Почесна соціальна місія

Андріана Мальська, голова Опікунської ради Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ», – про реалізовані проєкти, залучення коштів та соціальну-відповідальність бізнесу

Вона любить те, що робить, і робить те, що любить. Ставить амбітну мету і обов’язково йде до втілення її в життя задля покращення медичних послуг та безпечних і комфортних умов перебування дітей у лікарні. Вона ініціативна та креативна, наполеглива та працьовита особистість, яка живе медициною. Андріана Мальська – справжній ангел-охоронець дитячої лікарні ОХМАТДИТ, яка вже багато зробила для якісних і позитивних змін.
Вона, педіатр за освітою, завше відстоювала медичний заклад і гуртувала навколо себе людей, яким небайдужа доля дитячої лікарні. Віднедавна лікар-педіатр Андріана Мальська є головою Опікунської ради Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ», має амбітні плани щодо розвитку медустанови та залучення коштів меценатів для вирішення нагальних потреб закладу. А отже, щоб медзаклад був найкращою дитячою лікарнею Львівщини. Андріана Мальська певна: коли добрі справи вдаються, то дедалі більше людей готові долучатися до якісних змін у лікарні. І люди їй довіряють, бо професіонал своєї справи, порядна, щира і справжня.
Медики ОХМАТДИТу знані унікальними операціями та мають колосальний досвід. Тут працюють фахівці високого рівня. Щороку сюди для консультацій та лікування прибувають понад 150 тисяч дітей не лише з Львівщини, але й з усієї Західної України. Спеціалізованою дитячою лікарнею вона стала у 1950 році.
У медзакладі не лише лікують маленьких пацієнтів, але й навчають майбутніх лікарів. Саме під опікою Андріани Мальської вдалося втілити у життя низку важливих проєктів. Проєктів, коли своє надійне плече підставили благодійники. Проєктів, які тепер є гордістю медустанови, розповідаючи про які співрозмовниця «Львівської Пошти» щиро тішиться. До слова, у холі дитячої лікарні є символічне дерево подяки благодійникам.
Коли ти бачиш усмішку маленького пацієнта чи лікаря, то це прекрасно, це дає натхнення йти далі та втілювати нові й нові проєкти
Зокрема, мовиться про придбання сучасного обладнання для проведення операцій, ремонт палат і відділень. У списку – і створення сучасної їдальні-навчальні, і симуляційний центр, і створення ЛОР-операційної, і оновлення маніпуляційної, і відкриття кардіопалати у педіатричному відділенні. Щодо кардіопалати, то «Львівська Пошта» писала, що компанія «ДікАрт» частину коштів із продажу своїх квитків (а це декілька десятків тисяч гривень) передала саме на її створення. Серед амбітних цілей Андріани Мальської –ремонт приміщення, де можна було б встановити комп’ютерний томограф. Досі лікарня, яка є ургентною, його не має, і у разі потреби маленьких пацієнтів везуть у інші медустанови Львова.
Зі слів Андріани Мальської, Опікунська рада з оновленим складом має на меті підняття іміджу лікарні та залучення максимуму спонсорських коштів для проведення ремонтних робіт, а також оновлення матеріально-технічного забезпечення ОХМАТДИТу.
– Андріано, що мала би зробити Опікунська рада дитячої лікарні, кажу про цілі на найближчий час?
– Важливими є авторитет та імідж лікарні. Жителі Львівщини мають чітко розуміти і бути поінформовані, які медичні послуги надає Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ». Комунікація була, є і буде важливою завжди. Жителі області мають знати, які в лікарні є спеціалісти, які унікальні операції для дітей тут проводять.
Метою Опікунської ради є залучення якомога більшої кількості спонсорів для якісних змін у лікарні. Мовиться про ремонти, про оновлення матеріально-технічного забезпечення медзакладу. Потреби в лікарні є завжди, адже роботи тут ще дуже багато. Скажімо, потрібно зробити ремонт у колишньому відділенні фізіотерапії. Мета – перенести туди лабораторію, а вже в приміщенні лабораторії встановити з часом комп’ютерний томограф, який так потрібен у лікарні. Потрібні й ремонти у відділеннях, аби вони були сучасними і комфортними для перебування маленьких пацієнтів.
– Прошу сказати, що сьогодні є сильною стороною ОХМАТДИТу?
– Безперечно, кадровий потенціал! Це гордість дитячої лікарні. Це фахові лікарі, які проводять унікальні операції. До Львова їдуть не лише жителі Львівщини, Західної України, але й з усієї нашої держави. Кажу про ЛОР-відділення, відділення лапароскопічної хірургії, урологія, кардіологія, відділення хірургії. Пацієнти знають відомих особистостей, зокрема докторів Дворакевича, Пацюрка, Юрочка, Королькова, які роблять такі операції, які мало хто робить в Україні.
Метою Опікунської ради є залучення якомога більшої кількості спонсорів для якісних змін у лікарні
Відповідно є унікальні операції, і люди знають про це, то й звертаються саме до нашої лікарні. А в умовах медичної реформи, коли гроші йдуть за пацієнтом, це вкрай важливо. Люди мають знати, що тут надають якісні послуги. Звісно, є питання щодо приміщень лікарні, тому й ми хочемо залучити якомога більше позабюджетних коштів, аби була можливість провести ремонтні роботи. А проведені ремонти – це кращі умови перебування для хворих та кращі умови праці для самих медиків.
– Хто увійшов в Опікунську раду, чому саме ці люди?
– Тішуся, що маємо потужний та амбітний склад Опікунської ради. Це відомі у Львові особистості. Це люди з різних сфер діяльності та різних галузей. Та їх всіх об’єднує одне – вони щиро хочуть допомогти дитячій медичній установі. Вірю, що так і буде, і всім нам разом вдасться зробити чимало. У складі Опікунської ради люди, які вже неодноразово лікарні допомагали і фінансами, і не тільки. Зокрема, дякую керівнику компанії «ДікАрт» Андрію Сидору, що вже багато років є помічником лікарні у добрих справах. Адже ця компанія, проводячи різноманітні фестивалі у Львові, частину коштів перераховувала на потреби нашої лікарні.
Дякую за неодноразову фінансову допомогу Тарасу Юринцу, який є членом правління Європейської бізнес-асоціації. Вдячна і Христині Гевко, яка є засновницею студії «Рожеві окуляри». Саме ця студія буде знімати нам ролики про лікарню, лікарів та вдячні родини маленьких пацієнтів, яким допомогли в ОХМАТДИТі.
Залучила в Опікунську раду й бізнес-консультанта Галину Маївку, яка долучиться до розробки сайту лікарні, зокрема, плануємо мати кнопку «Пожертва для лікарні», аби всі охочі змогли долучатися до добровільної пожертви. Зокрема, на сайті розпишемо всі проєкти, що ще необхідно зробити в медустанові, які кошти на це потрібні. Ми – за відкритість.
В Опікунську раду увійшли й Оксана Юринець, громадська діячка, парламентарка VIII скликання, яка вже неодноразово допомагала лікарні, та депутат Львівської міської ради Уляна Пак.
– Про потребу ремонту приміщень щойно згадали, та на це потрібно ще   дуже й дуже багато коштів та праці.
– Погоджуюся, що роботи в лікарні ще досить багато, зокрема, і дах потрібно ремонтувати, і відділення. Розуміємо, що бюджетних коштів на всі ці потреби не буде достатньо, тому нам потрібно постійно шукати спонсорів. Як бачимо, у Львові активно триває будівництво багатоповерхівок. Принагідно запрошуємо власників будівельників компаній долучитися й до допомоги нашій дитячій лікарні. Нехай це буде невеличка допомога, але все ж допомога. Як на мене, це мало би бути за честь компаніям долучитися. Так роблять у США.
– Андріано, а чи є вже такі охочі допомогти?
– Ще не зверталася з такими листами-проханнями про допомогу до власників будівельних компаній, які зводять будинки у Львові. Планую це зробити. Згодом побачимо, хто відгукнувся і долучився до помочі нашій лікарні. Спершу маємо сформувати чіткий список потреб.
– Будемо сподіватися, що будівельний бізнес у Львові є соціально-відповідальним.
– Будемо. І згодом про це розповімо медіа, до кого зверталися і якою була реакція. Завжди вірю у бізнесменів-благодійників, які звертають увагу на ті чи ті потреби. У США можуть, то й в Україні, певна, також. Щиро тішуся, що в ОХМАТДИТі вдалося втілити у життя декілька проєктів завдяки соціально-відповідальному бізнесу: це і ремонт маніпуляційної, і ремонт їдальні-навчальні. Про ці проєкти знали медійно, і бізнес долучився до їх реалізації. Певна, що медійність і чітка комунікація дуже допомагає в таких справах. Скажімо, одному з холдингів сподобалася візуалізація проєкту, і вони фінансово долучилися, за що ми вдячні. Коли є потужний проєкт, який чітко розписаний (що, де і як), то спонсора легше зацікавити долучитися до втілення його у життя. Ті люди, які мають гроші, хочуть мати і добрі вчинки у житті. Так є у всьому світі. Соціально-відповідальний бізнес – це вкрай важливо сьогодні в Україні. І, дай Боже, аби більше бізнесменів це розуміли. Закликаю бізнес робити добрі справи задля діточок!
– На вашу думку, людяність нині в тренді, чи світ таки дедалі більше стає меркантильним?
– Звісно, що людяність була, є і буде! Бо це – рушій суспільства. Добре, що є люди з добрими і щирими серцями, які відгукуються допомогти іншим, допомогти там, де є проблеми. Хтось допомагає бійцям у час війни, хтось – людям похилого віку та онкохворим, хтось – медикам та дитячим лікарням у час коронавірусу. Зокрема, я допомагаю ОХМАТДИТу, бо я тут працюю і бачу всі проблеми, які маємо у цій дитячій лікарні та розумію, як і чим можна ситуацію зрушити з місця, чим і як можна допомогти. Тішуся, що у своїй практиці вдалося до допомоги лікарні залучити не лише друзів, але й людей, яких свого часу не знала, але ці вони щиро хотіли допомогти і допомогли нам. Дякую усім небайдужим за поміч!
– Знаючи вас, ви взялися за справу, в яку щиро вірите.
– Так, вірила і вірю. Тим паче, за плечима низка успішних реалізованих проєктів позабюджетним коштом. Бачила і цікавилася досвідом клінік у США та в Європі, як там залучають кошти спонсорів.
– Яка зі закордонних клінік вам запам’яталася найбільше та її досвід ви би хотіли запозичити для ОХМАТДИТу?
– Це дитяча клініка у Філадельфії (США). Ця лікарня виглядає крутіше, ніж п’ятизірковий готель. Коли заходиш у хол, то він у табличках подяк спонсорам. Скажімо, один із корпусів лікарні – його бюджет був 100 мільйонів доларів – збудований завдяки одноразовій пожертви однієї родини – а це 50 мільйонів доларів. Ще 50 мільйонів доларів вклали інші донори. Таки знайшли і збудували прекрасний новий корпус. Там розуміють, що допомога, можливо, буде потрібна будь-коли, і задля цього мають бути сучасні клініки з фаховою допомогою. І про це потрібно дбати завчасно.
Закликаю бізнес робити добрі справи задля діточок!
А ситуація з коронавірусом показала: який би ти багатий не був, ти не завжди зможеш виїхати за кордон на лікування, бо кордони закриті і літаки не літають. Тому є потреба, аби вдома, в Україні, були сучасні медичні заклади, де лікарі нададуть якісну допомогу, де в лікарнях буде вся необхідна апаратура. Не потрібно розраховувати на медицину Австрії чи Німеччини, коли в Україні є висококваліфіковані спеціалісти. Тому дуже важливо, аби в українських медиків була належна матеріально-технічна база.
– Якісні медицина та освіта, певна, мають бути першочерговими у державі, області та місті. Та чомусь ці пріоритети не всі розуміють.
– Так, якісна медицина та освіта – це пріоритет розвинених держав. Адже це – якість життя людей. Позитивні кроки в цьому керунку в Україні вже зроблено, але нашій державі ще багато й багато потрібно працювати на цій ниві. Реформи і у медицині, і в освіті є дуже потрібні. Якою є медицина Канади бачила під час стажування в цій країні. У них досить потужна медицина. Також стажувалася у США та Австрії. Тобто знаю, якою є медицина в цих країнах. Тому і є бажання до якісних змін в українській медицині.
У моїй родині завжди був акцент на якісну освіту – навчалася у хороших школах, їздила у всі можливі поїздки за кордон. Основний меседж у нашій сім’ї – вчитися, вчитися і вчитися. За це дуже вдячна своїй батькам!
– Ви завжди хотіли бути медиком?
– Свого часу різні мала побажання. Зрештою, чітко зрозуміла, що хочу бути дитячим лікарем. Так і є. Навчалася у Львівському медуніверситеті, за фахом є лікарем-педіатром. Тепер ось викладаю у цьому виші та навчаю студентів. Медиком у нашій родині є моя тітка, яка працювала педіатром у лікарні на Дністерській. Вона для мене була і є прикладом доброго лікаря. Вона мій вчитель у медицині, за що їй вдячна. Ще один мій вчитель – Ольга Борисівна Куриляк, яка є обласним дитячим кардіологом і працює в ОХМАТДИТі. Дякую їй, що вона мене запалила до дитячої кардіології! Ольга Борисівна – це моя медична мама, мій ментор, мій натхненник.
– Андріано, що вам дає сили у житті?
– Якісний  результат. Коли ти бачиш усмішку маленького пацієнта чи лікаря, то це прекрасно, це дає натхнення йти далі та втілювати нові й нові проєкти. Коли вдається придбати нове обладнання для лікарні, це дає силу йти далі та шукати нові кошти спонсорів для нових закупівель. Коли медики дякують, що маємо в лікарні нову апаратуру для проведення тих чи тих операцій, це дає крила, і ти зі ще більшим ентузіазмом працюєш далі.
– Дякуємо, що змінюєте цей світ на краще, що перевертаєте гори задля діточок, задля якісної медицини на Львівщині!
– Ніколи не думала, що буду цим займатися. Та це механізм, який запустився, і тепер вже не зупиниться. Щиро тішуся, що поруч є небайдужі та соціально-відповідальні люди, які допомагають та підтримують задуми та проєкти ОХМАТДИТу.
Розмовляла Ірина Цицак

Богдан Мальований, заступник директора лікарні ОХМАТДИТ із хірургічної частини:
– Сила лікарні ОХМАТДИТ у кадрах та унікальності операцій, які робимо. Зараз у нашому медзакладі запланована реорганізація. У лікарні будуть центри урології, малоінвазивної хірургії, дитячої гінекології, проктології та хірургії новонароджених. Така реорганізація буде задля кращої комунікації з пацієнтом, адже той лікар, що оперуватиме, той і займатиметься ним аж до виписки. Якщо колись один лікар оперував перитоніт, то інший – вів хворого. Вдячні голові Опікунської ради ОХМАТДИТу Андріані Мальській, що вона багато працює задля придбання сучасного обладнання та проведення ремонтів у лікарні. Також вдячні Львівській облраді, що виділили кошти на заміну вікон у медзакладі, покращення системи опалення. Цього року нам пообіцяли відремонтувати фасад і дах лікарні.
Оксана Юринець, громадська діячка, парламентарка VIII скликання:
– Мене вже вдруге запросили бути в складі Опікунської ради ОХМАТДИТу. Це відповідально для мене – захищати інтереси львівської обласної дитячої лікарні і їй допомагати. Важливо, що лікарня є і буде, що цю територію не продали і не забудували якимись готелями чи багатоповерхівками. За час моєї каденції у парламенті вдалося залучити кошти з державного бюджету на потреби медзакладу. Мовиться про 2,5 мільйона гривень. Тепер у лікарні є сучасне приймальне відділення, що тішить. Також мені вдалося залучити Фонд «Східна Європа» до допомоги медустанові. Певна: Опікунська рада в дитячій лікарні була і є на часі, адже разом із активними і небайдужими людьми можна зробити більше задля покращення медичних послуг для діточок. Опікунські ради дають можливість шукати додаткові фінансові ресурси і єднатися навколо вирішення проблемних питань установи.
Андрій Сидор, директор компанії «ДікАрт»:
Бути в складі Опікунської ради дитячої лікарні ОХМАТДИТ – це велика честь для мене, зокрема і як батька двох дітей. Добре, що в складі цієї ради є люди з різних галузей та напрямків. Зібралася амбіційна команда. Відповідно буде більше цікавих та важливих для лікарні ідей та рішень, буде можливість більше фінансових ресурсів залучити задля покращення медичних послуг у лікарні та умов перебування маленьких пацієнтів. З огляду на свої можливості робив і робитиму все, аби допомогти медустанові. Наша компанія «ДікАрт» не перший рік долучається до допомоги лікарні, зокрема ми перераховували ОХМАТДИТу кошти з продажу квитків під час тих чи тих фестивалів, які проводили у Львові. Наша компанія була, є і буде соціально-відповідальним бізнесом. Ми давні знайомі з Андріаною Мальською, щиро тішуся, що вона очолила Опікунську раду лікарні. Вона вже багато зробила для ОХМАТДИТу, за що їй великий респект і повага. І робить вона це щиро і з любов’ю до дитячої лікарні!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8042 / 1.76MB / SQL:{query_count}