Активність та ініціативність таки важливі!

Проєкт керівниці Благодійного фонду «Крила надії» «Допоможи дитині здолати рак!» є рекордсменом Громадського бюджету – понад 7 тисяч голосів

Львів уп’яте голосував за проєкти Громадського бюджету. Голосував активно і вже обрав переможців. Цього року подавати та голосувати за проєкти Громадського бюджету Львова могли не лише львів'яни, а й мешканці сусідніх міст та сіл, що увійшли до складу Львівської об'єднаної територіальної громади.
Загалом до голосування допустили 201 проєкт. Голосування тривало до 15 листопада, можна було голосувати за один великий та один малий проєкти. Серед переможців – 6 великих та 73 малих проєктів. Цього року на реалізацію проєктів у міському бюджеті передбачені 58 мільйонів гривень. А все починалося у 2016 році з бюджету 16 мільйонів гривень.
Як зазначав «Львівській Пошті» начальник управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради Юрій Лукашевський, Громадський бюджет Львова – це можливість самостійно ініціювати та підтримувати зміни, які є у тому чи тому мікрорайоні. «І це можна зробити без допомоги депутатів чи міського голови. Це форма прямої демократії. Це найкращий інструмент, як жителі міста можуть долучитися до його розвитку самостійно, підтримуючи ті чи ті проєкти», – акцентував Юрій Лукашевський.
Цього року є новий рекорд: за проєкти Громадського бюджету проголосували 103 825 осіб, які віддали 165 514 голосів. Другий рекорд полягає у тому, що майже 95% голосів віддали через електронні засоби. У пріоритеті було голосування за допомогою Bank ID з використанням електронного цифрового підпису та за допомогою терміналів «ПриватБанку». Ще одним рекордом стало голосування за один із великих проєктів №235 «Допоможи дитині здолати рак», авторкою якого є громадська активістка Наталія Ліпська. За нього віддали свій голос понад 7 тисяч львів’ян.

До великих проєктів, що здобули перемогу, увійшли:

«Найактивнішим був перший та останні день голосування. Першого дня проголосувало понад 20 тисяч осіб. Останнього дня віддали свій голос понад 18 тисяч осіб. Лиш 4%, або 4, 5 тисяч осіб, які взяли участь у голосуванні, проголосували у ЦНАПах Львівської ОТГ. Решта зробили це електронно. Найактивнішими були традиційно мешканці Шевченківського та Сихівського районів. Це відповідно 27% та 20% від загальної кількості голосів. Також активно показали себе мешканці Львівської ОТГ. Проголосувало понад 7 тисяч осіб. Як на перший рік, це непоганий результат», – каже начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міськради Орест Файфурка.
Новий рекорд: понад 103 тисячі жителів Львівської ОТГ проголосували за проєкти
Юрій Лукашевський розповів про цікавий результат села Зарудці, у якому проживає близько 800 осіб. Ідею з облаштування громадського простору, подану жителями села, підтримали півтори тисячі осіб. Тобто громаді села вдалося залучитися підтримкою і своїх мешканців, і сусідніх сіл, львів’ян.
«Найбільше голосів зібрали цього року медичні проєкти. Як бачимо, зараз є запит суспільства на ці проєкти, і тому вони є популярними. Окрім того, стали більшими самі команди, які агітували за самі проєкти, спостерігається об’єднання по мікрорайону чи району. Також активність голосування мешканців Львівської ОТГ свідчить про те, що їм теж подобається Громадський бюджет. Тому вдалим було рішення дати людям можливість вже цього року подавати свої ідеї. Дякую мешканцям, які знайшли час і проголосували, а також авторам проєктів, які за два тижні проводили активну кампанію. Це дуже важко залучити дві, три і більше тисячі голосів. Ці команди є нашими героями», – зазначив Юрій Лукашевський.
«7090 разів кажемо дякуємо всім, хто підтримав наш проєкт №235 «Допоможи дитині здолати рак». Завдяки вам ми отримали найчисельнішу підтримку серед львів’ян і зробили важливий крок до нашої мети – створення на базі міської дитячої лікарні, що на вулиці Орлика, системи нейроонкологічної допомоги дітям з пухлинами мозку та хребта. Дякуємо за підтримку і довіру! Ви неймовірні!» – зазначають у Благодійному фонді «Крила надії».
Цього року на реалізацію проєктів у міському бюджеті передбачені 58 мільйонів гривень
Щороку більше ніж 30 дітей у Львові потребують операцій з видалення пухлин мозку і хребта. Зараз частину цих операцій неможливо провести у нас через відсутність спеціального обладнання, і тоді родини змушені їхати за кордон для порятунку своїх дітей. Вартість лікування за кордоном сягає 70-100 тисяч євро, і поки родина знаходить ці кошти, дитина втрачає неоціненний час. Часто цей момент настає надто пізно, і дитина отримує інвалідність чи гине. Щоб такого не ставалося і щоб дитина могла отримати усю необхідну їй допомогу тут, вдома, у Львові, якісно і негайно, щойно виявили проблему, і хочуть створити систему нейроонкологічної допомоги дітям з пухлинами мозку і хребта на базі відділення нейрохірургії КНП «Міська дитяча клінічна лікарня м. Львова».
Громадська активістка Наталія Ліпська, яка впродовж чотирьох років є авторкою проєктів-переможців, поділилася секретами того, як їй вдалося заручитися такою великою підтримкою проєкту. «Секрет полягає в ідеї. Наша ідея – це те, що гуртує. Цього року наша ідея полягала у наданні нейрохірургічної допомоги дітям. Не всі операції можуть відбуватися у нашій дитячій лікарні на вулиці Пилипа Орлика, оскільки не вистачає обладнання. Громадський бюджет – це перша сходинка до нашої великої мрії, щоби діти, якщо у них виникає така потреба, негайно отримували найкрутішу допомогу тут, вдома, у Львові. Ми маємо хороших фахівців-онкологів, нейрохірургів, найкращих в Україні, маємо колаборацію з найкращими клініками. Закликаємо усіх небайдужих долучитися до наступних етапів», – зазначила Наталія Ліпська.
Найактивнішими були традиційно мешканці Шевченківського та Сихівського районів
Тішить, що серед переможців на фінансування із Громадського бюджету є надзвичайно важливий проєкт. Як писала «Львівська Пошта», Центр «Джерело» планує відкрити у Львові міський будинок підтриманого проживання для дорослих з інвалідністю, які втратили батьків чи опікунів або прагнуть проживати окремо від них. Такі будинки – гідна альтернатива психоневрологічним диспансерам і геріатричним центрам. Їхні мешканці отримують належне піклування і мають змогу брати активну участь у житті громади. В Громадському бюджеті Львова це був великий проєкт під №149 (https://lviv.pb.org.ua/projects/149).
«Підтримане проживання – це спільне проживання невеликої групи дорослих з інвалідністю у спеціальному будинку під опікою асистентів (найманих працівників). Вони постійно перебувають поруч зі своїми підопічними, допомагають у побуті (приготувати їжу, прибрати, виконати гігієнічні процедури тощо), а також із пересуванням містом (до місця роботи, навчання, до родини тощо). Водночас кожен мешканець будинку має достатню свободу і все, що може, робить самотужки. Це дуже важливо, адже дозволяє людям з інвалідністю відчути контроль над власним життям, бути соціалізованими, працювати, навіть допомагати іншим. А це основна мета і перевага формату підтриманого проживання. Цю базову соціальну послугу людям з інвалідністю гарантує держава. Однак механізмів її отримання наразі недостатньо. Тому Центр «Джерело» планує облаштувати будинок підтриманого проживання за адресою: вулиця Пасічна, 39 для 20 дорослих з інвалідністю, які живуть у Львові. Це буде перший будинок такого типу, роботу якого фінансуватимуть із міського бюджету, а не коштом благодійників. Команда Центру «Джерело» планує впродовж двох років відремонтувати та зробити доступною будівлю Будинку підтриманого проживання, – кажуть у Центрі. – Будинків підтриманого проживання в Україні не так уже й багато. Тож ми віримо, що, створюючи нові моделі взаємодії, подаючи приклад, ми реалізуємо право дорослих з інвалідністю на гідне самостійне життя в громаді, а не геріатричних закладах чи інтернатах, а також займаємося промоцією культури прийняття та посилюємо статус Львова як міста прав людини».
Центр «Джерело» планує облаштувати будинок підтриманого проживання за адресою: вул. Пасічна, 39 для 20 дорослих з інвалідністю, які живуть у Львові
Що ж далі очікувати авторам проєктів? Постійна комісія законності, депутатської діяльності та свободи слова, постійна комісія фінансів та планування бюджету на своєму спільному засіданні відповідно до результатів голосування затверджують рейтинг проєктів та визначають перелік проєктів, рекомендованих до фінансування за кошти громадського бюджету м. Львова. Управління «Секретаріат ради» на підставі протоколу спільного засідання постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова і постійної комісії фінансів та планування бюджету готує проєкт ухвали про затвердження переліку проєктів-переможців Громадського бюджету Львівської ОТГ 2020 – 2021.

Малі проєкти, що рекомендовані до реалізації:

Галицький район
1. Бандури для музичної школи №2;
2. Медіа-наукова лабораторія (сучасна освіта сучасним дітям);
3. Придбання автоматичного біохімічного аналізатора в лабораторію КНП «4МКЛ м. Львова»;
4. «Сучасна бібліотека – сучасний простір»;
5. Дорога до скверу скульптур (завершення);
6. Капітальний ремонт дорожнього покриття з влаштуванням благоустрою перед ДНЗ №41;
7. Громадський простір у Снопківському парку (вул. Зелена, 106);
8. Облаштування дитячих майданчиків на території ЗДО №32;
9. Облаштування майданчика для дітей на території ЗДО №25;
10. Благоустрій скверу на Грабовського, 11.


Залізничний район
1. Шкільне подвір’я СЗШ 67 – територія здоров’я та відпочинку;
2. Благоустрій пішохідних доріжок на території школи №77;
3. Шкільний коридор у Ліцеї №15 – зона активного відпочинку учнів;
4. Сучасний вестибюль ліцею №75 імені Лесі Українки ЛМР;
5. Навчально-релаксаційна зона у внутрішньому дворику СЗШ №65 м. Львова;
6. Дитячий майданчик на вул. Вигоди 60-62 (Левандівка). Друга черга;
7. Безпечний майданчик на Любінській, 164;
8. Облаштування скверу за адресою: вул. Кульчицької, 18;
9. Початковій школі «Світанок» – сучасний паркан;
10. «Країна Мрій» на Любінській, 98.

Сихівський район
1. Безпечний простір для молодшої школи. Ліцей «Інтелект»;
2. #SMARTpatio на Новому Львові;
3. Мистецька школа майбутнього;
4. Їдальня «Смакота» в СЗШ №98 – обідній зал;
5. School food – Cool food, їдальня в Ліцеї №93;
6. Благоустрій території НВК «Школи-гімназії Шептицьких»;
7. Затишний дворик Коломийська, 19 – Кавалерідзе, 16;
8. Жити без болота! Благоустрій подвір'я просп. Червоної Калини, 110;
9. Ruhen – розважально-інтерактивний простір для дітей та підлітків;
10. Відеонагляд та освітлення прибудинкової території ОСББ «Магнолія-Сихів»;
11. Додаткова секція на майданчика для вигулу собак на вул. Стрийська, 75.


Шевченківський район
1. Допоможемо діткам з вадами серця разом;
2. «Смаколик LAND» ЗСШ №99 м. Львова;
3. «Щасливий, бо дихаю вільно»;
4. ЦІКаво (Центр Інформації і Комунікації) у СЗШ №44;
5. Актова зала « Творчий простір школи»;
6. Реконструкція харчоблоку СЗШ №91;
7. Потічок у Рясному-2;
8. Нове життя фонтану на Мазепи, 8;
9. «Вуличний кінотеатр на Миколайчука»;
10. ХотАртКлас.

Личаківський район
1. Комп'ютерна лабораторія Dream Lab ліцею «Львівський» ЛМР;
2. Інтерактивна лабораторія дистанційного навчання у СЗШ №7 на вул. Б. Хмельницького, 132;
3. «Капітальний ремонт подвір’я СЗШ №42 м. Львова»;
4. Простір доступний для всіх у ЗДО інклюзивного виду «Барвінок»;
5. Ремонт подвір’я школи №63 (вул. Личаківська, 177, біля корпусу молодшої школи);
6. Облаштування доріжок ЗДО «Веселка» бруківкою;
7. Реконструкція дитячо-спортивного майданчика на вул. Богданівській (біля церкви);
8. Парк «Підгори» (на розі вулиць Личаківська – Бахматюка);
9. Сімейний простір на Тракті (вул. Глинянський Тракт, 161-г);
10. Дитячо-спортивний майданчик на вул. Черемшини, 29.


Франківський район
1. Сучасна інтерактивна мобільна лабораторія «Лабораторія покоління Альфа» (Generation α-Lab);
2. Облаштування розвиваючого простору школярів початкової школи Ліцею №2 ЛМР (вул. Наукова, 24-а);
3. Капітальний ремонт їдальні школи №36 ЛМР на вул. В. Великого, 55-б;
4. Шарварок;
5. Стежки Горіхового Гаю;
6. Капітальний ремонт покриття тротуару за адресою: вул. Рубчака, 8;
7. Відновлення спортивного майданчика школи №31. Вперше з 1964;
8. Здорове харчування – здорові діти (сучасне кухонне обладнання для початкової школи «Джерельце»);
9. Сучасний дитячий майданчик європейського типу;
10. Спортивний майданчик на Моршинській, 12.

Населені пункти Львівської ОТГ
1. Огорожа школи в смт Рудне – безпека наших дітей;
2. Mediа Lab_29;
3. Вуличні тренажери – здорова Нація;
4. Безпечне подвір'я садочка в с. Великі Грибовичі;
5. Мультимедійне обладнання для Грядівського ДНЗ;
6. Капітальний ремонт подвір'я Львівської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів №74;
7. Простір активного сімейного відпочинку у Зашкові;
8. Розвиток сучасної творчості в Народному домі м. Дубляни (Львівська обл.);
9. Благоустрій території стадіону села Підбірці;
10. Ігровий комплекс на дитячому майданчику в с. Лисиничі, вул. Спортивна, поблизу футбольного поля;
11. Розвиток мережі вуличних тренажерних майданчиків у Винниках (2-й етап);
12. Покращення благоустрою Парку ім. Б. Хмельницького в Брюховичах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7931 / 1.7MB / SQL:{query_count}