Форум ветеранок: вперше у Львові

Марія Петришин, керівниця Першого жіночого простору Re:Hub, – про рік роботи та майданчик для пошуку шляхів розв’язання проблем ветеранок

У Львові 26 і 27 вересня у Будинку воїна, що на вул. Короленка, 1-а, запланований Форум ветеранок. Подібний захід у місті Лева буде  проведений уперше! Заплановані важливі та актуальні тематичні бесіди й цікаві івенти. Захід організовує Перший жіночий простір Re:Hub, якому у вересні виповниться рік від того часу, як він працює.
Жіночий ветеранський хаб, як уже писала «Львівська Пошта», це простір для фізичної та психологічної реабілітації жінок, які знають, що таке війна. Українки нарівні з чоловіками перебувають на передовій на східних теренах  нашої держави: працюють парамедиками у медичних бригадах та військових госпіталях. За рік товаришками-пацієнтками Re:Hub стали 25 Героїнь. Зокрема, волонтерки Жіночого простору опікувалися здоров’ям ветеранок та дбали про їхню психологічну реабілітацію.
На Форумі ветеранок приділять особливу увагу питанням самореалізації ветеранок, лідерства, психологічної та фізичної реабілітації, зокрема важливим для організації темам репродуктології та гінекології
«Форум ветеранок» – це не просто проєкт, який збере Героїнь зі всієї України. Це місце зустрічі, майданчик для пошуку шляхів розв’язання спільних проблем і арена для виняткових заходів, щоби провести час разом. Ми приділимо особливу увагу питанням самореалізації ветеранок, лідерства, психологічної та фізичної реабілітації, зокрема важливим для нашої організації темам репродуктології та гінекології. Нам вдалося розпочати проєкт, перемігши у конкурсі Львівської міської ради і отримавши від неї фінансову підтримку. Через коронавірус захід переносили. Сподіваємося, цього разу ніщо не завадить нашим планам. Проте, дотримуючись рекомендацій фахівців, кількість учасників буде обмежена», – кажуть організатори заходу.

Попередньо анонсувалося, що Форум ветеранок мав відбутися у травні 2020 року, але через коронавірус його перенесли. Тепер Форум запланували на вересень, але хворих на коронавірус не менше, а навпаки – більше. Маріє, то чи відбудеться захід на цей раз?
Дійсно у час пандемії коронавірусу складно щось планувати і чітко говорити, що той чи той захід стовідсотково відбудеться. Так, ми планували провести Форум ветеранок у Львові в травні, та все ж перенесли. Думаю, на цей раз таки проведемо захід восени – мовиться про 26 та 27 вересня. Запланували зробити це в Будинку воїна, що на вулиці Короленка, 1-а. Це місце, де оселився Re:Hub. Звісно, акцент буде на карантинні заходи безпеки.
Чому складно говорити? Бо, судячи з тих цифр, які бачимо, є збільшення кількості хворих. Мене, як медика, найбільше обурює те, що ще досі є люди, які не вірять у коронавірус і байдуже ставляться до безпеки. На жаль, через таку безвідповідальність Львову та області буде важко подолати цю недугу. Прикро, що дуже багато людей несерйозно ставляться до безпеки. Це соціальна безвідповідальність. Зокрема, це стосується тих випадків, коли вдома є хворий на коронавірус, а близькі не самоізольовуються і таким чином заражають інших. А це ризик, особливо для літніх людей…
Радіємо з командою волонтерок Re:Hub, що за рік праці нам вдалося чимало. Є різні виклики, та у нас зібралася потужна і дружна команда, якій усе до снаги!
Ми, організатори Форуму ветеранок, чітко розуміємо, що хвороба нікуди не подінеться до кінця вересня, але захід все ж плануємо провести, готуємося до нього. Насамперед обмежили кількість учасників Форуму. Акцент обов’язково буде на заходи безпеки. Зокрема, закуповуємо маски, рукавички. Проведемо захід у холі Будинку воїна.
У вересні буде рік, як у Львові працює Перший жіночий простір Re:Hub. Символічно, що Форум ветеранок запланований саме на перший місяць осені.
Так. Нам уже рочок. Маємо добрий старт. Радіємо з командою волонтерок, що за цей час нам вдалося чимало. Є різні виклики, та у нас зібралася потужна і дружна команда, якій усе до снаги! Тішимося, що за цей рік нам вдалося допомогти ветеранкам щодо проблем зі здоров’ям: мовиться про їхнє обстеження та лікування у Львові. Була за цей рік і не одна операція.
Ветеранки найбільше потребують медичної допомоги. Дякую медикам, які допомагали! Дякую нашим волонтеркам, які завше тримають руку на пульсі! Адже коли ветеранка приїздить до Львова на лікування, то тут у неї є повний супровід волонтерками Першого жіночого простору Re:Hub. Окрім медичних питань, актуальним є питання психологічної реабілітації ветеранок, їхнє працевлаштування після повернення зі сходу.
Прошу сказати, якою є головна мета Форуму ветеранок?
Зібрати разом ветеранок із різних куточків України, об’єднатися та обговорити найбільш актуальні проблеми, які сьогодні постають перед цими мужніми та сильними духом і волею жінками. Важливо, аби ветеранки поділилися своїм досвідом, думками, ідеями. Це вперше у Львові такий подібний захід, він має бути змістовним.
Ми тісно і плідно співпрацюємо з Львівським обласним клінічним перинатальним центром
У нас заплановані декілька панелей-обговорень. Запросили цікавих спікерів. Це особистості. Серед актуальних і важливих панелей –  питання здоров’я ветеранок, їхнього психологічного стану. Запланували й панель, на якій відомі люди розповідатимуть свої життєві історії успіху. У планах екскурсії для ветеранок Львовом – наше місто, вулички, пам’ятки архітектури дуже гарні. Хочемо, аби жінки, які приїдуть на Форум, зарядилися позитивною енергією від побаченої краси в місті Лева. До 15 вересня ветеранки реєструються. Це можна зробити за посиланням. Загалом будуть присутні ветеранки зі Львова, Києва, Одеси.

Як уже було сказано, ветеранки найбільше потребують медичної допомоги. Відповідно, аби ця допомога була якісна і фахова, у жіночого простору Re:Hub мають бути хороші та надійні партнери. Скажи, будь ласка, хто вони?
Ми тісно і плідно співпрацюємо з Львівським обласним клінічним перинатальним центром. Тепер наші відносини узаконені – між Першим жіночим простором Re: Hub та згаданим медзакладом підписаний меморандум про співпрацю. Аналогічний меморандум підписали і з клінікою психологічного та фізичного здоров’я Sanolife. Дякуємо щиро медикам за те, що дбають про ветеранок! Дякуємо керівниці перинатального центру Марії Малачинській за хорошу співпрацю з нами та за всі поради! У планах підписання меморандуму з Львівською обласною клінічною лікарнею.
Розмовляла Ірина Цицак
Оксана Юринець, громадська діячка, парламентарка VIII скликання:
– Ми стереотипно звикли, що війна має чоловіче обличчя. Але реалії такі, що наш спокій та мир боронять і дуже багато жінок. Повернувшись зі сходу, вони, на жаль, стикаються з великою кількістю проблем, які мають свою специфіку, відмінну від специфіки тих, з якими стикаються чоловіки. Перший жіночий простір Re:Hub – це те, чого бракувало ветеранкам. Тішуся, що доля в потрібний час звела нас із президенткою Ліги українських католицьких жінок Канади Лізою Шимко, з ветеранкою-парамедиком Веронікою Арістовою, і ця зустріч підштовхнула нас реалізувати цей проєкт.
Ярина Капітан, співзасновниця Першого жіночого простору Re:Hub, журналістка:
– Форум ветеранок – це як дитина, яку ми фактично виношуємо вже восьмий місяць. Ми з цією ініціативою перемогли у конкурсі громадських проєктів Львівської міської ради і отримали 20 000 гривень фінансової підтримки. Загальний бюджет, правда, утричі більший, бо з’їдуться жінки з різних кутків України, а це відповідно і відшкодування проїзду, і харчування, і інші витрати. Але ми маємо багато друзів, які із деякими речами вже викликалися допомогти. Сподіваємося, відгукнуться і інші. Цей Форум буде особливим. Попри те, що головна спеціалізація Re:Hub – жіноче здоров’я ветеранок і на цю тему ми матимемо бесіди із дуже фаховими репродуктологами, психологами, то будуть також і круті спікери на тему лідерства, самореалізації, ораторської майстерності. Не хочу наврочити, відкриваючи їхні прізвища, тому детальну програму оприлюднимо вже ближче до події. Готуємо для дівчат і ексклюзивний івент разом із Першим інклюзивним ательє в Україні «Lady Di atelier». Маємо намір написати спільну картину, зображення якої стане принтом для хустин-символів Форуму, які учасниці отримають у подарунок на згадку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8345 / 1.63MB / SQL:{query_count}