Як врятувати «Карпати»?

Міськрада Львова готова фінансувати футбольний клуб «Карпати» за умови безоплатної передачі клубу

Депутати Львівської міської ради у четвер, 13 лютого, підтримали рішення «Про співпрацю між Львівською міською радою та ТзОВ «Клуб професійного футболу «Карпати». Згідно з документом, опублікованому на офіційному сайті міськради, основними умовами створення «Народної команди «Карпати» стануть безоплатна передача корпоративних прав ТзОВ «Клуб професійного футболу «Карпати» у власність територіальної громади. Натомість місто гарантуватиме продовження пільгового періоду користування спорудами стадіону «Україна», тренувальними полями та надання в оренду земельних ділянок, необхідних для їх належного функціонування на пільгових засадах «Народної команди «Карпати». Також ця ухвала передбачає забезпечення розвитку дитячого футболу у Львові. 56 депутатів проголосувало «за» цей проєкт. 
Тепер департаменти фінансової політики, економічного розвитку, гуманітарної політики спільно з відповідними профільними комісіями повинні визначити необхідне фінансування для створення команди у наступних бюджетних періодах. А також надати перелік об’єктів інфраструктури, котрі потенційно можуть бути залучені до цього проєкту. Поки комісія культури, молодіжної політики та спорту спільно з управлінням спорту мають вивчити міжнародний досвід функціонування подібних команд. 
Найголовніше, аби передача клубу у комунальну власність відбулася до квітня 2020 року. Саме тоді міськрада підготує і проголосує проєкт створення «Народного клубу «Карпати». І саме тоді набудуть чинності відповідні гарантії пільгового періоду і надання в оренду земельних ділянок навколо арени.
За даними YouControl, ТзОВ «Клуб професійного футболу «Карпати» було засновано у 2002 році двома компаніями з Британських Віргінських островів – «Крисал Голдінгс ЛТД» (Krisal Holdings LTD) та «Менділ Лімітед». Кінцевим бенефіціаром першої компанії є Катя Парпі з Кіпру, другої – теж кіпріот Хрістакіс Ніколау. Але фактичними власниками вважаються Петро Димінський, який нині, ймовірно, перебуває за межами України, а також Ігор Коломийський, щоправда, останній стверджує, що до львівського клубу немає жодного відношення. 
«Футбольний клуб «Карпати» – це структура, яка завжди була гордістю громади. Я розумію сьогоднішню непросту ситуацію, засновники чомусь не фінансують зараз цей клуб. Можливо, дійсно пора взятися до ідеї створення народної команди. Тут важливо почути думку львів’ян, має бути публічне обговорення. Сьогоднішня ухвала – це старт цього процесу. Можливо, сьогодні ми почнемо новий етап розвитку нашого славного футбольного клубу. Футбольний клуб користується земельною ділянкою, вони отримали в оренду за одну гривню від міста стадіон і так буде й надалі. Львів любив «Карпати», любить і буде любити. Це дуже важлива ухвала. Ми даємо чіткий імпульс від громади міста – ми за «Карпати», за футбол. Це довга дорога, яка передбачає складні рішення, але ми до них готові», – так міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував ухвалу міськради. 

фото: fckarpaty.com
Свою думку висловив і депутат міськради, бізнесмен та власник футбольного клубу «Рух» Григорій Козловський. «Дякую депутатському корпусу і чиновникам, які плідно пропрацювали два тижні. Ми зробили ухвалу, яка об’єднала можливості міста і побажання вболівальників, що дійсно підтримують «Карпати». Сьогодні ми зробили хороший пас команді «Карпати», яка говорить, що там біда, що там немає грошей, власник не може утримувати клуб. Ми зробили те, що останні п’ятнадцять років декларує команда «Карпати», – зазначив Григорій Козловський.
Депутат наголосив, що менеджери футбольного клубу повинні передати його в управління місту – лише після цього мерія зможе виділяти кошти. «Ми заявили, що місто готове очолити цей процес зі створення «Народної команди «Карпати». Ми готові передбачити кошти в бюджеті. Ми готові надавати земельні ділянки. Але ми повинні розуміти: ця команда має бути народною! У руках олігархів «народна» команда точно бути не може. Тому якщо з боку «Карпат» буде зроблено пас у відповідь, ми зробимо другий крок, який буде далеко не декларативним. Якщо буде добра воля людей, які вже не можуть нести цю валізу, якщо вони віддадуть команду в управління місту – у нас все вийде. Ми зробимо те, про що так довго мріяли – справжню хорошу народну команду», – додав Григорій Козловський.
Зазначимо, що у грудні виконавчий директор львівського клубу Ростислав Ящишин заявив, що клуб готові продати за символічну одну гривню. «Ми вже втомилися від жалюгідних результатів протягом останніх років. І не хочемо продовжувати сидіти в болоті турнірної таблиці. Це не шлях «Карпат». Наш шлях – отримати нарешті обіцяну можливість розвиватися, відповідати вимогам фінансового фейр-плей (витрачати не більше заробленого), зробити клуб незалежним від настрою будь-якого інвестора і ставити найвищі завдання, а саме боротися за медалі та регулярно виступати в єврокубках. Зробити це без розбудови інфраструктури, що має забезпечити не лише власне футбольні потреби, але і створити фінансовий фундамент для розвитку, на наш погляд, нереально. Але! Якщо хтось із можновладців чи бізнесменів має інший рецепт розвитку клубу – будь ласка, пропозиція придбати «Карпати» за символічну гривню залишається у силі», – розповів Ростислав Ящишин.
У січні 2020 року у клубі заявили, що команда перебуває на межі зникнення. Клуб не отримав в оренду землю, на якій розташований стадіон «Україна». Отже, не зможе його реконструювати, щоб заробляти на цьому гроші.
Як стверджували представники «Карпат», команда хотіла провести реконструкцію стадіону «Україна».  І замість морально та фізично застарілої спортивної споруди побудувати сучасну арену. Разом із трибунами та газоном там мав з’явитися ще один спортивний зал, ресторани, готель, розважальні заклади та магазини. Фактично торгово-розважальний центр зі стадіоном, на якому заробляти гроші.
Після тривалих обговорень та дискусій проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Липова Алея, 5 для ТзОВ «Клуб професійного футболу «Карпати» винесли на розгляд Львівської міської ради. Але депутати на сесії 23 січня це рішення не підтримали. «За» проголосували лише 18 депутатів, «утрималися» – 13, «не голосували» – 25. Ніхто не проголосував «проти».
Після цього на сайті клубу вийшла стаття під назвою «1963 – 2020?», натякаючи на те, що клуб, який заснували у 1963 році, у 2020 році може припинити своє існування. Саме ж голосування у цій статті керівництво клубу назвало «фатальним».
Саме в тій статті були завуальовані звинувачення депутата ЛМР Григорія Козловського у тому, що він завадив «Карпатам» отримати землю в оренду.
«Біда» прийшла звідти, звідки її точно ніхто не чекав. Дуже боляче про це говорити, однак маємо, зокрема, «подякувати» «відомому» депутату міської ради, президенту ще одного львівського футбольного клубу, який відверто і активно агітував депутатський корпус не підтримувати питання «Карпат». Саме тому депутату, який нещодавно зізнавався у безмежній любові до «Карпат», – йшлося в заяві клубу.
Сам Козловський відкинув ці звинувачення і заявив, що дуже хоче врятувати «Карпати». «Нам потрібно підставити плече і врятувати пацієнта, який, як написано на сайті «Карпат», лежить вже з датами народження і смерті.
Це буде один рік, максимум два. У нинішніх інвесторів ніхто не купить клуб навіть за гривню. Вони штамп несуть третій тиждень, можливо, донесуть. Може, їм GPS подарувати. У Львові точно знайдеться інвестор, який за рік-два віддасть міській владі 50 або 100 мільйонів гривень. Це питання діалогу. Я готовий скласти з себе повноваження президента «Руху» і на рік стати виконувачем обов’язків чогось там у «Карпатах». Гарантую, що врятую їх. Я створю у Львові пул бізнесменів, власників і влади, які будуть зацікавлені в цьому, а потім повернуся у своє дітище», – сказав депутат у «Народному толк-шоу» на каналі «НТА».
Як бачимо, інвестор знайшовся у вигляді міського бюджету. Але чи погодяться власники передати «Карпати» місту – наразі невідомо. Жодної офіційної інформації з боку львівського клубу на момент здачі цього числа «Львівської Пошти» до друку не пролунало.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8497 / 1.61MB / SQL:{query_count}