Львів у ремонтах: запасайтесь часом і терпінням

Через ремонт вулиці Чернівецької доїзд до вокзалу ускладнений. Натомість до відкриття готують квазікільце на вулиці Шевченка

фото: Олег Огородник
Ремонт вулиці Чернівецької ускладнив добирання до Головного залізничного вокзалу. Ускладнює рух й реконструкція площі Двірцевої (з лівого боку), що перед вокзалом, яку повинні ось-ось завершити. Пасажирам потягів доводиться на ходу вибігати з автівок, автобусів, маршруток аби встигнути сісти у потяг. Плануєте поїздку – виділяйте годину часу в запас на добирання! Інакше залишитесь на пероні і ніхто вам коштів за квиток не поверне!
Їдете автомобілем у напрямку Рясне, то майте на увазі, що ще кілька днів кінець вулиці Шевченка, де облаштовують квазікільце, варто оминати. Оминайте й початок цієї вулиці, яку теж закрили на ремонт – на відтинку від вул. Хорватської (церква Анни) до вул. Я. Мудрого.

На Двірцевій облаштовують сквер та фонтан

Завершальні роботи тривають на площі Двірцева. Для користування ще минулого року відкрито після реконструкції праву частину площі, куди заїжджають трамваї та маршрутки. Цього року завершують роботи на лівій частині площі, де облаштовують сухий фонтан та у напрямку якої рухатимуться приватні автомобілі.
«Навколо скверу і між сквером зараз виконуються роботи. Там облаштовують дорогу її асфальтують і виконуються земляні роботи для облаштування скверу», – розповідає Олексій Хміль, прессекретар ЛКП «Львівавтодор».
А через тиждень нарешті повинні відкрити сухий фонтан, що розміщується перед входом на вокзал. «Обладнання за кордону уже отримали і за тиждень-два його повинні змонтувати. Тоді сухий фонтан на Двірцевій запрацює. Були проблеми з підключенням напруги до електромереж. Але це питання уже вирішено», – каже співрозмовник.
До 30 вересня повинні повністю завершити ремонт Двірцевої. Але добирання до вокзалу це не спростить, бо в цей час в активній фазі ведуться дорожні роботи на вулиці Чернівецькій, яка з’єднує вокзал із вулицею Городоцькою. Водіїв просять оминати дорогу на вокзал, оскільки припаркувати у цьому керунку машини ніде.

Оновлена вулиця Чернівецька із п’ятьма смугами руху

Наприкінці червня у Львові почали й ремонт вулиці Чернівецької. Спочатку перекрили для руху праву частину вулиці, а на лівій організували двосторонній рух. Через це трамваї не зупиняються біля приміського вокзалу, а приватні авто не можуть під’їхати до головного входу. Маршрутки поки курсують без змін.
«Реконструкція цієї вулиці буде логічним продовження ремонту площі Двірцева. Праву частину вулиці буде облаштовано для проїзду громадського транспорту, а ліву – для приватного та таксі. Посередині між ними буде пішохідний променад. Проєктант також врахував, що на вулиці Чернівецька є більше навантаження на виїзд, тому вулиця буде з трьох смуг – дві на виїзд і одна на в'їзд. Також є навантаження біля вокзалу, де відбувається посадка і висадка пасажирів. Тому з цієї сторони передбачено три лінії посадки і висадки», – зазначив раніше Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.
Чиновники кажуть, що після реконструкції вулиця має добре функціонувати, без утворення заторів. Зараз на правому боці вулиці проводять заміну інженерних мереж. До кінця року вулицю Чернівецьку повинні повністю відремонтувати.
Після ремонту передбачено, що по центру вулиці буде пішохідна алея шириною 8 м, розташована між смугами руху громадського транспорту. Та передбачено облаштування двох смуг для руху громадського транспорту (по одній в кожному напрямку) загальною шириною 6,6 м. А три смуги будуть для руху приватних автівок (одна у напрямку до пл. Двірцевої і дві від вокзалу до вул. Городоцької). Також буде нова транспортна розв’язка в одному рівні на підході до перехрестя вул. Городоцька-Коротка-Залізнична.

До листопада ремонтують другу частину вулиці Шевченка

До 10 серпня повинні завершити облаштування квазікільця у районі вулиць Залізнична та Левандівська, де організують кільцевий рух. Ця ділянка після ремонту стане доступною для проїзду водіям приватних автівок.
«Облаштування квазікільця – це розв’язка, яка дозволить пришвидшити перетин перехрестя на вулицях Левандівська – Шевченка. До реконструкції це був один із найпроблемніших вузлів. Зараз навколо невеликого кварталу буде кільцевий рух. Передбачено, що по Шевченка громадський транспорт їхатиме прямо, без затримок, не оминаючи кільце. Проєктант також передбачив контрсмугу на вулиці Левандівській, щоб прискорити рух громадського транспорту, який курсуватиме на Шевченка. Будуть широкі хідники, велодоріжки, озеленення, пріоритет для громадського транспорту і прискорення автомобільного руху. І це суттєво покращить ситуацію на перехресті», – наголосив Андрій Білий.
У липні розпочали реконструкцію другої частину вулиці Шевченка – це від вул. Хорватської (церква Анни) до вул. Я. Мудрого. Зараз тут тривають демонтажні роботи, прокладають водопровід. У міськраді планують основні роботи на цьому відрізку завершити до жовтня-листопада.
Щодо змін руху автобусів у часі ремонтних робіт на цьому відрізку, то змінилась схема руху маршруту №17. Тепер він курсує через вул. Сяйво, вул. Левандівську і виїжджає на вул. Городоцьку. Натомість трамвай №7 курсує без змін.
Тоді як до серпня буде завершено виготовлення проєкту ремонту третьої ділянки вул. Шевченка – від вул. Я. Мудрого до вул. Залізнична. Після виготовлення проєкту потрібно буде пройти експертизу, провести тендер та отримати дозвіл на початок робіт.
До слова, також зараз роботи тривають на інших міських дорогах: вул. Миколайчука, вул. Хуторівка, вул. Б. Хмельницького, вул. Курмановича, вул. Д. Апостола, вул. Личаківській, вул. Пилипа Орлика. Також планують почати ремонтувати й вул. С. Бандери та вул. Пекарську.
фото: Олег Огородник, пресслужба ЛМР
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9847 / 1.59MB / SQL:{query_count}