Великий ремонт-2020 автошляхів у Львові

У вересні завершать реконструкцію площі Двірцева та вулиці Хуторівка, а до жовтня облаштують квазікільце на Шевченка. Більше ніж на два роки перекрили вулицю Богдана Хмельницького. Які ще автошляхи у місті закриті?

Цьогорічну дорожньо-ремонтну кампанію у Львові називають масштабною і найактивнішою в історії міста. Бо в 2020-ому на ремонт міських шляхів інвестують безпрецедентну суму коштів – понад 1 млрд 300 млн гривень (це не кінцева сума). Карантин і добрі погодні умови сприяли тому, щоб раніше задуманих графіків почати реконструкцію автошляхів у Львові. Спочатку закінчують дорожні роботи на перехідних об’єктах із 2019 року: площа Двірцева, вулиці Курмановича, Миколайчука, Данила Апостола. У цьому році перекрили на капітальний ремонт й нові вулиці, які не ремонтували десятки років: частину Шевченка, Богдана Хмельницького та Хуторівка. Також є у списку на ремонт й вулиці Чернівецька, Степана Бандери, Пилипа Орлика та продовження реконструкції Личаківської. Що вже встигли зробити дорожники цієї весни – далі у матеріалі.

Другий етап ремонту Шевченка – через місяць

Зі січня почали довгоочікуваний ремонт вулиці Шевченка, який поділили на три етапи: перший – у районі вулиць Залізнична та Левандівська, де організують кільцевий рух (зараз там тривають роботи), другий – на відтинку від Хорватської (церква Анни) до вулиці Ярослава Мудрого, третій етап – від вулиці Ярослава Мудрого до вулиці Залізнична.
«Наразі на першому етапі облаштовують каналізацію, готують основу під дорожнє покриття, зокрема під тротуари та велодоріжки, зрізали дерева – 55 штук. Облаштування квазікільця мають завершити до кінця жовтня цього року. Також у 2020-ому планують розпочати і завершити основні роботи на  другому етапі», – розповів «Львівській Пошті» Олексій Хміль, прессекретар ЛКП «Львівавтодор».
На другому відтинку – від Хорватської (церква Анни) до вулиці Ярослава Мудрого – роботи розпочнуться після завершення тендерних процедур, коли буде визначено підрядника. Це буде не раніше, ніж за місяць. У результаті львів’янам варто очікувати додаткових змін у русі автомобілів та маршруток. Частинами вулицю поки не відкриватимуть для проїзду. «За третю ділянку ще нескоро візьмуться дорожники, бо її ремонт тільки проєктують. У комплексі реконструкцію всієї вулиці мають завершити у 2021 році», – зауважив Олексій Хміль.
Як писала «Львівська Пошта», після реконструкції кількість смуг руху на вулиці Шевченка буде змінюватись на різних ділянках: від Хорватської до вулиці Ярослава Мудрого їх буде дві; від вулиці Ярослава Мудрого до вулиці Єрошенка – три, з яких одна буде для громадського транспорту у напрямку центру. На ділянці від вулиці Єрошенка до Залізничної буде чотири смуги руху, дві з яких виключно для громадського транспорту в обидва боки. Щодо дорожнього покриття, то проєктанти пропонують залишити бруківку від вулиці Єрошенка до центру, а вище вулиці Єрошенка облаштувати асфальтне покриття.
Вартість робіт (на першій ділянці) становить майже 90 млн грн. Роботу виконує ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл».

Почали реконструкцію вулиці Хмельницького

Із 8 травня почали ремонт ще однієї важливої артерії міста – вулиці Богдана Хмельницького (на відрізку від вул. Промислова до вул. Липинського).  Першу частину робіт дорожники виконують на ділянці від вул. Промислова (Опришківська) до вул. Механічна. Зараз ця ділянка перекрита для руху транспорту. «Це складний об’єкт, де пів століття не робили ремонт. Усі комунікації замінюватимуть. Зараз там проводять демонтажні роботи дорожнього покриття: знімають шар асфальту та бруківки і прокладають колектори», – каже співрозмовник.
Додамо, що днями місцеві активісти звертались до міської влади, аби зберегти бруківку на вулиці, яка добре збереглась під асфальтним покриттям. Нині, зі слів Олексія Хміля, усю бруківку рахують, складують і передають на зберігання районним адміністраціям – Шевченківській та Личаківській: «Надалі її використовуватимуть у ремонті інших доріг Львова. За проєктом бруківкою вулицю Богдана Хмельницького не планують замощувати. Бруківка зберігається на складах по 20-30 років. Наприклад, такою бруківкою замощували Замарстинівську минулого року».
На оновленій вулиці Богдана Хмельницького будуть велосмуги та нове озеленення, а на ключових перехрестях, де авто найчастіше стоять у заторі, реорганізують рух. Проїжджу частину вулиці залишать асфальтованою. Вона матиме дві смуги руху по 3,5 м кожна. Третя епізодична смуга з’являтиметься перед перехрестями. Саму вісь вулиці змістять таким чином, аби тротуари з обох боків були приблизно однаковими. На широких тротуарах облаштують невеликі громадські простори з лавками, велостійками та парковим освітленням. Уздовж вулиці між деревами облаштують кишені для паркування, які замостять бруківкою.
Ремонтує вулицю ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» за 175,4 млн грн. Термін виконання згідно договору – 28 місяців. Під час ремонту автобуси №№20 та 25 курсують за зміненими маршрутами. Зокрема, автобус №25 скоротили лише до АС-2. Автобуси №20 курсують так: вул. Польова – вул. Пластова – вул. Ковельська – вул. Кукурудзяна – вул. Липинського – вул. Промислова – вул. Хмельницького.

Тролейбус через Хуторівку поїде у жовтні

Активно ремонтують у місті й вулицю Хуторівка. Із 6 квітня проїзд цією вулицею обмежений. Двосторонній рух організовано на смузі руху зі Сихова (просп. Червоної Калини) до вул. Стрийська, а смуга від вул. Стрийська до Сихова перекрита. До кінця вересня реконструкцію вулиці повинні завершити.
Наступного тижня на одній зі смуг руху планують класти нижній шар асфальту. До цього часу уже облаштували каналізаційну мережу та  встановлюють опори для освітлення, облаштовують тролейбусну мережу та тротуари.
«На вулиці Хуторівка не було ремонту 35 років. Що зміниться після ремонтних робіт? Будуть смуги для руху громадського транспорту з двох сторін, облаштують третю додаткову смугу. Будуть якісні велодоріжки, хідники і освітлення. І звичайно, почне курсувати тролейбус, про який сихівчани давно мріють. Тоді мешканці Сихова зможуть тролейбусом доїхати від проспекту Червоної Калини до вулиці Наукова. А в перспективі, коли зробимо вулицю Ряшівську, то аж до Скнилівського летовища. Тому однозначно транспортне сполучення покращиться. Для тих, хто любить їздити ровером чи ходити пішки теж будуть комфортні умови», – зазначив мер Львова Андрій Садовий, оглядаючи цього тижня перебіг робіт.
Із його слів, до кінця серпня планують закінчити весь основний об’єм робіт. А у вересні львів’яни зможуть проїхатися громадським транспортом чи власним авто відремонтованою вулицею. Пізніше, ймовірно наприкінці жовтня, поїде тролейбус за маршрутом вул. Наукова – просп. Червоної Калини, інформує пресслужба ЛМР. Договірна ціна ремонту вул. Хуторівка – 125 млн грн.

За тиждень запрацює фонтан на Двірцевій

Завершальні роботи тривають на площі Двірцева. Для користування ще минулого року відкрито після реконструкції праву частину площі, куди заїжджають трамваї та маршрутки. Цього року завершують роботи на лівій частині площі, де облаштовують сухий фонтан та у напрямку якої рухатимуться приватні автомобілі.
«Уже на площі практично завершуємо облаштування сухого фонтану та благоустрій території навколо нього. Очікуємо на обладнання та на квіти, які повинні доставити з-за кордону. Через карантин є певні затримки. За планом до кінця травня він мав би запрацювати», – веде далі Олексій Хміль.
Із його слів, до 30 вересня на лівій частині площі роботи повинні повністю завершити. Отож площу Двірцева вважатимуть реконструйованою на загальну суму 165,5 млн грн.
Окремо в міській раді розглядають питання будівництва підземного паркінгу на Двірцевій, який має бути на місці скверу. Це інвестиційний проєкт. Зараз готують документацію для оголошення конкурсу і шукатимуть інвестора.
Також у комплексі з площею вже невдовзі повинні почати ремонт вулиці Чернівецька, яка веде до залізничного вокзалу. Реконструкцію вулиці мали розпочати ще 1 березня, але у Антимонопольний комітет надійшла скарга, яка затримала початок. Із дня на день у міськраді чекають на дозвіл про початок робіт від київської ДАБІ. Загальна вартість реконструкції Чернівецької становить майже 90 млн грн, роботи виконуватиме ТзОВ «Вельт Капітал» близько двох років.

До відкриття готують і вулицю Данила Апостола

На цій вулиці роботи ведуть на двох ділянках: на відрізку від будинку №9-а до вул. Генерала В. Курмановича (у промзоні «Сигнівка») та від будинку №9-а до вул. Північна. До 1 червня цю першу ділянку мали би відкрити. Зараз там виконуються інженерно-геодезичні роботи та випробування нових мереж. Роботи виконує ТзОВ «НВП Шляхбуд», сума – понад 14 млн грн.
На другій ділянці роботи розпочали у грудні минулого року. Завершити почате за договором повинні 26 травня. Тут завершують асфальтобетонне покриття та замощення залізничного переїзду плиткою. Роботи виконує ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», загальна вартість робіт – майже 30 млн грн. «Як і планувалось, у проєкті до кінця травня ці ділянки мають бути знову проїзними», – додав Олексій Хміль.

Оголошено тендер на ремонт С. Бандери та П. Орлика

Паралельно впродовж року триватиме будівництво гравійної дороги від західного обходу міста до житлового масиву Білогорща. Там дорогу будують з нуля. «Зараз основні роботи зосереджені на виторфовуванні ґрунту. Тобто дорожники повністю знімають кілька метрів торфу, а на це місце засипають щебінь, пісок, щоб дорога не просідала. Також там облаштовують спеціальні канали для канави для відступу води, виконана геодезична розбивка траси», – додає прессекретар ЛКП «Львівавтодор».
Загальний кошторис – 28 мільйонів гривень. До кінця року роботи має виконати ТзОВ «НВП Шляхбуд».
Також у місті триває будівництво нової ділянки на вулиці Миколайчука (до в’їзду на Голосківський цвинтар). Там залишається зробити дорожню частину і освітлення. Біля в’їзду на кладовище буде облаштована кільцева розв’язка і зупинка для громадського транспорту. Роботи планують завершити до кінця літа. Ремонтують й вулицю Курмановича до кінця серпня. Крім того, триває будівництво пішохідного моста від вулиці Головатого до вулиці Сулими. Завершити почате повинні до червня цього року.
Та оголошено тендер на проведення капремонту вул. Пилипа Орлика та вул. Степана Бандери, мовиться на сайті пресслужби ЛМР. Підготовлена документація на продовження ремонту вул. Личаківська (від вул. Букова до межі міста). У планах починати цього року й реконструкцію вул. Конюшинної (Тернова – Збиральна) та Пекарської (Тершаківців – Мечникова).
фото: пресслужба ЛМР, Олег Огородник

Олександр Одинець, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради:
– Дорожньо-ремонтна кампанія у місті нині триває активно. Всі ті обсяги робіт, які ми запланували на цей рік виконати, наразі виконуємо і дотримуємось графіків. Поки мешканці залишались вдома під час карантину, ми навіть пришвидшили деякі роботи. З фінансуванням поки теж проблем немає. Завершуємо роботи на таких великих об’єктах, як вулиця Курмановича, Данила Апостола (дві ділянки), Хуторівка. Там, до слова, розпочали дорожники реконструкцію як ніколи рано – в січні, бо погодні умови дозволяли. Крім того, з 8 травня перекритий частково рух вулицею Богдана Хмельницького, триває облаштування квазікільця на Шевченка. Минулих вихідних проклали там перший шар асфальту. Залишилось облаштувати каналізацію і дорожню частину. Отож перший етап робіт на ділянці від вулиці Хорватська до вулиці Ярослава Мудрого буде завершено. На другий етап оголосили тендер. Щодо інших перехідних об’єктів, то до завершення йдуть роботи на вулиці Миколайчука і закінчуємо облаштування сухого фонтану на площі Двірцева. Чимало менших ділянок ремонтують райадміністрації. Наприклад, Галицька райадміністрація розпочала дорожні роботи на вулиці Льва. У планах довгоочікуваний ремонт вулиць Степана Бандери і Пилипа Орлика. Це дуже важлива вулиця, що веде до двох медичних центрів – лікарні швидкої допомоги та дитячої клінічної лікарні. Однозначно цього року почнемо там роботи. Загальний кілометраж, який ми маємо цього року відремонтувати, не скажу, але це точно десятки кілометрів! Цього року Львівська міськрада реалізувала проєкт із випуску муніципальних облігацій. Це фінансування, яке залучено за результатами випуску облігацій, скерували виключно на об’єкти дорожнього будівництва. Тому 1 мільярд 300 мільйонів гривень – це планована сума, яку ми хочемо інвестувати в об’єкти дорожнього будівництва у місті. Це практично безпрецедентна сума за всі роки, що дозволить нам провести у 2020-ому найактивнішу ремонту кампанію в історії міста.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7999 / 1.69MB / SQL:{query_count}