Яким буде формат навчання?

Як у Львові планують розпочинати новий навчальний рік

фото: Олег Батрак
Львів готується до нового навчального року. Як розповіла заступниця міського голови й керівниця міського штабу протидії коронавірусу Галина Слічна, львівські школи вже розглядають різні моделі початку навчального року, адже одного стандарту для всіх шкіл немає.
«Перш за все, ми виділяли кошти для того, щоб школи могли закупити засоби індивідуального захисту протягом літнього періоду. Це маски, які будуть щоденно видаватися працівникам навчального закладу. Також має бути резерв масок на випадок, якщо дитина забула взяти маску з дому. Кошти були виділені і на дезінфікуючі засоби для того, щоб можна було організовувати прибирання навчальних закладів. Закуповуються антисептики, які мають обов’язково бути при вході в навчальний заклад, в їдальні, а також дезінфікуючі килимки, тому що ми плануємо відкривати максимально усі входи, які будуть в школах, і запускати дітей через різні входи, а не через один вхід, щоб не створювати скупчення дітей. Також планується різна організація навчального процесу, адже кожен навчальний заклад – інший, кількість дітей в навчальному закладі – різна, є школи типові, а є школи, що розташовані в пристосованих приміщеннях, тому від цього багато що залежить. Кожна школа має подати свої пропозиції щодо початку навчальних занять", – розповіла Галина Слічна.
Також посадовиця мерії радить не відмовлятися від дистанційного навчання. «Звичайно, не треба забувати про дистанційне навчання. Логічно буде все-таки залишати елементи дистанційного навчання, можливо, раз на тиждень проводити такі уроки для того, щоб не втрачалося все те, що було напрацьовано, й розвивати це. Я не кажу про дистанційне навчання для початкової школи, бо це буде трішки складно зробити, адже це малі діти і за ними завжди потрібен нагляд, а от для учнів старших класів можна організовувати раз на тиждень дистанційне навчання», – каже Галина Слічна.

У свою чергу Міністерство охорони здоров’я планує змінити рекомендації стосовно роботи шкіл в умовах карантину. Зміни стосуватимуться режиму навчання учнів і роботи вчителів у класах. Про це розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко на конференції «Освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік 2020-2021».
У регіонах, де буде найвищий рівень епідеміологічної небезпеки – «червона» зона, заклади освіти взагалі не відкриватимуть, у тому числі дитсадки. На решті території вони працюватимуть.
«Ми розуміємо, якщо будуть деякі школи в «червоній» зоні, то буде запроваджено онлайн-навчання саме на той період, поки регіон буде знаходитися в «червоній» зоні», – уточнив Ляшко.
Тобто в «червоній» зоні школярі вчитимуться дистанційно, як і під час перших тижнів карантину в Україні.
У «помаранчевій» зоні заклади освіти заборонятимуть відвідувати групами, де більше 20 людей. Однак це рішення не стосується дитсадків, шкіл, а також закладів позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти. Тобто школи і дитсадки відвідуватимуть як і за звичайних умов, а у закладах вищої освіти (університетах, інститутах, академіях) мають встановити обмеження.
Щодо масок, то тут теж будуть змін. Так, заходити до школи потрібно буде обов’язково в масці. Поки що її обов’язково потрібно носити й на уроці, але, як додає Віктор Ляшко, цю норму змінять: вчителі зможуть викладати, а діти перебувати в класі без маски на обличчі.
У «помаранчевій зоні» дадуть рекомендацію вчителям одягати захисний щиток, який прозорий і дозволяє передавати емоції, щоб не порушувати освітній процес.
Санлікар також оголосив, що це – лише про плани МОЗ щодо зміни рекомендацій. За його словами, рішення ухвалять наступного тижня після конференції ВООЗ і ЮНІСЕФ щодо освіти в умовах карантину.
«Там також будуть розглядати питання підготовки до нового навчального року в умовах пандемії. Також будуть розглядати питання щодо того, потрібно чи не потрібно тестувати (на коронавірус — ред.) вчителів, учнів. Саме за результатами цієї глобальної конференції ми оцінимо доцільність перегляду наших рекомендацій», – зазначив головний санлікар.
Поділ на зони кожні сім днів, а послаблення карантину в «червоній», «помаранчевій» чи «жовтій» зонах може статися не раніше, ніж через 14 днів. Тобто школа в «червоній» зоні може через деякий час знову запрацювати у звичному режимі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7735 / 1.57MB / SQL:{query_count}