Поділімось духом Різдва з бійцями!

Львівські волонтери напередодні свят збирають допомогу воїнам і готуються до чергових поїздок на фронт: як можемо долучитися?

Напередодні різдвяних свят, у підготовці до Нового Року і зимового відпочинку, не можемо забувати про українських військових, які зараз і у свята не відпочиватимуть вдома й не колядуватимуть у сімейному колі, а оберігатимуть наш мир, спокій і дзвінку коляду на війні. Тому маємо зробити для бійців різдвяне чудо й передати їм атмосферу свята. Деякі львівські волонтери вже починають збір різдвяних смаколиків та інших необхідних речей для бійців на передову, інші організовують вертепи, що збирають кошти для реабілітації ветеранам, а деякі впродовж року забезпечують військових дуже потрібним обладнанням для розвідки й артилерії.
Менш ніж через місяць ми з родинами сядемо до святкового столу святкувати Різдво, до наших осель прийдуть колядники. А військовим на передовій дуже не вистачатиме цього. У такі святкові дні вони дуже цінують нашу підтримку і те, що завдяки доброчинцям і волонтерам святкуватимуть Новий Рік, Різдво і Старий Новий Рік. Свята для бійців – є дуже важливі, бо вони дарують їм позитивні емоції, які гостро необхідні на війні.
“Львівська Пошта” дізналась про збірки речей, обладнання і смаколиків для бійців. Волонтери зі Львова розповіли про актуальні перед святами потреби захисників та про те, як ми можемо допомогти. Львів’яни, долучаймось до доброї справи!


Волонтерський вертеп збере кошти на реабілітацію ветеранок

На різдвяні свята у Львові відбудеться чудове благодійне дійство – жіночий ветеранський вертеп. Вилучені під час виступів кошти спрямують на розвиток жіночого ветеранського простору Re:hub. Це вже не вперше львівські волонтерки організовують таке дійство. Минулого року вони зібрали 40 тисяч гривень для центру реабілітації “Фенікс”.
Марія Петришин, волонтерка і керівниця жіночого центру розповіла “Львівській Пошті”: цього року волонтерки хочуть здивувати людей і показати не звичайний вертеп, а виставу-містерію. Займаються виставою і грають у ній дуже талановиті жінки, які вже багато років допомагали бійцям на фронті.
Зі слів співрозмовниці, виступатиме вертеп 9 січня перед бійцями 80-ої окремої десантно-штурмової бригади і 11 січня у Домі Франка для усіх охочих розділити дух Різдва і допомогти жінкам-ветеранкам.
“Обіцяю, що на виставі буде дуже цікаво і нестандартно. А ще під час свята триватиме спільне прикрашання дідуха-оберега синьо-жовтими стрічками з найкращими побажаннями від кожного глядача. А згодом цей оберіг передадуть бійцям на фронт”, –  розповідає Марія Петришин, волонтерка і керівниця Жіночого ветеранського хабу Re:hub.

“Львівський лицар”: перемога залежить від кожного!

Волонтерська ініціатива “Львівський лицар” допомагає українським воїнам з екіпіруванням ось уже шість років. Волонтери забезпечують бійців приладами нічного бачення, тепловізорами, раціями, GPS-навігаторами, генераторами, зарядками для сонячних батарей, біноклями, прицілами, блоками живлення, прицілами різних типів, далекомірами та іншим недешевим військовим приладдям. Ініціатива закуповує обладнання, а також і робить своє й передає його воїнам.
“На шостому році війни на фронті досі виникають потреби у різному обладнанні й проблеми з ним, тому ми й надалі допомагаємо бійцям саме в цьому руслі. Нещодавно я спілкувався з своїм другом з розвідки, з яким “Львівський лицар” співпрацює з 2015 року. Він розповів, що недавно в його бліндаж прилетів снаряд. На щастя, всі залишились живі, а от прилади й обладнання згоріли. Потрібно буде хлопцям їх передавати знову. На війні такі речі дуже швидко нищаться і здебільшого волонтери забезпечують ними бійців, зокрема розвідку й артилерію”, – розповідає Андрій Салюк, волонтер, координатор ініціативи “Львівський лицар”.
Також співрозмовник додає, деяке обладнання волонтери роблять самотужки і якісно, адже його дуже цінують військові. До того ж, коли на спільних навчаннях американські військові побачили деякі зразки з цього обладнання, то дуже здивувалися аж двічі: вперше, коли вони відчули на собі, який цей прилад зручний і простий, а вдруге, коли почули, що це роблять волонтери.
“Сьогодні дуже актуальними є перископи, адже на сході активно працюють ворожі снайпери і нашим бійцям потрібно за ними постійно непомітно стежити”, – зазначає волонтер.
Він каже: допомогти бійцям через “Львівський лицар” може кожен і не лише напередодні свят.
Отримати детальнішу інформацію і передати кошти на приладдя можна, зв’язавшись з координаторами ініціативи у фейсбуці.
“Львівський лицар” діє за адресою: вул. Коперника, 40-а (Товариство охорони пам’яток). У будні з 15.00 – 19.00 ви можете звернутись до ініціативи, і вам розкажуть про те, які зараз є нагальні потреби у бійців та кому передають допомогу.
Контактний телефон: +380677729442 – Андрій Салюк.“Народна Самооборона” 46 раз їде на фронт

Вже традиційно “Народна Самооборона Львівщини” організовує різдвяну волонтерську поїздку на схід, щоб привезти допомогу та святкові смаколики нашим захисникам. Сергій Дзядик, заступник голови “Народної Самооборони Львівщини” розповів “Львівській Пошті” про цьогорічний різдвяний збір допомоги й про поїздку на фронт. З його слів, на фронт волонтери поїдуть на Старий Новий Рік, бо, як показує досвід волонтерів, перед святами на фронт передають багато всього, а після Різдва кількість волонтерської допомоги знову стає меншою.
Активний збір “Народна Самооборона” розпочне вже в січні по районних організаціях, по школах і церквах. Збиратимуть для бійців домашні вареники, м’ясне, солодощі, фрукти, печиво, каву і цигарки, а також побутову хімію.
Збір цього року розпочнеться в січні. І волонтери “Народної Самооборони” 46 раз поїдуть на фронт.
Контактний телефон “Народної Самооборони Львівщини”: +380988827589.
Банківська карта ініціативи: 5168 7420 6584 4957, Сергій Дзядик.“Україна єдина” збирає святкові смаколики для воїнів

Напередодні зимових свят студентська організація Українського католицького університету “Україна єдина” готується до поїздки на фронт. Студенти їдуть на схід на Різдво з волонтерським вертепом, аби привезти бійцям коляду і свято на передову. А щоб не їхати до захисників з порожніми руками, людей закликають долучатися до доброї справи і приносити в УКУ, на вул. Козельницьку, 2-а, смаколики та необхідні предмети побуту.
“Вже зараз ми збираємо для бійців теплі речі в хорошому стані, побутову хімію, а трохи згодом просимо приносити святкові смаколики: медівники, вареники, квашену капусту, кутю, пампухи, закрутки тощо. Також збираємо побутову хімію, скоби, цвяхи, і плівку для бліндажів”, – розповідає Юрій Мурин, керівник студентської організації УКУ “Україна єдина”.
Зокрема випічкою медівників для військових на фронті займається членкиня “України єдиної” Наталя-Гелена Дунай. Таку ідею з частуванням дівчина придумала перед минулими різдвяними святами, готуючись до своєї першої поїздки на схід, й вирішила залучити до випікання інших людей, аби медівників вистачило всім бійцям.
“Я написала про свою ініціативу на своїй сторінці у фейсбуці. Люди швидко почали поширювати інформацію й активно долучатися. Тоді ми завдяки небайдужим людям зібрали 198 медівників. Цього року хочемо спекти ще більше медівників і на Різдво почастувати ними бійців”, – зазначає Наталя-Гелена Дунай.
Щоб долучитись до випікання медівників потрібно зв’язатися з Наталею-Геленою Дунай у фейсбуці.
А приносити одяг, предмети побуту і смаколики для бійців можна в колегіум УКУ, що на вул. Козельницькій, 2-а, залишати допомогу охороні, адресуючи студентській організації. Можна й підписати пакунок з допомогою: “СО “Україна-єдина” УКУ, Юрію Мурину”.
Контактний номер телефону: +380967440234 – Юрій Мурин.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8289 / 1.62MB / SQL:{query_count}