Свідома Львівщина

Поліція закликає жителів області залишатися вдома й на Провідну неділю, щоби запобігти поширення Covid-19. Порушників карантину каратимуть штрафами від 17 до 34 тисяч гривень

Львівщина відсвяткувала Великодні свята. Саме на цей час лікарі прогнозували пік епідемії коронавірусу, тому особливо важливо було залишатися вдома. Попри побоювання влада та правоохоронці не зафіксували масових порушень карантинних умов в області. Більшість людей зоставалися вдома, масово не відвідували храмів та не виїжджали сім’ями на пікніки. Винятком став випадок у Самборі напередодні Великодня, коли віряни влаштували масову ходу навколо місцевого храму. Однак правоохоронці належно на це зреагували, щоб у інших церквах не робили такого під час карантину. Зокрема, на чотирьох вірян цієї церкви склали адмінпротоколи за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (санкція цієї статті передбачає покарання – штраф від 17 до 34 тис. грн. для громадян та штраф посадових осіб від 34 до 170 тис. грн). Окрім того, відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушникам загрожує штраф або до трьох років позбавлення волі).
Правоохоронці й далі нагадують, що сьогодні ще не мовиться про послаблення карантинних заходів в Україні. Попереду Провідна неділя, тож людей дуже просять залишатися в своїх домівках, щоб у області не зростала кількість хворих на коронавірус! Якщо ж ми й надалі будемо свідомими, це дозволить розпочати пом’якшення карантинних заходів у державі!

За два дні – 25 протоколів

У святкові дні у Львові не зафіксували жодного порушення правил карантину. Більше порушників було серед жителів області.
Міський голова Львова подякував усім, хто на свята дотримувався карантину і залишався вдома. «Дякую всім, хто дотримувався карантину, а також всім медикам, лаборантам, які навіть через свята роблять аналізи, владикам, отцям, тому що був порядок, всім волонтерам, соціальним працівникам, і військовим – їм треба дякувати завжди. Тобто всім львів’янам, які насправді сьогодні дбають один про одного», – зазначив Андрій Садовий.
Мешканці області з розумінням поставилися до закликів влади залишатися на Великдень вдома, тож ці святкові дні Львівщина відсвяткувала надзвичайно  розсудливо, про що зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Всі релігійні громади та їх настоятелі дотримались карантинних заходів. Львівщина не є серед тих областей, де зафіксовано порушення карантинну. Ми усі спрацювали дуже злагоджено, мешканці області дослухались до заклику обмежити контакти та відсвяткувати Великдень в тісному колі. Це дозволить зупинити поширення вірусу. Після Вербної неділі статистика зростання випадків інфікування по деяких регіонах зросла. Там де карантин проігнорували кількість хворих збільшилась.  Завдяки свідомості наших громадян можемо стверджувати, що Львівщина не порушила умов карантину», – зазначив Іван Собко.
«Дорогі мешканці Львівщини, дякую кожному з вас за свідому громадянську позицію, за відповідальність та за турботу не лише про себе, а й про тих, що поруч. Подяка вам від Львівської ОДА та особисто від мене», – зазначив  очільник Львівщини Максим Козицький.
На жителів області за порушення карантину за два дні великодніх свят склали лише 25 протоколів. Однак ці порушення не стосувалися проведення богослужінь. «Загалом за порушення умов карантину найбільше протоколів складені на тих, що, попри обмеження, відвідують парки, організовують пікніки. Також чимало протоколів складені за порушення правил обсервації. Зокрема, 87 проколів складені на підприємців. Штрафували львів’ян та жителів області й за перебування в громадських місцях без засобів захисту. Та до цього вдавалися тоді, коли особа не реагувала на зауваження і неадекватно поводилася. Якщо ж громадянин на наше зауваження пішов, купив і надягнув маску, то зазвичай обходилося без штрафів. Тобто цих протоколів могло бути більше, але ми не працюємо на кількість, а на якість», – розповів «Львівській Пошті» Дмитро Міхалець, т. в. о. заступника керівника Нацполіції Львівщини.
Загалом від початку карантину правоохоронці склали 585 протоколів. З них понад три десятки розглянуті в судах, щодо 11 прийняте рішення про стягнення штрафу, відкриті три кримінальні провадження, у 16 випадках зроблене усне попередження.
Нагадаємо, що із 6 квітня в Україні запровадили жорсткіші карантинні заходи, зобов’язавши людей носити захисні маски в громадських місцях (парках, скверах, магазинах, державних та медичних установах).Також не можна переміщатися групами у кількості більш ніж дві особи (окрім випадків службової потреби і супроводу осіб, які не досягли 14 років); відвідувати навчальні заклади, парки, сквери, зони відпочинку; перебувати в громадських місцях дітям до 14 років без супроводу; відвідувати спортивні і дитячі майданчики. Обов’язковою є самоізоляція громадян у віці 60 років і старших (окрім медпрацівників та працівників об’єктів критичної інфраструктури). За порушення правил карантину, як уже мовилося, передбачений штраф від 17 до 34 тис. грн. Якщо ж ви порушуєте санітарні правила і норми із запобігання інфекційних захворювань, може бути й кримінальна відповідальність!
Упродовж минулих вихідних до патрулювання в місті та області залучили  близько п’яти тисяч поліцейських, які перебували майже біля кожного храму. У звичайні дні область контролюють майже дві тисячі правоохоронців: патрульні поліцейські, військові-нацгвардійці, а також офіцери та курсанти Львівського державного університету внутрішніх справ.

Майже вдвічі побільшало дзвінків на 102

Важче дотримуватись карантину тим, що проживають у квартирах і не мають за містом помешкання. «В цілому у селах ситуація краща. Навіть учора я був у віддаленому селі в Турківському районі, де спостерігав, що люди вулицями ходять у масках. Хоча в цих селах ніякого сплеску хвороби не було, але місцеве населення направду свідоме!» – наголошує співрозмовник.
З його слів, стабілізувалася ситуація і з тими, що повертаються додому з-за кордону. «Щоб розуміти, на початку карантину за добу перетинало кордон на Львівщині більш ніж тисяча осіб, нині таких – менш ніж дві сотні. Якщо ж ці люди відмовляються від обсервації, то складаємо на них адміністративний протокол (попередньо було 79 осіб, які порушили режим самоізоляції)», – додає Дмитро Міхалець. Правоохоронці мають списки людей із адресами і навідуються до них або спілкуються по телефону.
Проте кількість викликів на номер 102 у час карантину збільшилася майже вдвічі. «До карантину за добу ми отримували до 900 звернень від жителів області. А відколи ввели карантин, ця цифра сягає півтори тисячі. Спочатку люди масово телефонували і скаржилися на осіб, котрі порушували умови самоізоляції. Тепер таких викликів практично не реєструємо. Багато повідомлень стосувалися скупчення вірян у церквах. Нині ж частіше звертаються з приводу того, що люди розпивають спиртне в певних місцях під час карантину», – каже Дмитро Міхалець.

За львів’янами стежать моніторингові групи

У Львові за дотриманням карантину стежать і моніторингові групи. Такі групи створені в кожному районі міста. Туди входять представники поліції, управління безпеки міста, представники Держпродспоживслужби, «надзвичайники» і, крім того, працівники районних адміністрацій. Щодня ці групи здійснюють містом рейди до обіду та по обіді. Вони мають право накладати штрафи (за участі поліцейського) на містян за недотримання рішень міської та обласної комісій ТЕБ і НС.
«Щоденно моніторимо роботу об’єктів господарювання. Від 17 березня у Сихівському районі складені 28 протоколів і зроблена майже сотня попереджень щодо дотримання карантинних заходів. Якщо говорити про супермаркети, то пильнуємо за тим, щоб люди дотримувалися дистанції. Звертаємо увагу, чи є у них засоби захисту, дезінфектори, чи при вході в магазин вимірюють температуру. Спілкуємося з адміністраторами торгових мереж, які повинні стежити, аби що дві години проводили дезінфекцію приміщень. За недотримання таких речей попереджаємо або складаємо протоколи», – каже «Львівській Пошті» Ірина Дякун, заступниця голови Сихівської райадміністрації із соціально-економічних та гуманітарних питань, голова моніторингової групи. Загалом каже, що львів’яни доволі відповідально ставляться до ситуації, що склалася в країні, тож суттєвих порушень не фіксують.
Загалом в Україні святкові богослужіння у час Великодня звершували в 13 тис. 658 храмах у всіх регіонах держави. Публічну безпеку і порядок забезпечували 26 тис. 500 поліцейських та військовослужбовців Нацгвардії.. «Громадяни проявили правову свідомість та дослухалися до наших закликів дотримуватися карантинних обмежень. Утім зафіксовані випадки присутності понад 10 вірян у храмах, у тому числі без засобів індивідуального захисту в 19 культових спорудах на території 13 областей. Поліцейські склали три адміністративні протоколи та розпочали одне кримінальне провадження. Решта матеріалів ретельно вивчають для ухвалення законного рішення. Поліція і далі працює в посиленому режимі», –  повідомив голова Нацполіції України Ігор Клименко.
Поліція ж Донеччини порушила кримінальну справу за фактом порушення карантину у Святогірській лаврі, де було зафіксоване зібрання людей у кількості 300 осіб, при цьому не була дотримана соціальна дистанція та інші правила карантину. За фактом розпочате кримінальне провадження за ст. 325 ККУ (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням). Також поліцейські розпочали кримінальні провадження через порушення карантину в Почаївській лаврі, що на Тернопільщині.

У Львові заборонили відвідування кладовищ на час поминальних днів

22 квітня рішенням міської комісії з питань ТЕБ і НС заборонене відвідування цвинтарів упродовж поминальних днів (відповідно до постанови головного державного санітарного лікаря України). Окрім випадків поховань за умови дотримання правил карантину. «У нас мешканці за давніми традиціями мають практику в часі Великодня відвідувати могили своїх рідних. Але цього року ми живемо в особливий час – час поширення епідемії коронавірусу, і будь-які додаткові контакти з людьми можуть бути небезпечними. Тому міська рада спільно з Радою церков прийняла рішення, яким обмежила відвідування цвинтарів у час пасхальних днів і рекомендувала відвідувати цвинтар після карантину. Попередньо це може бути на свято Пресвятої Трійці. Закликаємо львів’ян пам’ятати про це і обмежити свої походи до рідних на могили, а вшанувати їхню пам’ять у своїх домівках!» – наголосив Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8592 / 1.65MB / SQL:{query_count}