«Львівська влада набралася боргів і далі заганяє кожного містянина в кабалу»

Про це заявив народний депутат України, кандидат на посаду Львівського міського голови Олег Синютки

«Заборгованість Львова – як Садовий веде місто до банкрутства?». У пресклубі «Львів» відбулася пресконференція народного депутата України, кандидата на посаду Львівського міського голови Олега Синютки.
«Львів – європейське місто, але система управління глибоко пострадянська», – заявив Олег Синютка під час конференції.
«Сьогоднішня міська влада веде Львів у невірному напрямку. Місто живе в борг, інфраструктура не відновлюється, за останні роки в місто не зайшли жодні інвестиції», – наголосив він.
На думку Олега Синютки, у разі продовження управління містом Андрієм Садовим ще наступні 5 років Львів замість того, щоб розвиватися, буде деградувати. Віддалятися, а не наближатися до Європи.
Він закликав львів’ян свідомо ухвалити рішення про свій вибір у бюлетенях 25 жовтня.
Олег Синютка докладно розповів про стан фінансів міста, його бюджет і пов’язані з тим проблеми, які виникли внаслідок управління чинним міським головою Андрієм Садовим і його групою.
«Міська влада гроші в кредити бере, а щоб їх віддати, кожен львів’янин – від найменшого до найстаршого – має сплатити 9 350 гривень! Станом на 26 вересня 2020 року заборгованість міста по місцевих боргах та гарантіях складає величезні 5 мільярдів 400 мільйонів гривень. Якщо ж додати відсотки, які треба буде сплатити за користування цими кредитними коштами, то це вже 6 мільярдів 770 мільйонів гривень», – сказав Олег Синютка.
Він також повідомив, що поки працював заступником міського голови, боргова політика міста була поміркованою та результативною.
Олег Синютка озвучив конкретні цифри щодо заборгованості міста і перспективи погашення боргів:
З січня 2015 року боргові зобов’язання міста становили лише 784 мільйони гривень.
А впродовж 2015 – 2019 років, тобто за 5 років Львів, збільшив свої борги восьмикратно. Аж до 6 мільярдів 770 мільйонів гривень.
Оскільки 84% боргів залучено у валюті, а Львів не має валютних надходжень до бюджету, то такі борги зростатимуть безкінечно. Позичати у валюті, а не в гривні, економічно неправильно. Але й запозичення Львова у гривні здійснені взагалі під космічні 18-19% річних.
Народний депутат звернув увагу на те, що на сплату борів немає коштів, оскільки більшість реалізованих містом проєктів некомерційні, їх реалізовують хронічно збиткові комунальні підприємства.
«Так було не завжди. У 2014 році комунальні підприємства не дотувалися з бюджету міста. І тому повернення до відсутності збитків у діяльності комунальних підприємств – це одне з моїх головних завдань як голови Львівської ОТГ.  Бо саме від цього найбільшою мірою залежать перспективи розвитку Львова», – наголосив Олег Синютка.
Олег Синютка ініціював створення Громадської комісії з аудиту фінансів Львова зі залученням провідних економістів, що спеціалізуються на фінансах місцевого самоврядування.
«Після проведення аудиту ми, нова влада Львівської ОТГ, запропонуємо найкращий спосіб виведення фінансів міста з кризи і конкретний план розвитку Львова. А Садовий відповідатиме за те, що забрав майбутнє у Львова, його теперішніх мешканців та їхніх дітей», – запевнив народний депутат.
26 вересня на Високому замку у Львові народний депутат України Олег Синютка презентував передвиборчу програму «Настав час Львова» як кандидат від «Європейської Солідарності» на посаду Львівського міського голови.
особливий погляд
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8381 / 1.56MB / SQL:{query_count}