Інвестиція в мистецтво

Палац культури ім. Гната Хоткевича має амбітну мету – реалізувати першу молодіжну галерею у Львові «ХотАртХол». Львів’ян просять фінансово підтримати проєкт на «Спільнокошті»

фото: Олег Огородник
Нині у Львові молодіжних галерей немає. Проте є звернення від митців, яким часто нема де виставляти на широкий загал свої твори. Наприкінці лютого у Палаці Хоткевича розпочали колективний збір коштів на створення першої молодіжної галереї «ХотАртХол». За задумом, у ній повинні експонувати мистецькі дебюти, а саме втілювати ідеї молодих авторів візуального, аудіального та мультимедійного мистецтва.
«Маємо в Палаці Хоткевича велике прохідне приміщення, яке немає якогось застосування. Це по-перше. По-друге, маємо багато звернень від митців з приводу представлення їхніх творів мистецтва у нас. Та в Палаці Хоткевича таких спеціалізованих приміщень нема. Тому й подумали над тим, щоб використати прохідний коридор більш цільово», – каже «Львівській Пошті» Олександра Онишкевич, в.о. керівника Палацу культури ім. Гната Хоткевича.
 
 фото: biggggidea.com (2)
З її слів, на візуалізації (на фото) можна зауважити, що галерея має бути закільцьована – займатиме перший поверх та підвальне приміщення (загальна площа 249,5 м кв.«Львівська Пошта»). Ці приміщення планують наповнити світлом, де-не-де відремонтувати стіни, пошліфувати і полакувати паркет. Також хочуть закупити гартоване скло, щоб збільшити виставкову площу, і мультимедійні дошки, щоб мати змогу проводити різнопланові виставки, у тому числі виставки сучасного мистецтва.
Ще в листопаді проєкт «ХотАртХол» подали на участь у конкурсі інфраструктурних грантів від House of Europe у номінації великий краудфандинговий грант.
«Таким чином можна отримати дофінансування в розмірі 6 тисяч євро. В середині січня нам підтвердили, що ми проходимо в цьому конкурсі. Але отримаємо грантові кошти за умови, якщо назбираємо на втілення нашого задуму найбільшу суму з-поміж інших учасників конкурсу інфраструктурних проєктів. І коли проаналізували наш бюджет, то підрахували, що нам необхідно зібрати ще 80 тисяч гривень на «Спільнокошті», – додає співрозмовниця.
Загальна сума проєкту – 350 тис. грн. 27 лютого розпочали колективний збір грошей на створення молодіжної галереї. На цей час зібрали майже 10 тис. грн із 80 тис. потрібних.
Підтримати проєкт до 22 квітня можете й ви за посиланням.
«Благодійником для нашого проєкту стати дуже просто. І це простіше зробити, аніж проголосувати за якийсь проєкт Громадського бюджету. Перейшовши за вищевказаним посиланням, клікніть на значок «фундувати», вкажіть суму внеску, електронну пошту і, наприклад через фейсбук, авторизуйтеся», – пояснює Олександра Онишкевич.
До слова, той, хто долучиться фінансово, може обрати собі подарунок: брендовану ручку, стікер чи горнятко. Або ж книжку, екоторбу, футболку чи навіть індивідувальну екскурсію палацом (залежить від суми внеску). Якщо сума внеску буде більш ніж 3 тис. грн, це може бути запрошення на урочисте відкриття галереї «ХотАртХол» на двох осіб.
Відкриття галереї попередньо запланували на 1 вересня 2020 року.

Khotkevych Space – місце творчих ідей


Ще один проєкт, який цього року втілюватимуть у палаці Хоткевича, – Khotkevych Space – місце творчих ідей. У 2019-ому проєкт із такою назвою зареєстрували на Громадський бюджет Львова, і завдяки голосам львів’ян він опинився в списку переможців.
«У Палаці Хоткевича на другому поверсі, в малому залі, маємо малу сцену, яку використовуємо дуже часто. Проводимо там акустичні вечори, зустрічі, лекторії, конференції. Це приміщення вміщує до 80 людей. Та воно доволі занедбане і немультифункціональне», – веде далі Олександра Онишкевич.
Тепер, згідно з проєктом, який подали на Громадський бюджет, там повинні створити затишну відкриту бібліотеку для гостей, запустити ініціативу bookcrossing, обладнати coworking-зону з робочими місцями, створити сучасну конференц-залу для проведення публічних подій, презентацій, відкритих заходів. А також облаштувати місце для переглядів фільмів і мультфільмів, для слухання музики.
Зараз, зі слів співрозмовниці, збирають технічну документацію. З 1 квітня вже починатимуть ремонтні роботи, які повинні закінчити до кінця жовтня.

Міський палац культури ім. Гната Хоткевича – це комунальна установа, яка з 1934 року працює безпосередньо в сфері культури для проведення дозвілля, мистецького навчання та втілення соціально-культурних ініціатив. Архітектура установи унікальна, адже збудована вона в стилі польського функціоналізму за проєктом Тадеуша Врубеля і Леопольда Карасинського. Історія Палацу Хоткевича завжди була пов’язана з культурою та мистецтвом. Свого часу тут була бібліотека, кімната для гри в настільні ігри, кінотеатр, навіть боулінг. Палац пам’ятає багато дебютів, зокрема першого танцювального колективу «Мрія», який  був створений у 1947 році та досі працює в цій установі. Свої репетиційні бази тут мали «Брати Гадюкіни», а «Піккардійська терція» та гурт Wzsystko досі пишуть тут музику. З часу заснування в просторі Палацу Хоткевича відбулося безліч культурно-мистецьких подій, зокрема в 2019-ому – понад 350 заходів, повідомляє сайт biggggidea.com.
У 2018 році командою культурної установи була розроблена стратегія розвитку до 2025-го. Під час її напрацювання і виникла ідея створення в Палаці Хоткевича виставкової галереї. Оновлений виставковий простір вирішить одразу кілька проблем. Зокрема, дасть змогу повернутися до функціоналізму в інтер’єрі, який був утрачений після перебудови палацу у 80-их роках.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8525 / 1.59MB / SQL:{query_count}