На містян знову чекає «сезон каструль»

У середині червня у Львові розпочнуть гідравлічні випробування, тому залишимося без гарячої води. У яких районах та коли її відключатимуть

Щороку після закінчення опалювального сезону у Львові проводять гідравлічні випробування, під час яких перевіряють на справність трубопроводи. Відтак містяни залишаться без гарячої води.
«Щороку приблизно у травні в моєму помешканні майже на місяць зникає гаряча вода. Це дуже незручно, весь цей час миємось у тазиках, гріємо великі каструлі води. Деколи ходимо до друзів, у яких вода нагрівається через колонку», – каже Олег, мешканець мікрорайону Рясне-1.
Цього року через карантин ці роботи перенесли на пізніше. Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, перевірку проводитимуть з 15 червня. А його заступниця з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк пояснила, що під час карантину було важливо, аби жителі нашого міста стабільно отримували гарячу воду.
Задля більшої зручності львів’ян міський голова пообіцяв, що гідравлічні випробування «не будуть одномоментними, комунальні теплопостачальні підприємства максимально скорочуватимуть час їхнього проведення», повідомляє пресслужба Львівської міськради. Та сезон без гарячої води – це не на дні, а на тижні….
У яких районах, коли та як довго здійснюватимуть перевірку трубопроводів та навіщо взагалі це робити, з’ясувала «Львівська Пошта».

Чи такі роботи обов’язкові

Гідравлічні випробування є підготовкою до опалювального сезону, яка зазвичай триває близько місяця. Але й місяць без гарячої води, погодьтеся, не велике задоволення. Тому 2018 року містяни навіть писали петицію до міської ради, в якій просили припинити такі довгострокові перевірки. Депутати підтримали людей і встановили, що термін виконання робіт має становити три тижні.
Утім маємо розуміти, що гідравлічні випробування є обов’язковим заходом, бо, по-перше, це єдиний спосіб і можливість перевірити стан труб, а, по-друге, щорічне тестування теплових мереж передбачене нормативними законодавчими документами України, зокрема пунктом VI «Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду», затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України №620/378 від 10.12.2008 року.
Теплопостачальні підприємства Львова – ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго» – проводять ці випробування, щоб забезпечити нам із вами надійний та стабільний опалювальний сезон, зменшити ризик аварійності, побачити, де є слабкі місця та ліквідувати їх під час літньої ремонтної кампанії.
«Цього року над випробуваннями працюватиме не одна бригада працівників, а дві, щоб максимально швидко виконати усю роботу. Торік на інженерних мережах ми якісно спрацювали: виявили 66 поривів та низку дефектів трубопроводів. І, відремонтувавши їх, взимку практично за два дні безперешкодно забезпечили людей теплом!» – наголошує Ірина Маруняк.
Однак провести такі випробовування без відключення гарячого водопостачання у домівки львів’ян, на жаль, технічно неможливо.

Скільки тривають гідравлічні випробування

Під час них певну ділянку труби теплових мереж заповнюють охолодженою водою (не вище ніж 40°C). Цю ділянку відключають від діючої мережі (ТЕЦ-1, ТЦ «Південна» і ТЦ «Північна»), з неї спускають повітря. У найвищій точці ділянки встановлюють пробний тиск, на 25% вищий від робочого. Після цього трубопровід тримають під таким тиском не менш ніж 10 хвилин. Якщо труба пошкоджена, то не витримує вищого тиску, її «рве» у слабких місцях. Про те, що на трубопроводі, який тестують, виник порив, свідчить падіння тиску, який фіксують спеціальні прилади. Якщо труба не пошкоджена, то витримує випробування підвищеним тиском, і після 10 хвилин його плавно знижують до робочого. За результатами проведених випробувань ліквідують виявлені пошкодження, здійснюють заміну труб.
За інформацією пресслужби ЛМР, впродовж останніх років у нашому місті в середньому замінюють 15 кілометрів трубопроводів на попередньо ізольовані, що дає можливість не лише забезпечити надійну подачу опалення, а й зменшити теплові втрати. А от скільки коштів витратять на заміну несправних трубопроводів цього року, буде відомо після проведення гідравлічних випробувань.
Зі слів Валентина Вольського, директора ЛМКП «Львівтеплоенерго», зазвичай така процедура обходиться у кілька десятків мільйонів гривень.
«Гідравліка дуже важлива. Адже якщо не виявити слабких місць на тепломережі та не ліквідувати їх, є небезпека, що під час пуску тепла можуть виникнути аварійні ситуації. Також, що важливо, під час гідравлічних випробувань відбувається зупинка ТЕЦ-1 і ТЕЦ-2 – найбільших джерел теплопостачання, які працюють цілий рік. Саме тоді ми можемо відремонтувати їхнє обладнання, щоби спокійно ввійти у новий опалювальний сезон. А от тривалість таких робіт залежить від кількості виявлених поривів», – пояснює Ірина Маруняк.

Без гарячої води: які вулиці, будинки і коли саме

Декого у Львові не зачеплять гідравлічні випробування. Мовиться про Галицький район та декілька будинків Личаківського і Франківського районів.
Як повідомляє ЛМКП «Львівтеплоенерго», з 15 до 21 червня триватиме перевірка трубопроводів ТЕЦ-1, ТЦ «Південна» та ТЦ «Північна». Після цього впродовж трьох тижнів усуватимуть всі виявлені несправності. Тож відновлять подачу гарячої води орієнтовно 13 липня. До цього часу мешканці 1022 житлових будинків залишаться без гарячої води.
Сихівський район: просп. Червоної Калини, вул. Морозна, Сихівська, Зубрівська, Монастирського, Довженка, Хуторівка, Чукаріна, Хоткевича, Полуботка, Кавалерідзе, Антоненка-Давидовича, Коломийська, Кос-Анатольського, Трильовського, Вернадського, Антонича, Драгана, Скрипника, Освицька.
Мікрорайон «Новий Львів»: вул. Чмоли, Тернопільська, Ярославенка, Мишуги, Тіверська, Панаса Мирного, Запорізька, Героїв Крут, Литовська, Литвиненка, Угорська, Навроцького, Карбишева, Кам’янецька, Енергетична, Карманського.
Шевченківський район: вул. Грінченка, Чигиринська, Мідна, Б. Хмельницького, Мазепи, Миколайчука, Щурата, Дж. Леннона, Плугова, Студинського, Хвильового, Лінкольна, Тичини, Льняна, Інструментальна, Замарстинівська, П. Панча, Варшавська, Ю. Липи, просп. Чорновола, Підголоско, Плужника, Масарика, Окуневського, Кошиця, Сосюри, Липинського, Джерельна, Сорочинська.
А також вул. Шафарика, Дж. Вашингтона, Пасічна, Лисеницька, Китайська, Ярошинської, Дністерська, Раковського, Липова Алея, Зелена, Стрийська, Бондарська, Скорини, Гашека, Лазаренка, Сахарова, Куликівська, Єфремова, Гвардійська, Лукаша, Моршинська, Кастелівка, Вітовського, Наукова, Володимира Великого та прилеглих до них вулиць (Рубчака, Тролейбусна, Княгині Ольги, Симоненка, Пулюя, Бойчука, Кульпарківська та інші).
Своєю чергою Віталій Камінський, в.о. директора ЛКП «Залізничнетеплоенерго», пояснив, що раніше підприємство вже провело гідравліку в 11 котельнях, які не задіяні до подачі гарячої води. А от із 15 до 26 червня проводитимуть перевірку тих, що задіяні. Мовиться про Залізничний район і частину Шевченківського (Рясне-1 та Рясне-2).
Тож там відключать воду в будинках за такими адресами:
– вул. Виговського, 72; Сигнівка, 3, 5, 7, 9, 11; Любінська, 150 – 164 (парні); Патона, 2 – 35; П. Полтави, 34; Ряшівська, 7, 9, 13, 15, 27; Кричевського, 65 – від котельні на вул. Патона, 2-а;
– вул. Баштанна, 1, 3; Виговського, 1– 37 (непарні); Гірника, 1; Городоцька, 241– 249 (непарні); Головатого, 1 – 7; Караджича, 13, 14, 14-а, 16, 29-а,-б, -в; Любінська, 94 – 104 (парні); Мисливська, 15, 27, 29; Яворницького, 1-а – 11; Патона, 2/2, 2/3, 2/4, 2/5, 2/6, 2/7, 12 – від котельні на вул. Караджича, 11-а;
– вул. Петлюри, 2 – 53; Любінська, 89 – 107 (непарні); Виговського, 39 – 65 (непарні); Кульчицька, 1– 16-в; Кульпарківська, 128 – 142 (парні); Чуваська, 29; Садова, 27-а – від котельні на вул. С. Петлюри, 4-а;
– вул. Кульпарківська, 154 −180 (парні); Виговського, 67 – 89 (непарні); Садова, 7, 9, 13, 15, С. Петлюри, 34 – від котельні на вул. Кульпарківська, 95-а;
– вул. Роксоляни, 33; Широка, 64 – 100 (парні); Суботівська, 2 – від котельні на вул. Широка, 79-а;
– вул. Сяйво, 11, 13, 15, 17, 19, 21; Широка, 29, 75, 77; Вигоди, 21, 36, 54, 56, 58, 60, 62; Ангарна, 18; Планерна, 12; Доробок, 48; Сластіона, 58; Низинна, 52, 60 – від котельні на вул. Сяйво, 17-а;
– вул. Роксоляни, 28, 51, 57, 59, 63, 65, 65-а; Повітряна, 92, 94, 65, 88, 68; Сірка, 2, 25; Суботівська, 7, 9, 11, 8, 10, 12; Низинна, 2, 4, 5; Мундяка, 8; Калнишевського, 1, 2, 4, 4-а, 6 – від котельні на вул. Роксоляни, 26-а;
– вул. Шевченка, 318 – 416 (парні); Річицька, 9 – від котельні на вул. Шевченка, 362-а;
– вул Біберовича, 9, 11,13-а; Ожинова, 1; Порічкова, 15 – від котельні на вул. Ожинова, 5;
– всі будинки на вул. Величковського – від котельні на вул. Величковського, 1.
У разі виникнення пошкоджень теплових мереж на окремих вулицях термін відключення гарячого водопостачання може бути скоригований!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8247 / 1.62MB / SQL:{query_count}