Транспортні обмеження через коронавірус

До 3 квітня приміські та міжміські автобуси не курсують до Львова. Водії львівських маршруток їздитимуть із більшим інтервалом руху та повинні перевозити одночасно не більше десяти пасажирів

Щоб запобігти поширенню коронавірусної інфекції, вчора, 17 березня, уряд ухвалив рішення обмежити пасажирські перевезення територією України. Зокрема, заборонено залізничне, авіа- та автобусне перевезення між містами та областями України. Також тимчасово зупинили роботу метрополітенів. Такі обмеження діятимуть поки що до 3 квітня.
Обласні чиновники та перевізники хоч і не цілком погоджуються з рішенням уряду, але, кажуть, готові до його виконання. Тому водіїв майже усіх приміських та міжміських автобусних маршрутів відправляють на карантин. Водночас громадський транспорт у Львові (маршрутки та електротранспорт) поки курсує без значних змін. Та приватні перевізники не знають, як довго зможуть працювати на ринку перевезень у місті через низький пасажиропотік.

Міські маршрутки та електротранспорт 

Важливо, що під час карантину рішенням уряду забороняється у міських маршрутках, електротранспорті перевозити більше десяти пасажирів одночасно. Контролювати кількість пасажирів буде складно, кажуть у міському управлінні транспорту, тому більше розраховують на свідомість самих пасажирів та водіїв. Адже мовиться про їхню ж безпеку.
«Рішення Кабміну є обов’язковим до виконання. Ми зобов’язуємо усіх перевізників Львова відсьогодні обмежити одночасно перевозити до десяти осіб. Кожен перевізник має подумати, яким чином він це організує. Ймовірно, вхід та вихід із маршрутки здійснюватиметься лише через передні двері, відповідно водій контролюватиме кількість пасажирів в салоні», – каже «Львівській Пошті» Орест Олеськів, керівник міського управління транспорту.
Із його слів, найближчим часом через зменшення пасажиропотоку ймовірно доведеться скоротити й кількість автобусів на міських маршрутах. Тобто під час карантину вони курсуватимуть рідше, з більшим інтервалом руху. «Останніми днями пасажиропотік знизився на 50-60%. Важливо те, що більшість пасажирів, які нині користуються міськими маршрутками – це люди пенсійного віку. Закликаємо їх обмежити користування громадським транспортом. Адже відомо, що вони найперші у групі ризику захворіти на коронавірус», – додав Орест Олеськів.
Водночас співрозмовник запевняє, що водночас графік останніх маршруток не змінюється: «Якщо певна маршрутка виконувала останній рейс о 22.00, то і надалі так їздитиме».
Юрій Мельник, директор АТП «Успіх БМ», яке обслуговує три міські маршрути (№№38, 51, 53) розповідає, що приватні перевізники через введені карантинні заходи не знають, як надалі їздитимуть міські маршрутки, які обслуговують приватні АТП. «Не знаю, скільки автобусів випускати на маршрут, до якого часу вони їздитимуть. Через карантинні заходи маємо шалені збитки щодня. За вчорашній день навіть не вдалось покрити витрат на пальне. Думаю тепер, як і з чого мені заплатити податки. Останніми днями на 60% знизився пасажиропотік. Ще кілька днів, і рух приватного громадського транспорту може повністю зупинитися», – зазначає Юрій Мельник.
Із його слів, приватні перевізники готові перевозити до десяти осіб, але за умови, що збитки від такого перевезення їм компенсують із міського бюджету. Та у міській раді кажуть, що додаткових коштів для перевізників у бюджеті немає.
Львівські трамваї та тролейбуси поки теж працюють у звичному режимі. «Щодо обмеження кількості перевезень пасажирів у електротранспорті, то інформація буде подана пасажирам через гучномовці, також є інформативні наліпки на дверях, а вхід/вихід буде здійснюватись лише через передні двері. Кількість пасажирів контролюватимуть у міру сил водії електротранспорту. Але насамперед повинні розуміти самі ж пасажири, для чого це робиться», – пояснили у пресслужбі ЛКП «Львівелектротранс».
Додамо, що зараз щоденно у посиленому режимі міські автобуси, трамваї та тролейбуси миють та дезінфікують. «Минулого тижня ми перевіряли, як виконують ці доручення міського голови Львова. Можу запевнити, що справді нині увесь громадський транспорт зсередини дезінфікують відповідними сертифікованими дезінфікуючими засобами. Треба сказати, що сумлінніше це роблять в АТП-1. На маршрутах приватних перевізників фіксували порушення, склали відповідні акти і зняли деякі транспортні засоби з маршруту. Також є вимога до водіїв провітрювати салони на кінцевих зупинках під час відстою», – пояснив Орест Олеськів.

Область: без обмежень районні маршрутки

Що ж стосується обласних маршруток, то тут під час карантину передбачені більш значні обмеження для пасажирів. За постановою Кабміну №215 від 16 березня 2020 року, повністю заборонено рух приміських та міжміських автобусних маршрутів до 3 квітня. Мовиться про регулярні та нерегулярні перевезення. Виконання постанови є обов’язковим на всій території України.
«Тобто маршрути, які сполучають Львів із будь-якими іншими населеними пунктами області, тимчасово курсувати не будуть взагалі. Їздитимуть лише автобуси, які курсують в межах одного населеного пункту. За межі населеного пункту він не має права виїжджати», – зауважує Роман Жук, начальник відділу пасажирських перевезень Львівської облдержадміністрації.
Він пояснює, що приміські маршрути – це ті, які сполучають населені пункти на відстані не більш ніж 50 кілометрів. Міжміські – це маршрути протяжністю більш ніж 50 кілометрів. Також є маршрути внутрішньорайонні. Їхнім замовником є райдержадміністрація. Ці маршрути курсують у межах районів.
«Тобто під час карантину Львовом їздитимуть лише міські маршрутки, а містом Червоноград – лише їхні місцеві маршрутки. Але, наприклад, автобус Самбір – Львів тимчасово взагалі не курсуватиме», – веде далі Роман Жук.
На питання, якщо ж є нагальна потреба у цей час добратись мешканцю району до міста, співрозмовник відповідає: «У постанові №215 зазначається, що перевезення власним автомобільним транспортом не забороняються. Немає тут і обмежень щодо кількості пасажирів. Тому доведеться обирати такий вид транспорту».
Про ці зміни перевізників Львівщини уже повідомили. Зі слів Романа Жука, їм відправили відповідний лист, про інші подробиці повідомляють у телефонному режимі. Андрій Дума, директор ТзОВ «Львівське АТП-14631» зазначає, що обласні перевізники готові виконувати рішення органів місцевого самоврядування.
«Є рішення уряду, є замовник перевезень територією області – Львівська облдержадміністрація. Усі рішення та доручення органів місцевого самоврядування ми готові нині виконувати. Та, на мою думку як громадянина, якщо під час карантину працюють страхові компанії, банки, медичні заклади, особливо у районах, працівники яких переважно проживають у навколишніх селах, сполучення громадським транспортом між тими населеними пунктами треба залишити. Навіть у час надзвичайного стану транспорт частково мав би працювати!» – вважає Андрій Дума.
Водії обласних маршрутів у цей будуть вдома на карантині.


Зупинено рух потягів: як здати квиток

Окремим рішенням уряду з 18 березня заборонено також перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому). Поїзди виконали останній рейс за графіками курсування 17 березня. Квитки на скасовані поїзди можна буде повернути протягом місяця. «Компанія компенсує пасажирам повну вартість проїзних документів на усі скасовані через введення карантину рейси без стягнення додаткових зборів», – заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій. Водночас вантажні залізничні перевезення здійснюють. Для зручності пасажирів та уникнення черг біля кас, Укрзалізниця подовжила термін повернення квитків до місяця від дати запланованого відправлення поїзда, який скасували.
В Укрзалізниці просять не поспішати на вокзали повертати квитки і не наражати себе на небезпеку, перебуваючи в натовпі. Та запевняють: кошти повернуть у повному обсязі, коли би ви не звернулися впродовж відведеного часу. Квитки, придбані через інтернет, повертаються через онлайн-сервіси. Для повернення електронного квитка потрібно зареєструватись за посиланням https://booking.uz.gov.ua/registration/ (якщо ви не реєструвались раніше), вказавши e-mail, на який надійшов квиток. Гроші автоматично після повернення квитка будуть зараховані вам на картку протягом 30 діб та будуть відображатись у виписці датою купівлі, а не повернення, смс-повідомлення про зарахування не надходить. У разі виникнення додаткових питань звертайтесь до контактного центру Укрзалізниці за тел.: 0 800-50-3111 або пишіть на офіційну сторінку у фейсбуці).
До слова, усі залізничні вокзали закриті для відвідувачів, працюють лише залізничні каси для повернення квитків. На вокзали впускають одночасно не більше десяти осіб.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7893 / 1.62MB / SQL:{query_count}