Взяли і зробили!

У Палаці Гната Хоткевича відкрили виставковий простір «ХотАртХол» – першу молодіжну галерею, де експонуватимуть мистецькі дебюти

У Палаці Гната Хоткевича відбулось відкриття першої у Львові молодіжної галереї "ХотАртХол". Виставковий простір було реалізовано у важкий для нас всіх, і культури зокрема, 2020 рік, за допомогою благодійників та донорських організацій.
Молодіжна галерея "ХотАртХол" у Палаці Гната Хоткевича реалізована в партнерстві з ГО “Львівський культурний центр” завдяки підтримці Європейського Союзу за програмою "Дім Європи", Львівської міської ради та за підтримки Українського культурного фонду.
Історія проєкту розпочалась у листопаді 2019 року, коли команда Палацу розпочала роботу над реалізацією ідеї створення галереї, яка стала б новим місцем для можливостей молодих художників. Подавшись на краудфандинговий ґрант програми Європейського Союзу “Дім Європи”, проєкту вдалось зібрати 82 тисячі гривень, які зафундували 108 благодійників на платформі “Велика ідея”. Як наслідок – проєкт отримав дофінансування від програми “House of Europe” на суму в 6 тисяч євро, що дозволило завершити частину простору вже в цьому році.
Завідувачка проєктного менеджменту Палацу Хоткевича, Голова ГО “Львівський культурний центр” Юлія Рудюк розказала про шлях, який було пройдено командою до мети. «Ідея створити в приміщенні Палацу галерею виникла під час розробки командою установи стратегії за керівництва колишньої директорки Оксани Зварич. До SWOT-аналізу та формування стратегії були залучені 50 менеджерів культури Львова. Саме тоді було вирішено, що галереї в Палаці бути. Згодом про галерею заговорили студенти-архітектори під час воркшопу щодо розробки бачення, як мають функціонувати простори Палацу. Стіни будівлі неодноразово ставали простором для виставок художніх робіт, адже в Палаці функціонує студія образотворчого мистецтва. Тому складається враження, що галерея – це щось таке невід’ємне і саме те, що мало б рано чи пізно статись в цій установі, лише бракувало самого бачення, як це має бути. І воно з’явилося під час роботи над проєктною заявкою на ґрант інфраструктурної підтримки від “House of Europe” завдяки розробці візуалізації Віталія Шидея, допомоги Богдани Брилинської та напрацювань щодо концепції Діани Ігнатенко та команди установи”.

«Палац Гната Хоткевича – великий багатофункціональний простір у центрі Львова, який пропонує великі площі для художників, митців будь-якої цільової аудиторії. І це добре, бо він працюватиме для різних видів мистецтва – музичного, образотворчого і літературного, оскільки тут також розташовується офіс “Львів – Місто літератури ЮНЕСКО”. Ми також працюємо з командою Палацу Гната Хоткевича, Львівська міська рада фінансує установу в останні роки значними коштами і можу сказати, що ця інституція може стати прикладом для інших: створивши стратегію, команда Палацу щороку її переглядає, вдосконалює і відповідає на сучасні виклики. Окрім того, що Палац повністю фінансується з міського бюджету, команда працює на залучення позабюджетних коштів і це ще один нюанс, за який їх можна ставити в приклад іншим. Ми і надалі будемо підтримувати Палац Хоткевича у реалізації всіх намічених планів, для того, щоб він був сучасним центром культури Львова. Тож вітаю усіх нас, що ми є співучасниками перетворення Палацу в сучасну інституцію, яка відповідає вимогам ХХІ століття”, – зазначила керівниця департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда.
Дуже важливим в роботі над просторами та тим, що сьогодні виконує команда у сфері культури – це робота зі спільнотою, для спільноти і робота завдяки спільноті, адже все це робиться для майбутнього, “на завтра”, – зазначила заступниця директорки Палацу Гната Хоткевича Діана Ігнатенко. Вона додала, що у Палаці є дуже велика громада – це і працівники, і студійці, що займаються різними мистецькими напрямками, і мешканці Підзамче, які є чи не найстарішою громадою у Львові.
Щодо нового простору, то згідно з проектом, тепер він має поділ на виставкову, прохідну та зону очікування. Крім того, було відновлено історичну справедливість функціональності приміщення, а також відновлено деталі інтер’єру – зокрема, відтворені старі двері із шпонованим малюнком на них та латунними ручками 80-х років. 
Автором візуальної концепції галереї є дизайнер Віталій Шидей, який розповів про те, що було виконано в ході роботи над проєктом. «Коли я приходив в Палац, то розумів, що це гарне приміщення – як зовні, так і всередині. Її вирізняло те, що тут було наляпано дуже багато різних матеріалів. Конкретно в цьому холі були чотири види дерева, три види каменя, три види фарби та різні текстури. Фактично приміщення звільнилось від зайвих матеріалів, зайвих площин, натомість набувши скромності і автентичної краси. В цьому приміщенні ми змінили пропорції. Якщо зовні у Палацу червоного більше, а білого менше, то всередині навпаки — білі площини ми залишили для виставкових площ із вставками червоних цегляних колон», – зазначив дизайнер. 
Також Віталій Шидей додав, що у 2020 році вдалося здійснити перший поверх галереї. У планах команди – завершити первинну ідею та зробити нижній, другий поверх галереї із мультимедійною функціональністю – там будуть влаштовані різноманітні звукові та світлові технічні можливості, які зможуть відтворювати сценарії, необхідні для митців.

“ХотАртХол” – це також велика нагода і для юних вихованців образотворчих студій Палацу Гната Хоткевича, яких тут навчається понад пів сотні. До слова, у 2021 році в Палаці Хоткевича для них також буде зроблено велику сучасну мистецьку майстерню, проєкт якої переміг цьогоріч на Громадському бюджеті Львова. 
Галина Якубишин, яка протягом багатьох років була керівницею відділу образотворчого мистецтва у Палаці Хоткевича, поділалась емоціями з приводу відкриття нового виставкового простору: «Як художник дякую за ще один сучасний, професійний, красивий мистецький простір. Я мріяла про це давно, довго і багато. Хто бачив це приміщення до відкриття, той знає, як воно виглядало раніше – це було сумно, нецікаво, а зробити якусь експозицію було просто неможливо. Жодна експозиція, яка була раніше, звісно, не мала такого вигляду, який він матиме зараз”.
“ХотАртХол” – це галерея не лише для вихованців Палацу Хоткевича, а й для митців будь-якого віку, які мають креативні ідеї та шукають якісний виставковий простір для втілення сміливих задумок. За словами в.о. директорки Палацу Олександри Онишкевич, наразі команда активно напрацьовує детальну концепцію функціонування галереї.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8275 / 1.59MB / SQL:{query_count}