«Ніхто не має права вимагати кошти за госпіталізацію!»

Якщо відомі такі факти, у мерії просять повідомляти на гарячу лінію міста 1580 або у правоохоронні органи

Посадовці Львівської міськради запевняють: медичні заклади Львова надають допомогу всім, хто її потребує, і просять містян не піддаватися маніпуляціям. Госпіталізація хворих на коронавірус безкоштовна, тож ніхто не має права вимагати за це кошти! Якщо відомі такі факти – прохання повідомляти на гарячу лінію міста або у правоохоронні органи.
«Мене насторожує те, що я починаю чути від багатьох людей, навіть від знайомих, що для того, аби потрапити в лікарню на лікування, потрібно заплатити гроші. Про різні суми мовиться. Я неодноразово про це говорила на нараді з головними лікарями закладів охорони здоров’я міста – всі це заперечують. Тому маю величезне прохання до мешканців: перше, не піддавайтеся на жодні провокації. Якщо такі випадки трапляються, якщо від вас хтось вимагає гроші, будь ласка, зателефонуйте на гарячу лінію міста 1580, і ми одразу будемо на ці речі реагувати. Або ж інформуйте правоохоронні органи. Ніхто не має права вимагати кошти за госпіталізацію – людина, яка має клінічні ознаки для госпіталізації, стовідсотково має бути госпіталізована!» – наголосила Галина Слічна, заступниця міського голови Львова, керівниця міського штабу протидії Covid.
З її слів, у середньому госпіталізації потребують лише 2% захворілих. Тому ті, що мають потребу в стаціонарному лікуванні, його отримують. «Однозначно не всі потребують госпіталізації. Думаю, ця паніка буде потроху вщухати, бо дуже часто нагніталася ситуація, ми чули, що немає місць у лікарні. Але це не так, місця є. Проте не кожна людина потребує госпіталізації. В середньому це 2% пацієнтів, які мають середню важкість захворювання. Тобто все-таки є величезна кількість мешканців, які інфікувалися, захворіли, перебіг хвороби у них неважкий, і вони проходять лікування амбулаторно», – каже посадовиця міськради.
За її твердженням, станом на ранок 1 грудня у Львові та на Львівщині підтверджено 46 891 випадок інфікування коронавірусом, із них 1255 – летальних. 29 888 пацієнтів одужали. У місті за цей період Covid-19 підтвердили у 20 180 осіб, з яких 13 348 одужали, 602 людини померли.
«На Львівщині рівень заповненості ліжкової мережі – 48%. Найбільш завантажені лікарня швидкої допомоги, госпіталь у Винниках, Центр легеневого здоров’я та обласна інфекційна лікарня. У районах найбільше пацієнтів у Стрийській та Новояворівській лікарнях, – повідомив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. – Впродовж останніх тижнів маємо позитивну тенденцію щодо кількості звернень до стаціонарів і завантаженості ліжок. Однак все-таки дотримуватись обмеження контактів і носити маски – результативні заходи».
З його слів, розгортання мобільних госпіталів розглядатимуть лише у випадку, коли наявна ліжкова мережа буде заповнена. «Це крайні заходи. Ми повинні готуватися до гіршого і пропрацьовувати різні варіанти, адже якщо буде погіршення ситуації, краще бути максимально готовими до розгортання тимчасових госпіталів», – каже очільник департаменту. Орест Чемерис зазначає, що має бути вивчена логістика, енергозабезпечення, маршрути пацієнтів, мають бути визначені зони та підготовлені ресурси для швидкого розгортання мобільних госпіталів.
Тим часом Львівська обласна клінічна лікарня лікує від Covid найбільш важких пацієнтів. Сьогодні у медзакладі 28 хворих, з них двоє у реанімаційному відділенні. Координатор ковідного відділення Омелян Синенький розповів: більшість пацієнтів у важкому стані, адже лікарня є особливим закладом з-поміж ковідних. Тут приймають людей зі складними патологіями та після хірургічних втручань. «Ми беремо пацієнтів, які перебувають на замісній нирковій терапії. Це особлива категорія. Також це післяопераційні хворі зі судинної хірургії. Окрім цього, люди після кардіохірургічних втручань, у тому числі з кардіоцентру», – зазначив медик.
Сьогодні в медзакладі немає пацієнтів на штучній вентиляції легень, хоча у минулому місяці таких було 16. Омелян Синенький розповів, що здебільшого їхні пацієнти перебували на неінвазивній вентиляції, у цьому випадку майже всі хворі одужують. Лікарня має 30 кисневих точок, медики використовують кисневі концентратори, кисень пацієнти отримують безперебійно. Загалом медзаклад розрахований на 50 ліжко-місць. Також готують необхідні документи для розширення ліжкової мережі.
За попередню добу на Львівщині коронавірус підтвердили у 813 осіб. В області 140 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 35 осіб на апаратах ШВЛ. У лікарнях лікують 1744 хворих на коронавірус, із них: у Львівській обласній інфекційній лікарні – 114, у Центрі легеневого здоров’я – 162, у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих – 178, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» – 12, у Стрийській міській лікарні – 100, у Стебницькій міській лікарні – 56, у Рудківській лікарні – 48, у Новояворівській РЛ №1 ім. Юрія Липи – 105, у Кам’янко-Бузькій ЦРЛ – 52, у Сокальській ЦРЛ – 47, у Жовківській ЦРЛ – 52, у Жидачівській ЦРЛ – 46, у Самбірській ЦРЛ – 30, у Буській ЦРЛ – 41, у Пустомитівській ЦРЛ – 43, у Перемишлянській ЦРЛ – 61.
У Львові ж лікарняні ліжка для хворих на Covid заповнені на 49%. У міських лікарнях Львова, які приймають хворих на коронавірус, облаштували 1220 ліжок. Зараз на лікуванні перебуває 598 пацієнтів. У 8-ій міській клінічній лікарні 104 пацієнти, у 1-ій міській клінічній лікарні – 89, у лікарні швидкої медичної допомоги – 264, у 5-ій міській клінічній лікарні – 96 пацієнтів.
«У Львові маємо п’ять госпітальних баз, де приймаємо хворих осіб або осіб із підозрою, окремо маємо пологовий будинок, де приймаємо породіль. Найбільша кількість пацієнтів у лікарні швидкої медичної допомоги, у 8-ій, 1-ій, 5-ій та 4-ій лікарнях. 598 осіб перебувають на лікуванні у стаціонарних відділеннях лікарень Львова. 35 осіб – у реанімації, 11 осіб під’єднані до апаратів штучної вентиляції легень. Ситуація у кожній лікарні різна, у кожному медичному закладі є вільні місця для прийому хворих. Сьогодні маємо 1220 ліжко-місць, і ця кількість буде зростати: ми й далі працюємо над тим, аби збільшувати кількість ліжок, які мають бути забезпечені киснем», – запевняє Галина Слічна.
Наразі в міських лікарнях Львова є 290 кисневих концентраторів. Проте до середини грудня закуплять ще 250 таких апаратів, адже вони вкрай необхідні для лікування хворих на коронавірус у важкому стані. Також облаштують ще понад 500 точок доступу до кисню (зараз їх є 560).
«290 кисневих концентраторів маємо в наших лікарнях, ще 252 плануємо придбати. Буквально до кінця тижня маємо отримати ще 100 кисневих концентраторів, до середини грудня – ще 100. Тобто щодня ця кількість збільшується: ми закуповуємо і отримуємо ці концентратори. Ще з літа працюємо над збільшенням кількості кисневих точок і закупівлею кисневих концентраторів. Зараз маємо 563 діючі кисневі точки, плануємо ще більш ніж 500 облаштувати в наших лікарнях до кінця року», – зазначає Галина Слічна. З її слів, кисневі точки облаштовують і в міській дитячій лікарні на вул. П. Орлика, а також у пологовому відділенні на вул. Раппопорта.


У Львові далі збирають кошти на кисневі концентратори для тих, що мають проблеми з диханням. Вартість одного апарата становить близько 40 тис. грн. «Це дуже страшно, коли тобі дзвонить людина, яка задихається. Черговий дзвінок. Жінка, яку щойно виписали з лікарні, але вдома їй стало погано. Вона задихається. Потрібен кисень, і хтось дав їй мій номер. Старається швидко говорити, щоби встигнути все сказати, поки має сили, але голос переривається, і я чую лише важке дихання, свист і шипіння. Кажу, що не чую, прошу покликати когось зі здорових, щоби вона не мучилася, але вона вдома сама, і ми продовжуємо цю страшну розмову. Вона пробує максимально вдихнути, щоб вимовити ще декілька слів, але голос такий слабкий, що складно розібрати, що вона говорить. Сяк-так домовляємося, що треба, хто і коли прийде по концентратор, і вона кладе слухавку. А я видихаю. Бо впродовж усієї цієї страшної розмови я ніби не дихала разом із нею, відчуваючи, як важко дається їй кожне слово. Таких розмов у мене сьогодні вже три. І це ще не вечір. І ще не пік епідемії», – каже керівниця благодійного фонду «Крила надії» Наталія Ліпська. – Сьогодні в мене є концентратори, щоб видати кожному, хто подзвонив. Що буде завтра – не знаю. Намагаюся не думати про те, що буде, якщо мені подзвонять, а я не зможу допомогти. Хочу вірити, що цього не станеться, що мені не доведеться відмовляти людині, яка задихається на іншому кінці дроту».
Реквізити
• Картковий рахунок 5169330511367333 (Ліпська Н.С., карта фонду)
• р/р для юр. осіб і тих, у кого рахунки не в ПриватБанку
UA733052990000026007011001168, код ЄДРПОУ/ІПН 35620901, БФ «Крила надії».
•Для переказів з-за кордону: www.liqpay.ua/ru/checkout/card/i92692777102.
Призначення платежу: «Дихай Живи».

На Львівщині спеціальна комісія перевірятиме усі медзаклади на дотримання правил безпеки щодо забезпечення киснем. «Передусім обстежать систему енергозабезпечення установ, наскільки мережі здатні витримати навантаження при збільшенні одномоментного підключення кисневих концентраторів. Ми маємо бути абсолютно впевнені, що та кількість кисневих концентраторів, що є у кожному закладі, може працювати безпечно для працівників лікарні та пацієнтів», – каже очільник департаменту охорони здоров’я області Орест Чемерис. Крім того, перевірять стан киснезабезпечення, розташування кисневих цистерн, елементів входу та інші речі, пов’язані з безпекою.

Підприємці допомагають медикам

Львівські бізнесмени пожертвували понад 70 млн грн на боротьбу з коронавірусом
У Львові з початку карантину загальна сума благодійної допомоги підприємців становить понад 70 млн грн – такі цифри озвучили в мерії. «Ми вдячні підприємцям, які надають різну допомогу: від закупівлі великого дорогого обладнання до безкоштовної передачі масок, медичних костюмів, респіраторів та інших засобів захисту. Хочеться подякувати всім, незалежно від обсягу допомоги. Особливо хотілось би відзначити компанії, що долучилися до цього переліку нещодавно. Зокрема, восени до благодійників долучилися ТзОВ «ЕЛІТМЕДІКА», компанія «ВЕНТАРОК», «Цезар ЛВ», ТзОВ «ГРІН КАП», ТзОВ «Ніко-Захід», ТОВ «Металопластик», ТзОВ «Астра-Львів», ТДВ «Львівський маяк», ПП «ЛЕО КЕРАМІКА», БО «МАЙБУТНІСТЬ», фізичні особи Наталя Романчук, Тетяна Дутко, працівники департаменту економічного розвитку міської ради, двоє анонімних благодійників, БО Всеукраїнський БФ «Допомагати Просто», БО «Благодійний фонд «Адвентиське Агентство допомоги та розвитку в Україні», – каже радниця міського голови Львова Вікторія Довжик.
Цього тижня для лікарні швидкої медичної допомоги Львова громадська організація Rotary Club Lviv International передала медичне обладнання та засоби індивідуального захисту. Це кисневі концентратори, захисні костюми та респіратори, маски та рукавички. Загалом сьогодні Rotary Club Lviv International передав медичне обладнання та засоби індивідуального захисту для семи лікарень у Львові та області в межах Глобального гранту Фундації Ротарі Global Grant Community Assessment.
«Найбільше допомоги сьогодні потребують лікарі, медичний персонал, які щодня борються за життя людей. Громадська організація Rotary Club започаткувала у Львові міжнародний проєкт Stop Covid-19 ще у квітні. Наша мета – допомогти громаді міста. Дякую нашим партнерам і людям, які долучилися до реалізації цього проєкту і змогли забезпечити зібрання 55 тисяч доларів, щоби придбати це медичне обладнання, зокрема кисневі концентратори, засоби індивідуального захисту, рідке мило тощо. Тому дякую всім ротарійцям, членам нашого клубу, всім партнерам, спонсорам, які долучилися до цього проєкту, щоб допомогти всім лікарням! А це три лікарні у Львові та чотири в районах області. Сподіваємося, цей хороший приклад стане натхненням для інших людей долучатися до хороших ініціатив громади міста для підтримки наших лікарів», – каже Олексій Гусєв, президент Rotary Club Lviv International.
Що краще забезпечення для роботи матимуть медики, то більше можливостей для порятунку пацієнтів! Зокрема, «ВАРТА» шукає і знаходить можливості придбати для лікарів цінну апаратуру. Монітор вітальних показників Criticare, PoetPlus8100 з капнографом, можливістю запису ЕКГ та температурним датчиком – такий подарунок відділенню Львівської обласної клінічної лікарні, що приймає хворих на коронавірус, організувала депутатка Львівської міськради Наталія Шелестак.
Апарат має широкі функціональні можливості, забезпечує контроль параметрів життєдіяльності пацієнтів. Як наголошують медики, це значно полегшить процес спостереження за хворими. «Ми сподіваємося, що настане час, коли держава належним чином дбатиме про лікарів. А наразі допомагаємо медикам як можемо і чим можемо. Активно робимо це ще від весни і не будемо зупинятися. Адже у «ВАРТІ» багато лікарів-практиків, які зараз на передовій, тому знаємо, якою є реальна ситуація із забезпеченням медзакладів. Дякуємо другу Платону, який укотре посприяв придбанню дорогого обладнання! Це саме та дія, що допомагає рятувати життя», – зазначила Наталія Шелестак.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8886 / 1.68MB / SQL:{query_count}