» був зроблений у найближчій перспективі і за 2-3 роки, щоб він працював. Ми дуже зацікавлені в тому, щоб тут були інвестори, які будуватимуть гірськолижні курорти, готелі, ресторани й іншу інфраструктуру», – каже він.
Окрім доріг місцевого значення, у рамках реалізації проєкту «Мале Карпатське коло» буде відремонтовано та збудовано 75,5 км доріг загального користування державного значення Львівщини. Зокрема, М-06 Київ – Чоп – 51,5 км та Т-14-24 Сколе – Славське – 24 км. Окрім цього, заплановане відновлення 37-и мостових переходів.
«Мале Карпатське коло» має з’єднати безпечними та комфортними дорогами три області Західного регіону. У межах маршруту в 2020 вже відновлено близько 70 з 250 запланованих км доріг. У 2021 дорожні роботи продовжуємо – як на дорогах міжнародного, так і територіального значення. Зокрема, де це можливо, будемо розширювати дороги до І категорії. Цей проєкт – передусім про туристичну та соціальну інфраструктуру, для якої мають слугувати і дороги, і залізниця, і приватні та державні інвестиції. З такою підтримкою проєкту, яку побачив – від громади, влади та бізнесу, матимемо добрі результати спільної роботи», – зазначив Олександр Кубраков, очільник Державного агентства автомобільних доріг України.

Зі слів Юрія Бучка, заступника очільника Львівщини, у частині відповідальності Львівської ОДА передбачений капремонт п’яти доріг – Славське – Вигода, Славське – Хащованя, Хітар – Тухля, Бориня – Мохнате та Бориня – Боберка.
Славське – Вигода. Роботи проводили в межах Нижньої Рожанки і відремонтували понад 8 кілометрів. Славська територіальна громада розробляє проєкт на ремонт іншої ділянки протяжністю 6 кілометрів. Також завершують виготовлення проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт двох мостів, що пролягають на цьому автошляху.
Славське – Хащованя. Торік відремонтували ділянку протяжністю 5 кілометрів від Захара Беркута до с. Хащованя. Заключені угоди на виготовлення проєктно-кошторисної документації для капітального ремонту двох мостів, а також іншої ділянки протяжністю 6 кілометрів.
Бориня – Боберка. Дорожники відремонтували 5 кілометрів автошляху із запланованих 26. Роботи навесні планують продовжити. Вартість ремонту – 420 млн гривень. Тут очікують на залучення додаткового фінансового ресурсу для завершення робіт. Дорога вестиме до пункту пропуску.
Бориня – Мохнате та Хітар – Тухля. Департамент дорожнього господарства заключив угоди на виготовлення ПКД із капітального ремонту цих доріг. А також передбачається ремонт на обох автошляхах 22-х мостів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7774 / 1.59MB / SQL:{query_count}