«Територія Терору» розповіла про «Пересилку»

Меморіальний музей тоталітарних режимів у співпраці з Українським інститутом національної пам'яті представляє унікальне дослідження найбільшої в Україні тюрми системи ГУЛАГ

Днями Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору» за участі партнерів видання – Українського інституту національної пам'яті – презентував документальне видання «Пересильна тюрма №25 у Львові».
Це унікальне дослідження найбільшої в Україні тюрми систему ГУЛАГ – так званої «Пересилки» у Львові. Крім загальної інформації про тюрму, її в'язнів та побут, видання містить також усноісторичні інтерв'ю з людьми, чиї долі так чи інакше були пов'язані з тюрмою №25.
З напрацюваннями музейників і дослідників «Територія Терору» можна ознайомитись онлайн за посиланням
Пересильна тюрма розташовувалась у львівській дільниці Підзамче у 1944-1955 роках. Основною її функцією було короткочасне утримання в’язнів та організація їхнього подальшого транспортування до виправних колоній, виправно-трудових таборів або інших тюрем.
Станом на 1947 рік таких тюрем у системі ГУГЛАГ-у було 57 – найвідоміші розташовувались на території Росії. Щодо України, то найбільша установа цього типу була розташована у Львові – вона стала місцем концентрації в’язнів з шести областей Західної України. Це – радянські та німецькі військовослужбовці, учасники українського та польського підпілля, особи, засуджені за кримінальні та побутові злочини. Українці, поляки, росіяни, євреї, білоруси, вірмени… У стінах “пересилки” одночасно могли перебувати від 3 до 6 тисяч осіб. Всього ж з 1944 по 1953 року було депортовано близько 210 тисяч осіб з територій Західної України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8898 / 1.53MB / SQL:{query_count}