Львівську облраду вперше очолила жінка

Заступниками Ірини Гримак стали Євгеній Гірник та Юрій Холод

Депутатський корпус Львівської обласної ради 1 грудня взявся до праці. Як писала «Львівська Пошта», 9 політичних партій подолали 5% бар’єр і потрапили до Львівської обласної ради. Це 84 депутати: «Європейська Солідарність» – 28 депутатів, «Слуга народу» – 9 депутатів, Об’єднання «Самопоміч» – 9 депутатів, «Батьківщина» – 7 депутатів, «Голос» – 7 депутатів, ВО «Свобода» – 6 депутатів, «Народний Рух України» – 6 депутатів, «Українська Галицька Партія» – 6 депутатів, «За майбутнє» – 6 депутатів.
Спершу обласні обранці урочисто склали присягу депутата Львівської обласної ради. Від імені ради текст присяги зачитав найстарший за віком депутат Ігор Ковальчук. Під час сесії оголосили про створення 9 депутатських фракцій політичних партій у Львівській обласній раді.

1 грудня під час першої сесії Львівської обласної ради 8 скликання новообраний депутатський корпус підтримав кандидатуру Ірини Гримак на посаду голови обласної ради. Кандидатуру від «Європейської солідарності» на посаду голови Львівської обласної ради шляхом таємного голосування підтримали 61 депутат з 82.
У своєму виступі Ірина Гримак подякувала колегам за підтримку та закликала до об’єднання депутатів різних фракцій для розв’язання проблем регіону. Згуртованість, професійність та патріотизм депутатського корпусу, на думку новообраної голови Львівської обласної ради, стануть запорукою злагодженої результативної праці на користь громаді.
«Саме ми, Львівська обласна рада, захищаємо ті цінності, які є важливими для більшості жителів Львівської області. Я впевнена, що в цьому залі всі є союзниками та партнерами. Бо всі ми прагнемо одного – успіху Львівщини та України. В нас одні цінності та одна мета», – наголосила Ірина Гримак.
Основне завдання депутатів області, на її думку, полягає в тому, щоб забезпечити європейський рівень стандартів життя в громадах Львівщини. «Львівщина завжди показувала приклад єдності. Я впевнена, що нашою спільною працею ми продемонструємо всім нову якість управління. Ми співпрацюватимемо зі всіма, хто прагне розвитку нашої Львівщини та нашої України», – запевнила Ірина Гримак. На місцевих виборах Ірина Гримак була першим номером у єдиному списку від політичної партії «Європейська солідарність».

«Новообрана голова Ірина Гримак заявила, що за п’ять років ми не впізнаємо наш регіон. Я та моя команда у Львівській ОДА лише вітає таку ініціативу і сподівається на плідну співпрацю не лише з очільницею Львівської облради, але й з усім депутатським корпусом, – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. – Ми повинні залишити політичні інтриги та приватні інтереси за стінами облради та працювати на благо громади та розвиток Львівщини. Вітання Ірині Гримак, Юрію Холоду та Євгенію Гірнику».
У свою чергу парламентар, ексочільник Львівщини Олег Синютка, який особисто був присутній у сесійній залі, коли обирали голову облради, заявив, що «саме єдність фракцій в обласній раді стане запорукою майбутньої політичної стабільності на Львівщині». «Львівська обласна рада VIII скликання буде ефективним органом місцевого самоврядування і системно та комплексно розв’язуватиме проблеми мешканців регіону. Бажаю колегам успіху», – зазначив Олег Синютка.

Ірина Гримак народилася 1981 року у Львові. Закінчила Львівський кооперативний коледж економіки і прав, Львівську комерційну академію (1999 – 2004), («Товарознавство і комерційна діяльність»); 2009 р. – Львівський національний аграрний університет (землевпорядкування і кадастр, спеціаліст із землевпорядкування і кадастру), Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (2010) («Державне управління»).
Від 2000-го до 2015-го працювала у Львівській міській раді на різних посадах, зокрема в управлінні земельних ресурсів, заступником голови у декількох райадміністраціях, два роки – головою Залізничної райадміністрації. У 2015-2019 рр. обіймала посаду заступника голови Львівської облдержадміністрації, коли очільником Львівщини був Олег Синютка. Заміжня, виховує сина.
Також 1 грудня, під час сесії обласної ради депутати підтримали кандидатури Євгенія Гірника на посаду першого заступника голови Львівської обласної ради та Юрія Холода – на посаду заступника голови облради. Їх шляхом таємного голосування підтримав 51 обласний обранець.
Євгеній Гірник народився 1986 р., має дві вищі освіти – економічну та юридичну, закінчив Київський національний торгово-економічний університет та Київський національний університет імені Тараса Шевченка, працював у Державному управлінні справами при Президентові України, станом на зараз – комерційний директор, ФОП Гірник В.Є., фізична особа-підприємець. Одружений, має сина. Обраний до обласної ради від партії ВО «Батьківщина».
Юрій Холод народився 1991 р., має дві вищі освіти, які здобув у Львівському національному університеті імені Івана Франка (економічна та юридична). Працював заступником директора з економічної частини ТзОВ «Ромус-Поліграф», займався підприємницькою діяльністю. Досі обіймав посаду заступника голови Львівської облдержадміністрації. Обраний до обласної ради від партії «Слуга народу».


В облраді створено 9 депутатських фракцій: хто керівники

Фракція ПП «Європейська солідарність» (28 членів фракції) – керівник Олег Дуда
Фракція ПП «Слуга народу» (9 членів фракції) – керівник Максим Козицький
Фракція Об'єднання «Самопоміч» (9 членів фракції) – керівник Любомир Зубач
Фракція ВО «Батьківщина» (7 членів фракції) – керівник Леонід Цибуля 
Фракція ПП «Голос» (7 членів фракції) – керівник Ростислав Добош 
Фракція ВО «Свобода» (6 членів фракції) – керівник Олег Панькевич
Фракція ПП «Народний Рух України» (6 членів фракції) – керівник Роман Филипів
Фракція ПП «Українська Галицька Партія» (6 членів фракції) – керівник Тарас Чолій
Фракція ПП «За майбутнє» (6 членів фракції) – керівник Тарас Подвірний
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8129 / 1.59MB / SQL:{query_count}