Львівський мотопатруль поспішає на допомогу

Віднедавна поліцейські пересіли на мотоцикли. Що входитиме в обов’язки мотопатруля та чому важливо, щоб він був

У Львові розпочав працювати новий поліцейський патруль. Відтепер його дев’ять екіпажів щодня патрулюватимуть вулиці міста. Ці поліцейські зможуть оперативніше реагувати на виклики громадян, а отже, набагато краще дбати про нашу безпеку. До слова, Львів – друге місто в Україні, де працює мотопатруль. Раніше він був лише у Києві.
«Львів – перший після Києва, бо Київ – це наша столиця, але Львів – це душа нашої країни. Велика подяка за те, що ми відсьогодні маємо такий серйозний мотопатруль. Наша політика чітка – Львів був, є і завжди має бути максимально безпечним містом, щоб львів’яни себе почували комфортно, а гості, які приїжджають, були щасливі та могли пізнати історію нашого міста та полюбити його. Бажаю всім нашим працівникам поліції, щоб настільки якісно була організована робота, щоб ми усі пишались працівниками поліції та щоб дитина кожна мала бажання служити для своєї держави, для поліції. Бажаю усім успіхів та процвітання. Місто завжди буде допомагати», – зауважив під час презентації нового патруля Андрій Садовий, мер Львова.
У чому особливість нового львівського патруля, як працюватимуть мотополіцейські, чому важливо, аби вони були саме у Львові, «Львівській Пошті» розповіли новоутворені команди патруля.

Оперативність на першому місці

Мотопатруль давно був потрібен нашому місту насамперед через його транспортну специфіку. Погодьтесь, що у Львові автомобілів хоч греблю гати. У час пік, коли люди їдуть на роботу або навпаки повертаються з неї, у заторі можна простояти години. А якщо десь дорогою ще й трапилась аварія, то потрапити додому вчасно – зась!
Львів – друге місто в Україні, де працює мотопатруль
«Основне завдання мотополіції – оперативне реагування на повідомлення громадян. Ми розуміємо, що автівкою, скажімо, набагато складніше дістатись до місця дорожньо-транспортної пригоди. Особливо якщо є затори. Добиратись мотоциклом набагато легше, тому цей патруль насамперед означає оперативність», – розповідає «Львівській Пошті» Роман Пилипенко, начальник Управління патрульної поліції у Львівській області.
Співрозмовник додає, що патруль працюватиме щодня з 10.00 до 20.00. Це загальносвітова практика, адже пізніше мотоциклістам радять не виїжджати на дорогу. Це небезпечно для їхнього життя. У місті працюватиме два екіпажі на мотоциклах по двоє людей. Тобто впродовж дня за порядком слідкуватиме четверо патрульних. Працюватимуть два через два: два дні перших чотири, на наступні два дні – інші.
«Для нас головне швидко реагувати на ДТП. Насамперед ті, де є потерпілі, бо їм ми можемо надати першу домедичну допомогу. Решта наших обов’язків відповідають Закону України «Про Національну поліцію». Я працював і у автопатрулі, тепер працюватиму у мотопатрулі. Чим відрізняється? Майже усім. Я набагато вільніше можу проїхати містом. Щодо комфорту це краще, бо не так спекотно. Люди реагують по-іншому», – каже Максим Ткачук, командир мотопатруля.

Підготовка патрульних

Серед дев’яти новонавчених патрульних, до слова, є одна дівчина. Вона разом із хлопцями пройшла відповідне навчання. Зі слів Романа Пилипенка, поліція оголошувала конкурс серед особового складу. Серед усіх анкет обрали найкращих кандидатів. Вони пройшли співбесіди, керівництво оцінило їхні навички.
«У мене й раніше був досвід керування мотоциклом. До цього їздила вже три роки. Звісно, мій мотоцикл менш потужний, але потрібні навички були. Ми пройшли двотижневе навчання. Виконували фігури різної складності. Це допомогло почувати себе на дорозі впевненіше, розвинути маневреність», – Анастасія Павлик, інспекторка та лейтенантка поліції.
Добиратись мотоциклом на подію набагато легше, тому цей патруль насамперед означає оперативність
Роман Пилипів каже, що вдячний усьому особовому складу, який наполегливо працював задля того, щоб у Львові запрацював новий мотопатруль. Також він додає, що всіх працівників забезпечили необхідним для роботи обладнанням: камерою, рацією з навушником та мікрофоном, шоломами, наколінниками та налокітниками, а також аптечками, в яких є все необхідне для надання домедичної допомоги.
Відтепер мотоекіпажі виїжджатимуть на різноманітні виклики, зокрема екстрені ситуації, наприклад, замінування, вибухи, пожежі. Викликати мотопатруль можна за номером 102.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8216 / 1.57MB / SQL:{query_count}