Поморянський та Тартаківський замки вернуть до життя!

На реставрацію замків Львівщини виділили кошти

Поморянський та Тартаківський замки дочекались свого відновлення! Зокрема, на реставрацію вежі першого замку виділять 3 млн грн, а на відновлення вежі Тартаківського палацу – 2,3 млн грн. Таке рішення ухвалили на сесії Львівської ОДА у межах Програми капітального будівництва 2020. Загалом програма передбачає фінансування 131 об’єкту загальною сумою 228,3 млн грн. Із них 21 млн грн (7%) виділять на збереження культурної спадщини.
Ганна Гаврилів, львівська активістка та засновниця благодійного фонду «Спадщина.UA», яка довгий час боролася за відновлення саме Поморянського та Тартаківського замків, висловила подяку на своїй сторінці у фейсбуці.
«Таки чотири роки праці: спільних зусиль наших волонтерів, локальних громад, тих депутатів та профільних департаментів Львівської ОДА, що нас підтримують, були недаремними. Два об’єкти національної спадщини Львівщини, які свого часу вважалися втраченими назавжди, впевнено і гарно вертаються до життя! Дві конкретні речі, дві вежі, до кінця року будуть повністю готові до безпечного відвідування!» – написала жінка.
Як зазначила активістка, обидва об’єкти потребують дофінансування розміром 20%. Жінка має надію, що її підтримають Золочівська районна рада та Тартаківська сільська рада. Та додала, що але команда «Спадщини.UA» зробить все можливе, аби довести обидва об’єкти до завершення.
«Дякую Львівській обласній раді та Львівській ОДА, що нас підтримали! Я чудово розумію, що в кожному районі є достойні пам’ятки, які конче потребують порятунку. Дякую, що погодилися піти на поступки заради цих двох. Повірте, вони заслуговують!» – наголосила Ганна Гаврилів.
Нагадаємо, що у матеріалі «Львівської Пошти» «Історична спадщина Львівщини: чи є поступ?»  (№ 10 (2227) 5 лютого 2020 року) Ганна Гаврилів зазначила, що «вірить у місію порятунку архітектурних пам’яток Львівщини». І хоч занедбаних локацій є багато, врятувати їх можливо за умови співпраці активістів, влади та суспільства.
«Львівська Пошта» вітає активістів із великою перемогою та бажає наснаги для подальшої роботи!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7914 / 1.54MB / SQL:{query_count}