Зберегти для нащадків

У Львові презентували нову програму співфінансування реставрацій. Участь у програмі зможуть взяти тільки представники ОСББ

Наступного року у Львові відреставрованих об’єктів в історичному ареалі міста побільшає. Управління охорони історичного середовища та Бюро спадщини презентували нову програму співфінансування з мешканцями. Так, з наступного року місто допомагатиме відновлювати не лише історичні брами та вікна, а й сходові клітки, світлові ліхтарі, холи, вітражі та декоративні елементи на головних фасадах житлових будинків.
Місто повертатиме 90% від всіх виконаних робіт і лише 10% становитиме доплата мешканців. Взяти участь у нові програмі зможуть виключно представники ОСББ. Прийом заявок розпочнеться після затвердження програми на сесії Львівської міської ради.
Програма діятиме на території історичного ареалу Львова і від попередніх програм співфінансування відрізнятиметься тим, що у її межах можна буде відреставрувати і цінні елементи фасадів тих будинків, які не є пам’ятками архітектури. Йдеться про елементи житлових будинків, старших за 80 років.
Співфінансування відбуватиметься за гроші ОСББ та гроші міського бюджету Львова. Участь у програмі зможуть взяти тільки представники ОСББ. Оплачувати всі виконані роботи буде ОСББ, після чого місто поверне 90% витрачених грошей.
«Ми зрозуміли, що у таких програмах із ОСББ набагато легше співпрацювати, адже ми матимемо не багато квартир, а одного партнера, який усі проблеми узгоджує з мешканцями», – пояснює начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.
Заявку на участь подає ОСББ на ім’я начальника управління охорони історичного середовища через Центр надання адміністративних послуг за формою, яку оприлюднять управління охорони історичного середовища та Бюро спадщини, після затвердження Програми депутатами на сесії міської ради.
«Ключовим є те, що при подачі заявки учасник програми долучає копію протоколу загальних зборів ОСББ щодо участі в програмі та з визначеним видом та обсягом робіт, а також дефектний акт з кошторисом де визначена вартість робіт. Ми це вимагаємо для того щоб ОСББ при подачі заявки мали розуміння про орієнтовну вартість виконання робіт. А ми, маючи заявку від ОСББ, розуміли скільки грошей ми повинні забронювати у бюджеті для проведення таких робіт», – розповідає директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8137 / 1.54MB / SQL:{query_count}