Сідаєш у машину? Пристебнись!

Від початку року на Львівщині виписали 18 тисяч штрафів за нехтування паском безпеки. Як виховати у собі звичку пристібатись та перелік найпоширеніших міфів про ремінь безпеки

Вирушаючи у дорогу, чимало водіїв забувають про елементарні правила безпеки. Дехто свідомо ігнорує їх, інші не вважають за необхідне витрачати час, щоб пристебнутися та нагадати про це пасажирам. Через це у Львові та на Львівщині трапляється немало смертельних ДТП чи таких, у яких страждають і дорослі, і діти.
Катерина Рибій, речниця Патрульної поліції Львівської області, зазначає, що порівняно з минулим роком, кількість дорожньо-транспортних пригод із постраждалими дещо зменшилась. Якщо торік у цей період їх було близько 1100, то зараз трохи менше – 900. Однак від початку року поліція надіслала майже 18 тис. постанов за непристебнутий пасок безпеки. «Мене щиро вражає ця цифра. Бо я знаю, що є настільки жахливі ДТП, що ми шоковані, як людям узагалі вдалось вижити. А все завдяки паску безпеки», – наголошує Катерина Рибій.


Ремінь безпеки – обов’язок для всіх

Як розповідала раніше «Львівській Пошті» Катерина Рибій, лише кожен десятий мешканець області використовує пасок безпеки, коли вирушає у дорогу. Автомобільні крісла для дітей використовують, напевно, ще менше. Відомо, що під час аварії пасок або ж автокрісло на 50-60% зменшують ймовірність загибелі людей, які перебувають на передніх сидіннях. Коли ж йдеться про тих, хто їде позаду – можна запобігти до 75% летальних випадків.
«Я кермую з 19 років. Тобто мій водійський стаж – 18 років. Зізнаюсь, що не завжди був суперводієм, не завжди виконував правила дорожнього руху. Зокрема, якщо мовиться про пасок безпеки. Та близько шести років тому взяв собі за правило щоразу користуватись ременем безпеки. Найбільше на мене вплинули фотографії ситуацій, коли люди потрапляють у ДТП. А це часто стається через їхню відповідальність, бо люди забувають пристебнутись. Пояснюють це тим, що їм буцімто недалеко їхати, – каже Ігор Зінкевич, громадський активіст і голова ГО «Варта-1». – Вважаю, що надважливим є виховання. Моїй дитині зараз тільки 12 місяців. Ми завжди возимо її в автокріслі. Коли малюк підросте, вчитимемо пристібатись, щойно він сідатиме у машину. Головне показувати приклад».
І поліцейські, і водії погоджуються, що про проблему нехтування паском безпеки потрібно говорити. Тільки тоді можна буде говорити про зменшення кількості аварій з постраждалими та загиблими.
Катерина Рибій зазначає, що поліцейські проводять уроки для дітей та молоді, а Ігор Зінкевич каже, що спостерігає, як після реформи Нацполіції питання нехтування ременем безпеки стало одним із найважливіших і додає, що тішився, коли минулого року відбувався навіть фестиваль, на якому навчали правильної поведінки і пасажирів, і водіїв.
Єдине, що залишається незмінним – це штраф за нехтування паском безпеки. Він мізерний, становить всього лиш 51 гривню. Можливо, саме це є однією з основних причин, чому наші водії не бояться відповідальності за свою «погану звичку».


Міфи про пасок безпеки

Якщо є подушки безпеки, то ремені не потрібні? Ні, подушки безпеки працюють разом із ременями безпеки, а не замість них. Під час розкриття подушка рухається назустріч водію чи пасажиру зі швидкістю 300 км/год. Ремінь безпеки не дає зіткнутися з нею настільки швидко, що дозволяє уникнути травм.
Ремінь можна не використовувати на малій швидкості? Ні, навіть під час зіткнення на швидкості менше 50 км/год є високий шанс розбити скло головою.
Досвідчені водії можуть ним не користуватись? Ні, аварія може трапитись через інших водіїв, погодні умови, несправності машини тощо. Тому ремінь безпеки – це своєрідна страховка.
Коли автомобіль тоне чи горить, ремінь заважає вибратися? Ні, якщо таке трапляється, то найбільшу небезпеку становить удар, що передує пожежі або падінню у водойму. Після нього люди зазвичай серйозно травмуються, втрачають можливість вибратися з автомобіля. Шанси на порятунок набагато вищі у тих, хто пристібається.
Нехтування ременем безпеки – це особисте рішення, яке ні на кого не впливає? Ні, пристебнутий водій може уникнути втрати контролю над автомобілем під час аварійної ситуації. Тож є можливість мінімізувати завдану внаслідок ДТП шкоду. Правила дорожнього руху зобов’язують бути пристебнутим!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8223 / 1.57MB / SQL:{query_count}