«Велике будівництво»: карантин ремонтам не завада

На Львівщині активно триває дорожньо-ремонтна кампанія. У 2020-ому хочуть відновити майже пів тисячі кілометрів автошляхів. Які дороги ремонтують в області та місті і за скільки

Через сприятливі погодні умови ремонт доріг у області та місті стартував раніше, ніж зазвичай – наприкінці лютого-початку березня. А ремонтувати є що. Як писала «Львівська Пошта», мережа доріг Львівщини становить майже 8 400 км – це більше, ніж у сусідніх областях. Приблизно 2000 км доріг – це дороги державного значення. Сьогодні їх ремонтують у межах національного проєкту «Велике будівництво», який ініційований президентом та урядом. За планом, у 2020-ому в Україні хочуть відновити щонайменше 4000 км доріг державного значення та 2500 км доріг місцевого значення.
Попри карантинний режим, реконструкція автошляхів на Львівщині триває за планом, запевняють співрозмовники. Одні об’єкти вже навіть встигли завершити, інші – в активні фазі. Ще на інші дороги, наприклад, які ведуть до кордонів області, проводять тендерні процедури. Підрядники заздалегідь підготувались до початку дорожньої-ремонтної кампанії, тож нині не мають проблем ні з фінансуванням, ні з матеріалами. Інженери контролюють робочих, щоб ті були забезпечені масками та рукавицями. Отож які сьогодні в області дороги ремонтують, де в місті триває перекриття ділянок – читайте далі у матеріалі.

Державні дороги, які ремонтують

У 2020 році на Львівщині планують відремонтувати кілька доріг державного значення. Відповідний перелік затвердив 29 січня Кабмін. Поточний та середній ремонт у 2020 році чекає на п’ять доріг в області загальною протяжністю 57,5 км. На це мають витратити 377,8 млн грн. Мовиться про такі траси: М-06 Київ – Чоп (89,6 млн грн); Н-13 Львів – Самбір – Ужгород (159 млн грн); Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква (21 млн грн); Н-09 Мукачево – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів (23,4 млн грн). Також продовжаться роботи із розширення кільцевої автомобільної дороги Львова. Там облаштують додаткову смугу руху на автомобільній дорозі М-06 Київ – Чоп.
На реконструкцію та будівництво нових доріг заклали 59,8 млн грн. Йдеться про такі траси: Т-14-03 Грушів – Немирів (обхід Грушева, 7,2 млн грн); північна об’їзна Львова (16,6 млн грн); будівництво транспортної розв’язки у двох рівнях на перетині доріг М-06 Київ – Чоп та М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка (через м. Вінниця) між населеними пунктами Угерсько та Добряни (9 млн грн); будівництво шляхопроводу через залізницю з підходами на автодорозі державного значення М-06 Київ – Чоп (поблизу Пасік-Зубрицьких, 10,5 млн грн); на виготовлення ПКД на наступні роки передбачили 16,4 млн грн.
«Зараз роботи ведуть на дорозі Львів – Пустомити – Меденичі. Перед Меденичами дорожники прокладають останній шар асфальту. Також ведуться роботи на дорозі Східниця – Пісочне, активно працюємо на ділянках Львів – Самбір – Ужгород та Львів – Мостиська – Самбір – Борислав. Окрім того, працюємо на дорозі Т-14-25 – це так зване велике транзитне кільце на ділянці Дроговиж – Вербіж – Ричагів. Зараз там облаштовують дощову каналізацію і мають почати ремонт дороги», – каже «Львівській Пошті» Олег Береза, в.о. начальника Служби автомобільних доріг Львівської області.
Також у Службі автомобільних доріг Львівської області очікують на додаткове фінансування розміром близько 2,1 млрд грн, які будуть скеровані на продовження ремонтних робіт дороги державного значення Т-14-25 Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка-Бузька – Бібрка; будівництво автомобільної дороги Т-14-02 Східниця – Пісочна в обхід міста Трускавець (обхід карстових проваль); поточний середній ремонт доріг Т-14-02 Східниця – Пісочна, Т-14-15 Мостиська – Самбір – Борислав, Н-13 Львів – Самбір – Ужгород та Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква.

Візьмуться й за дороги, які ведуть до кордонів

Зі слів Олега Берези, завершують роботи над проєктною документацією для проведення ремонтних робіт на дорогах Т-14-20 Яворів – Грушів, Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська, Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий, Т-14-03 Грушів – Немирів, Т-14-01 КПП «Смільниця» – Старий Самбір, які ведуть до пунктів перетину на україно-польському кордоні.
Також цього літа заплановано розпочати поточні роботи на дорозі Мостиська – Краковець, яка з’єднує пункти пропуску через державний кордон між Україною та Польщею, а саме «Шегині – Медика» та «Краківець – Корчова». «Роботи триватимуть у межах реалізації Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020. Очікуємо закінчення тендерних процедур із польського гранту на ділянці Мостиська – Краківець, після чого почнемо роботи. Також очікуємо початку робіт на ділянці Яворів – Грушів. Ми подали документи в ДАБІ, щоб отримати дозвіл на проведення робіт», – пояснив Олег Береза.
Загалом цього року на Львівщині планують відремонтувати близько 280 км автошляхів. На державні дороги в області з дорожнього фонду запланували витратити 442,6 млн грн.

Плюс сотня доріг місцевого значення

Що стосується доріг загального користування місцевого значення, то протягом цього року в області повинні відремонтувати трохи більше сотні таких шляхів. Загалом на цей рік у межах Державного дорожнього фонду передбачено на обласні дороги 1 млрд 95 млн грн, а з обласного бюджету – 370 млн грн (без урахування місцевих бюджетів). За ці кошти мають відремонтувати не менше кілометрів доріг, ніж торік (близько 200 км місцевих доріг). Станом на минулий тиждень велись дорожні роботи на шести об’єктах.
«До цього часу завершили асфальтувати два об’єкти. Мовиться про об’їзну дорогу міста Яворів, де цього року зробили 3,3 кілометра дороги. Загальна протяжність дороги – 4,3 кілометра, почали її ремонтувати ще торік, а нині вже завершили почате. Ще залишилось облаштувати там узбіччя та з’їзди. Другий об’єкт, який завершили цього року – це дорога Криниця – Більче – Волиця. Також минулого тижня завершили ремонт дороги Куликів – Великосілки на двох ділянках. Перша у межах Золочівського району (від села Звертів, що у Жовківському районі до села Жовтанці, що у Кам’янка-Бузькому районі). Там зроблено п’ять кілометрів дороги, а отже, повністю з’єднано доброю дорого два райони. Друга ділянка – в межах Кам’янка-Бузького району між населеними пунктами Вирів та Великосілки з виїздом на дорогу державного значення Київ – Чоп. Там зроблено трохи більше п’яти кілометрів дороги. Отже, маємо добру проїзну дорогу від дороги Львів – Рава-Руська, перетинаємо дорогу Львів – Радехів – Луцьк і завершуємо виїзд на дорогу Київ – Чоп. Ми з’єднали два райони між собою і три дороги державного значення. У неділю в Золочівському районі завершили роботи на відрізку Ясенів – Золочів, яка з’єднує дві дороги державного значення: Львів – Тернопіль та Київ – Чоп. Зауважу, що цей шлях є одним із маршрутів «Золотої підкови Львівщини». Загалом більше дев’яти кілометрів у межах Золочівського району цього року вже відремонтували», – розповів «Львівській Пошті» Роман Кокотайло, т.в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської ОДА.
Також, із його слів, зараз триває капремонт дороги Мамчурі – Ясенів, що у Бродівському районі, де повинні відремонтувати 2,6 км дороги. Окрім того, ведуться дорожні роботи на відрізку Східниця – Верхнє Синьовидне (на ділянці між с. Урич та смт Східниця). «На цьому відрізку маємо відремонтувати п’ять кілометрів дороги. Цього року заплановано повністю покрити її одним шаром асфальту, а на другий рік завершимо почате. А, можливо, ще і цього року, якщо буде додаткове фінансування. Плануємо у 2020-ому на цій же дорозі капремонт мосту в селі Крушельниця. Його загальна протяжність – близько 160 метрів. Це буде найдовший міст у Західній Україні на дорогах загального користування місцевого значення. А цього тижня розпочнемо роботи на дорозі Турка – Східниця в межах Турківського району. На це з Державного дорожнього фонду передбачено майже 40 мільйонів гривень», – додав співрозмовник.
Тоді як після Великодня в області планують розпочати капремонт дороги Шопки – Станимир – Ганачівка у Перемишлянському районі та дороги Сокаль – Стоянів у Радехівському районі.
«Це основні об’єкти, де провели чи продовжують дорожні ремонті роботи нині на Львівщині. Перелік інших об’єктів, які плануємо ремонтувати, можна переглянути на сайті ЛОДА за 11 березня. Зауважу, що також ми здійснюємо експлуатаційне утримання доріг місцевого значення. Зараз проводяться роботи з виготовлення ПКД на проведення поточних середніх та капремонтів інших доріг. Після отримання експертного висновку оголошуватимемо відкриті закупівлі на визначення підрядних організацій, які виконуватимуть інші ремонтні роботи в області по дорогах місцевого значення», – зазначив Роман Кокотайло.
Окрім того, він наголосив: «Важливим залишається реалізація проєктів міжнародної технічної допомоги. Служба автомобільних доріг Львівщини оголосила торги на ремонт дороги Мостиська – Краковець. Із обласного бюджету передбачили на співфінансування 67 мільйонів гривень. Кошти ЄС у межах транскордонної програми Україна – Польща – Білорусь складає 2,2 мільйона гривень».

Ремонт міських доріг – 2020: що запланувати зробити

Дорожньо-ремонтна кампанія у Львові цього року теж масштабна. Понад 1 млрд 200 млн гривень витратять на реконструкцію шляхопроводів у місті в 2020-ому (ця сума зростатиме). Таку суму інвестицій у дорожнє господарство називають у міськраді безпрецедентною.
У 2020-ому дорожники спочатку закінчують усі перехідні об’єкти з 2019 року: вулиці Курмановича, Миколайчука, площа Двірцева, взялись за масштабні проєкти, як-от вулиця Шевченка. Окрім цієї вулиці, ЛКП «Львівавтодор» зараз веде роботи ще на чотирьох дорожніх об’єктах – вулиці Хуторівка, Данила Апостола (дві ділянки) та у напрямку Білогорщі. Розпочали будівництво пішохідного моста на вул. А. Головатого – І. Сулими. Коротко резюмуємо, на яких міських шляхах ведуться ремонтні роботи і на скільки часу їх перекрили:
Вулиця Хуторівка. Роботи розпочали 27 січня. Із 6 квітня проїзд по вул. Хуторівка обмежений. Двосторонній рух організовано на смузі руху зі Сихова (просп. Червоної Калини) до вул. Стрийська, а смуга від вул. Стрийська до Сихова перекрита. До кінця вересня реконструкцію вулиці повинні завершити.

Вулиця Шевченка (квазікільце). Розпочали роботи 30 січня. Ремонт вул. Шевченка поділено на три етапи: перший – у районі вулиць Залізнична та Левандівська, де організують кільцевий рух (зараз там тривають роботи), другий – на відтинку від Хорватської до вулиці Ярослава Мудрого, третій етап – від вулиці Ярослава Мудрого до вулиці Залізнична. Незважаючи на карантин, темпів не сповільнюють.
Облаштування квазікільця планують завершити до 31 серпня цього року. Також в 2020-ому планують розпочати і завершити основні роботи другого етапу. У комплексі реконструкцію всієї вулиці мають завершити у 2021 році. Зараз готується документація на оголошення торгів, щоб розпочати другий етап ремонту цієї вулиці.
Вулиця Данила Апостола (від будинку № 9-а до вул. Північна). Роботи розпочали у грудні минулого року. Завершити почате за договором повинні незабаром. Роботи виконує ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», загальна вартість робіт – майже 30 млн грн.

Вулиця Данила Апостола (від будинку № 9-а до вул. Курмановича). До 1 червня цю ділянку мали би відкрити. Тут уже завершили укладання 15-метрового сталевого футляру для влаштування водопроводу діаметром 800 мм через вул. Курмановича та виконуються інженерно-геодезичні роботи. Для автомобілістів на цьому відтинку облаштовано об’їзну дорогу. Роботи виконує ТзОВ «НВП Шляхбуд», сума – понад 14 млн грн. 
Будівництво гравійної дороги до мікрорайну «Білогорща». Нова дорога з’єднає мікрорайон Білогорща і об’їзну дорогу. Роботи планують завершити до кінця року. Загальний кошторис – 28 мільйонів гривень. Виконує роботу ТзОВ «НВП Шляхбуд».
Будівництво нової ділянки на вулиці Миколайчука (до в’їзду на Голосківський цвинтар). Роботи розпочалися минулого року. Вже проклали нові мережі до цвинтаря. Залишається зробити дорожню частину і освітлення. Біля в’їзду на кладовище буде облаштована кільцева розв’язка і зупинка для громадського транспорту. Роботи планують завершити до кінця літа.

Вулиця Курмановича. Тут роботи розпочались торік. У другій половині березня роботи відновили. Завершити планують до кінця серпня.
Пішохідний міст від вулиці Головатого до вулиці Сулими. 12 березня розпочали роботи. Зараз фірмою «Західтрансбуд» виконуються геодезично-розбивочні роботи. Завершити будівництво моста повинні до червня цього року. Довжина моста складатиме 55, 4 м, а ширина – 3, 6 м із трьома прольотами.
Також цього року розпочнуть роботи на:
Площі Двірцева. Роботи на цій площі розпочались 1 березня 2019 році. Повністю завершити роботи, разом із сквером, планують до 31 липня 2020 року. Зараз готують документацію для оголошення інвестиційного конкурсу для будівництва підземного паркінгу.
Вулиця Чернівецька. ЛКП «Львівавтодор» уклав договір на реконструкцію вул. Чернівецька, що веде до головного залізничного вокзалу Львова. Загальна вартість реконструкції становить 89,9 млн грн, роботи виконуватиме ТзОВ «Вельт Капітал». Згідно з укладеним договором, ТзОВ «Вельт Капітал» проводитиме реконструкцію вул. Чернівецька близько двох років.

Вулиця Шевченка (від вул. Хорватська до вул. Я. Мудрого). Роботи планують розпочати з травня цього року.
Вулиця Степана Бандери. Проєкт ремонту вулиці перебуває на експертизі. Раніше пресслужба ЛМР повідомляла, що роботи мали би розпочати в травні цього року.
Вулиця Богдана Хмельницького. Також один із учасників тендеру оскаржував результати. Тож для початку робіт в міськраді очікують рішення Антимонопольного комітету.
Також в планах на цей рік – ремонт вул. Пекарська, вул. Личаківська (від вул. Букова до межі міста) та вул. Конюшинна. Також цього року буде завершено облаштування велодоріжок на вул. Княгині Ольги та на просп. В. Чорновола.
Фото: пресслужба ЛОДА, пресслужба міськради
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8390 / 1.7MB / SQL:{query_count}