Допоможімо стареньким!

Цієї суботи волонтери Львова відвідають Угнівський госпіс, де живе понад 20 самотніх дідусів та бабусь: як долучитись

Є люди, яким для щастя потрібно зовсім небагато: трохи уваги, дружня усмішка, розуміючий погляд чи бодай день, проведений не у самотності. Мовиться про мешканців Угнівського госпісу, що на Сокальщині. Сьогодні в його запліснявілих стінах доживають свого віку 23 бабусі та дідуся. Без належних побутових умов і навіть без можливості добре харчуватись, адже на утримання одного мешканця госпісу в день держава виділяє 18 гривень. Для когось це всього лиш буханка хлібу чи пакет молока, а для когось – ліміт на прожиття.
Чи не єдина розрада для мешканців госпісів – волонтери та люди доброї волі. Скажімо, благодійна організація «Здійснити мрію», яка на чолі з львівською активісткою Уляною Флишко вже декілька разів відвідувала угнівських бабусь та дідусів та привозила їм потрібні і такі дорогі для них (у всіх сенсах) речі. Як зазначає сама жінка, не усі благодійники беруться за поїздки до Угнівського госпісу, адже це найменше місто України, а тому якість доріг – «яма в ямі». Почасти через це, самотні угнівські бабусі та дідусі залишаються без належної уваги доброчинців.
Утім цієї суботи, 26 вересня, «Здійснити мрію» втретє відвідає мешканців тамтешнього госпісу, та сьогодні наголошують – дуже потрібна допомога меценатів, небайдужих львів’ян та мешканців області, щоб об’єднавши зусилля здійснити мрії 23 стареньких одинаків. Тому «Львівська Пошта» поспілкувалась з Уляною Флишко та з’ясувала, як саме можна долучитись до цієї доброї справи.

Допомога потрібна як ніколи

«Львівська Пошта» неодноразово писала про благодійні угнівські поїздки, які організовувала Уляна Флишко. Перша така відбулась у січні цього року. Тоді, зі слів активістки, з перших секунд почало долучатись дуже багато людей. Згодом слава про таку діяльність організації «Здійснити мрію» покотилась по Львову, тому вже у березні до Уляни Флишко з цікавою пропозицією звернувся відомий співак та теле-, радіо­ведучий Тарас Гаврик. Разом зі своєю новоспеченою дружиною Ольгою Левицькою Тарас запустив флешмоб «Цукерка добра»: усі подаровані на їх весілля солодощі передали через Уляну Флишко мешканцям госпісу в Угневі, щоб подарувати їм хороші емоції.
«Флешмоб, як то кажуть, пішов у народ. Нещодавно до мене зателефонувала знайома журналістка і сказала, що у її сестри було весілля. Молодята також захотіли підтримати ініціативу Тараса. Тому вже цієї суботи до стареньких повеземо дуже велику кількість цукерок. Під час жорсткого карантину ми не могли відвідувати мешканців госпісу, але тепер, коли обмеження послаблюють є можливість провідати їх, бо не бачились ми вже досить давно», – розповідає «Львівській Пошті» Уляна Флишко.
Жінка тішиться, що до суботнього виїзду долучилась партнерська організація Eleos Lviv, яка зібрала близько 5 тис. грн, на які вже згодом закуплять першочергово необхідні речі: підгузки, пеленки, вологі серветки тощо. Та поміж тим, зі слів співрозмовниці, цього разу люди менш активно долучаються до збору речей. Сьогодні до неї звернулось лише двійко меценатів: львів’янка передала рукавиці та пральні порошки, а колеги з Варшави передали пеленки та підгузки. Тому сьогодні, як ніколи, потрібна ваша допомога та участь.
«Окрім фінансової та матеріальної допомоги дуже важливо нам знайти перевізників, які б допомагали доставляти речі для потребуючих закордону, адже географія благодійників організації «Здійснити мрію» досить розширена: це і Польща, і Італія, і Німеччина, і Іспанія, і США», – зазначає активістка.
Відповідно до переліку потреб, який отримала Уляна Флишко від персоналу Угнівського госпісу, кожен охочий може допомогти зі збором таких потрібних речей:
– пеленки (одноразові, багаторазові – 90×60); підгузки для дорослих ( розміри M та L); медичні рукавички; пральний порошок; рідке мило;
– плин для посуду; мазь «Левоміколь»; мазь «Німід»; мазь «Фастум»; Бетадин»; таблетки «Омепразол»; таблетки «Карсил»; таблетки «Ібупрофен»; таблетки «Но-шпа»; «Кадефорт»; протипролежневі матраци; нижня білизна (чоловіча та жіноча); шампуні; зубні щітки та пасти.
Можна підтримати благодійну організацію «Здійснити мрію» фінансово. Реквізити наступні: код отримувача (43141120), назва банку «Західне ГРУ АТ КБ «ПриватБанк», рахунок отримувача у форматі IBAN (UA763253210000026004053769582). Картковий рахунок: 5169 3305 2140 1130.
«Здійснити мрію» запрошує всіх разом зробити добру справу, а за можливості, кожен охочий може разом з благодійниками відвідати стареньких і передати їм часточку своєї уваги, любові і добра. Для цього контактуйте з Уляною Флишко у фейсбуці.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8532 / 1.57MB / SQL:{query_count}