Добро без меж

Благодійники Львова розповідають, яким було двомісячне випробування карантином для них та як можна допомогти потребуючим сьогодні

З початку карантину одним із важливих питань стала соціальна допомога львів’янами та мешканцям області. Спочатку старались усі: і місто, і благодійники, і пересічні львів’яни. Та сьогодні увага суспільства дещо спадає. Хтось просто виснажився і морально, і фінансово. Хтось повернувся до минулої буденності та поступово відновлюється на роботі. Однак проблема нікуди не зникає. І є ті, чия буденність – це допомога тим, хто у потребі.
«Львівська Пошта» поспілкувалась із благодійниками нашого міста про те, як для них минули ці два місяці карантинної допомоги, наскільки активними були львів’яни та які добрі справи можна зробити вже сьогодні.

Не зупинятись і «Здійснити мрію»

Свою благодійну діяльність продовжує благодійний фонд «Здійснити мрію». На початку карантину він разом зі Соціальними службами Львова розвозив продуктові набори мешканцями міста, але цей проєкт вже завершився. Проте не закінчилась робота фонду. Зі слів Уляни Флишко, волонтерки, керівниці фонду «Здійснити мрію», де-факто цей проєкт триває постійно: через день волонтери фонду відвідують самотніх людей, приносять їм продуктові набори (крупи, олію, цукор, печиво).
«Нещодавно фонд розподілив роботу волонтерів за напрямками: сиротинці та інтернати, хоспіси та будинки пристарілих, допомога самотнім людям, допомога сім’ям АТО. Тепер кожен відповідає за своє. Найближча наша акція – поїздки до сиротинців із нагоди Міжнародного дня захисту дітей (1 червня – «Львівська Пошта»). Вже визначили кілька районів, куди поїдемо», – додає Уляна Флишко.
Зокрема, мовиться про сиротинці у Йосиповичах, Стрию та Підгірцях, Лаврові, Добромилі та Краковці. Якщо вистачить фінансів, то відвідають і дрогобицький сиротинець «Оранта». Всі ці поїздки відбудуться 31 травня. До них може долучитись кожен охочий, просто написавши Уляні Флишко у фейсбуці (surl.li/cxge). Також можна допомогти фінансово або передати потрібні речі. Списки шукайте далі у матеріалі.
Окрім акції до Міжнародного дня захисту дітей, наприкінці червня відбудеться поїздка до Поповицького психоневрологічного інтернату для жінок, де живе 130 мешканок віком від 40 до 85 років. Зі слів співрозмовниці, дехто з них життєрадісний, як дитина, і потребує уваги та спілкування, дехто тримається осторонь.
«Про цей інтернат розповів колега, воїн АТО Володимир Галик. Запропонував поїхати туди «розвідати обстановку». Ми й поїхали, щоб розуміти, що саме потрібно привезти наступного разу. Чимало з цих жінок, як виявилось, дуже люблять в’язати, шити, плести килими. Тому, окрім основного списку, просимо передавати також матеріали для рукоділля», – зазначає волонтерка.
Уляна Флишко резюмує, що активність людей сьогодні помітно спадає. Не можна порівняти її з початком карантину. Якщо люди й долучаються, то невеличкими сумами. Каже, що всі ми трохи виснажені, але мусимо пам’ятати: тільки разом – сильні.
«Розповім про один випадок, який мене вразив. У Львові живе такий собі пан Юрій, колишній лікар та волонтер. Цей чоловік ледве пересувається на милицях, має діабет. Та попри це він пече різні смаколики, які роздає нужденним. Ось це приклад щирості та благодійності», – наголошує співрозмовниця.
Діяльність волонтерів можна підтримати фінансово. Номер картки: 5168 7573 7550 0164 (Флишко Уляна Михайлівна). Обов’язково вказуйте, куди саме надсилаєте кошти (сиротинці, АТО, самотні люди чи хоспіси).
Потрібні речі для дітей зі сиротинців: канцелярські товари, побутова хімія (пральні порошки, засоби для миття посуду), засоби гігієни (шампуні, мило, зубні пасти), два крани для умивальників, солодощі, медикаменти.
Потрібні речі для Поповицького психоневрологічного інтернату для жінок: посуд металевий (горнята, ложки), мийні засоби (порошки для прання, мило, шампуні), підгузки дорослі (розмірів М та L – 100 упаковок), взуття (капці, мешти, босоніжки – 36 – 40 розміри), туалетний папір (50 упаковок), зубна паста (100 шт.), станки для гоління (50 шт.),
– відро на 10 л (20 шт.), віники звичайні (20 шт.), медична клейонка (10 м погонних), паперові рушники (20 упаковок), засоби для миття унітазу (30 шт.), засоби для вигрібних ям (10 шт.), сода кальцієва (1 ящик), папір офісний (4 ящики).

«Тарілка», волонтери і партнери

Карантин вніс корективи і в роботу волонтерів майбутнього банку їжі «Тарілка», який відкриють у Львові. Акцент із організаційних процесів, зокрема ремонту, змістився на питання термінової допомоги потребуючим.
«Ми спілкувались із Соціальними службами Львова. Через пандемію допомоги потребують не лише малозабезпечені люди, але й молодь, яка втратила роботу. Потреба соціальної підтримки зросла в рази. Тому «Тарілка» вирішила спробувати працювати у тестовому режимі», – каже «Львівській Пошті» Іван Павліш, співорганізатор проєкту «Тарілка».
Вже місяць 15 волонтерів працюють таким чином: забирають невикористані продукти у магазинах та привозять їх благодійним організаціям, які готують їжу або ж віддають продуктові набори людям. Щодня збирають близько десяти ящиків продуктів, а це майже 60 кг їжі.
«До «Тарілки» долучилась два місяці тому. Волонтерством займаюсь давно, любов до цього мені привив «Пласт». Тут збираю та доставляю продукти на кінцеву точку (щодня вона інша). Загалом виходить один-два рази на тиждень і займає це дві-три години в день. Такі проєкти завжди потребують підтримки і у звичному житті, і особливо під час карантину. Тому й допомагаю. Приємно бути корисною», – розповідає Ірина Сорока, волонтерка «Тарілки».
Серед партнерів «Тарілки» є три магазини мережі «Рукавичка» та чотири магазини «Близенько». Нещодавно зголосився до співпраці «Свій маркет», а ще тривають перемовини з «Ашаном». Їжу передають благодійникам «Емаус-Оселі», Шпиталю Шептицького, ГО «Незалежність-Львів», Центру обліку та нічного перебування бездомних осіб, Церкві святого Луїджі Оріоне, Центру волонтерства «Корпорація добрих справ».
«Завдяки тестовому режиму ми склали оптимальний маршрут, яким користуватимемось надалі, налагодили комунікацію з партнерами, показали волонтерам роботу зсередини. До слова, сьогодні нас є більше сотні, і кожен волонтер має свою сферу відповідальності. Але нам все одно потрібна волонтерська підтримка. Зокрема, з облаштуванням санвузла. Адже паралельно ми продовжуємо ремонт приміщення. Прошу благодійників та професіоналів допомогти зі завершенням цього етапу ремонту», – зазначає Іван Павліш.
Допомогти «Тарілці» можна, здійснивши переказ на картку засновника проєкту Ростислава Косюри (Monobank): 5375 4141 0589 5048 (вказуйте «благодійний переказ»).

«Емаус-Оселя»: люди реагують на прохання

У «Емаус-Оселі» проживають та проходять курс ресоціалізації 25 колишніх безпритульних. Близько 17 років щочетверга «оселяни» організовують благодійні обіди біля Порохової вежі (вулиця Підвальна, 4). Крім того, збирають речі з контейнерів для непотрібного одягу, пересортовують їх та приводять до порядку. Добрі речі роздають безхатькам або віддають за пожертву у власних благодійних крамницях.
«На виручені кошти влаштовуємо четвергові обіди, утримуємо «оселян» та Осередок підтримки бездомних людей. Коли розпочався карантин, ми зачинили обидві крамниці, які були нашою фінансовою основою, тому залишились на нулі. А от кількість потребуючих людей навпаки зросла», – розповідає «Львівській Пошті» Наталія Саноцька, заступниця голови спільноти «Емаус-Оселя».
Та нещодавно крамниці відновили свою роботу. Працюватимуть згідно з протоколом Львівської міськради: у масках, із дотриманням дистанції. Працівникам вимірюватимуть температуру, вестимуть журнал здоров’я. У приміщенні зможе перебувати не більше одного покупця на 10 кв. м. Біля входу будуть дезінфектори. Крамниці у Винниках (вул. Івана Франка, 53-а) та у Львові (вул. Угорська, 2) працюють щодня, окрім неділі та понеділка з 10.00 до 19.00. У суботу скорочений робочий день – із 10.00 до 16.00.
«Придбавши у нас щось, людина робить три добрих справи. По-перше, дає тій чи тій речі друге життя. По-друге, допомагає потребуючим. По-третє, зменшує рівень споживацької культури та дбає про екологію», – додає заступниця голови спільноти.
Щодо обідів біля Порохової вежі, співрозмовниця зазначає – до карантину готували для 100 людей, а сьогодні майже для 200: «Потреба людей зросла. Тож поки крамнички були зачинені, ми звертались за допомогою до львів’ян, які допомагали і фінансово, і продуктами. Зараз люди менш активні, але тільки через те, що ми майже не просимо про допомогу. Розуміємо, що всім зараз важко. Впевнена: якщо з’явиться потреба – нас підтримають», – пояснює Наталія Саноцька.
Підставила плече «Емаус-Оселі» Фундація духовного відродження, яка запросила «оселян» взяти участь у акції «Формула благодійності» у межах їхнього 12 Великоднього фестивалю, який відбувся онлайн. Концепція акції проста: людина жертвує 12 гривень і запрошує до челенджу 12 своїх друзів. Отже, за два тижні зібрали 55 тис. грн, які передали «Емаус-Оселі». Ба більше, люди попросили продовжити акцію, тому вона триватиме орієнтовно до Зелених свят.
«Також ми співпрацюємо з «Тарілкою». Через тестовий режим обсяг продуктів, які вони нам передають, невеликий. Але це важлива лепта, яка є доповненням до столу для 25 постійних мешканців. Взагалі хочу подякувати кожному, хто хоч якось підтримав нас у цей скрутний час. Ми цінуємо кожного», – наголошує співрозмовниця.
Підтримати спільноту «Емаус-Оселя» можна, перерахувавши кошти на рахунок ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги «Оселя»: 5169 3305 1840 6647 (Жаровський Олег Любомирович).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8518 / 1.64MB / SQL:{query_count}