Задля порятунку Тані

У Львові продовжують збирати гроші на лікування художниці Тетяни Думан-Скоп. Зараз потрібно близько 20 тисяч євро

Торік у художниці Тетяни Думан-Скоп діагностували пухлину, і відтоді розпочалося лікування. Вона за час лікування встигла намалювати і відпустити у світ десятки ангелів у межах свого проєкту «Янголи рятують життя». Зробила разом із Левком виставку у клініці «Ну-Мед» у Польщі, організувала онлайн-аукціон своїх робіт, створила цикл «Камінчики з Меджуґор’я». Намалювала низку ікон і почала проєкт теж разом із Левком для виставки у Кельні. Після операції та хіміорадіотерапії у дівчини було 3 курси імунотерапії (21 950 євро), секвенування геному в OncoDNA (4 370.50 євро), чотири МРТ по 3 000 грн кожне, 4 курси темозоломіду (6 321,44 євро + із 9 березня п’ятий за 1 679 євро).
Завдяки «Усміхайся. Малюй. Живи» та допомозі численних друзів, близьких, далеких і навіть незнайомих людей на лікування в Німеччині зібрали 56 тисяч євро, які витрачали на імунотерапію, темодал та супровідні препарати. Усього на це пішло 33 541,89 євро. Про це пише на своїй сторінці у фейсбуці її сестра Василина.
«Як ми писали раніше, імунотерапія не захистила нас від рецидиву. Спочатку з’явився маленький набряк по контуру старої операції, потім нове вогнище. Потім набряк зріз, і там з’явилась кіста, а нове вогнище почало повільно і впевнено рости. Було очевидно, що потрібно змінювати стратегію лікування. Тому ми замовили секвенування геному – дослідження пухлини, яке показує наявні генетичні мутації і дає змогу проаналізувати ефективність лікування. З’ясувалося, що Тетянина пухлина до імунотерапії стійка, і ця терапія – не надто ефективна стратегія для нас. У Кельні нам порадили розглянути варіант із повторною операцією», – йдеться в повідомленні.

За словами сестри, вона почала звертатись у різні клініки. Бо хоч наші нейрохірурги добрі, але в Україні менше додаткових засобів, які роблять операції ефективнішими. Останнє МРТ показало, що нове утворення почало зменшуватись, проте по контуру старого, видаленого, загрозливо збільшився набряк і виросла кіста.
«Таню взяли у програму MagForce. Це нанотерапія, яка вже випробувана в Німеччині. На хлопський розум, тут не просто роблять операцію, а вводять в улоговину з-під пухлини певну речовину з наночасточками заліза. Потім ці часточки активують – таким чином руйнують і пошкоджують клітини пухлини, яка стає чутливою і до імунотерапії, і до хіміотерапії. Нещодавно компанія відкрила свою філію на базі клініки в Любліні. Участь у програмі тут коштує 45 тисяч євро. Цей план дуже сподобався і польським, і німецьким лікарям. Це шанс знищити рецидив, а також зробити пухлину чутливою до теперішніх методів лікування. Лишилося вирішити питання з грішми», – додає Василина.
Окрім нанотерапії, дівчині надалі потрібно вживати темозоломід (приблизно 1300 євро за курс щомісяця), отримати за 14 днів до резекції інфузію Кейтруди (+ 600 євро) і, можливо, кілька інфузій після операції – залежно від самопочуття. Зараз потрібно близько 20 тисяч євро. Чоловік Левко безперервно малює і всіх змушує, організовує та планує виставки, щоб заробити кошти, яких не вистачає.
Небайдужих, які хочуть допомогти, просять зробити благодійні внески на картку: 4149 4991 1705 3445, Василина Думан.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8751 / 1.55MB / SQL:{query_count}