Коронавірус і лікарні «другої лінії»

Розгортання госпітальних баз є необхідністю через зростання кількості хворих на Львівщині

На Львівщині через збільшення кількості хворих на коронавірус відкриватимуть лікарні «другої лінії». Про це повідомив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
"Епідситуація в Україні надалі нестабільна. Ми змушені поступово відкривати лікарні "другої лінії". Ми підготували усі заклади до першої хвилі захворюваності, 16 медустанов точно не мають проблем із деззасобами та медикаментами. Ми шукаємо додаткові ресурси, щоб допомогти основним медзакладам, які приймають найважчих хворих – це Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня та Центр легеневого здоров’я", - зазначив Іван Собко.
За його словами, основною причиною збільшення кількості хворих є недотримання карантину та легковажність людей.
"Не всі мешканці області дослуховуються до порад, на жаль. Йдеться і про соціальну дистанцію, засоби індивідуального захисту. - наголосив Іван Собко. - Ми бачимо, що ковід мутує, стає жорсткішим. Критичною є ситуація, особливо на вихідні, із порушенням карантинних заходів на озерах, річках, заходах громадського харчування та на декотрих ринках".
Іван Собко подякував усім, хто дотримується карантину та закликав не легковажити не тільки власним життям та здоров'ям, але й тих, хто нас оточує.
"У нас вже 309 людей, які померли від коронавірусу. Ці люди, можливо, захворіли не з власної вини, будучи в транспорті, чи іншому громадському місці. З приводу другої хвилі, ми маємо погодження Міністерства на роботу кущової медустанови, яка прийматиме хворих на ковід – це Жидачівська центральна районна лікарня. Відділення практично готове приймати до 45 таких хворих", - зазначив Іван Собко.
Згодом хворих на коронавірус прийматиме і  Буська центральна районна лікарня.
Лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з епідеміології Наталія Тімко наголосила присутнім на важливості вакцинацію у період пандемії.
За її словами, дотримуватися календаря щеплень та здійснювати вакцинацію - надзвичайно важливо, адже попередити хворобу значно легше, аніж лікувати її. А здійснювати вакцинацію у період пандемії є обгрунтованим.
В Україні за Національним календарем щеплень роблять вакцинацію від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції. У дорослому віці також слід пам’ятати про щеплення проти дифтерії та правця.
"Є коронавірус, але й інші хвороби нікуди не зникли. У нас є й інші захворювання, які передаються через повітря. У дорослому віці також слід пам’ятати про щеплення проти дифтерії та правця. Говоримо про ті, від яких є вакцина і які керуються засобами специфічної імунопрофілактики. Якщо в організмі одної людини зустрінуться кілька хворіб, наприклад: грип, коронавірус та кашлюк, то ніхто не знає, яким чином розвиватиметься захворювання і яким буде його перебіг", - сказала Наталія Тімко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8374 / 1.55MB / SQL:{query_count}