Електротранспорт: які є способи оплати за проїзд?

“Періодично користуюсь трамваями та тролейбусами у Львові. Через велику кількість пасажирів у час пік незручно передавати гроші за квиток водію. Кілька разів купувала квиток через додаток Приват24. Не одразу вдається закомпостувати у такий спосіб придбаний квиток, через що контролери мали претензії до мене і штрафували. Скажіть, які нині ще є доступні і зручні способи оплати за проїзд в львівському електротранспорті?” Ярина Кузьміна, м. Львів

Іван Бондар,
речник ЛКП “Львівелектротранс”:
“Нині є чимало варіантів, щоб придбати квиток на проїзд в електротранспорті Львова. Перший спосіб: квиток для разової поїздки можна придбати у водія: повний або пільговий (за 5 гривень та відповідно за 2 гривні 50 копійок). 
Другий спосіб: квиток можна придбати в кіосках із пресою. У кіосках із пресою продають усі види проїзних: разові квитки (пільгові та загальні), триденні проїзні картки (50 гривень), а також місячні абонементи: повний за 160 гривень та пільговий за 80 гривень. Також проїзний абонемент можна придбати в торгових мережах “Львівелетротрансу”. Є три такі точки: на кінцевій зупинці трамвая на вулиці Княгині Ольги, у відділі зборів на вулиці Сахарова, 2, на вулиці Шота Руставелі (тимчасово не працює). 
Третій спосіб: електронний. Зокрема, на сайті “Львівелектротрансу” можна придбати місячні квитки: загальний/пільговий проїзний (на 30 днів), туристичний проїзний (на три дні), квартальний проїзний (на 90 днів), денний проїзний. Придбати квитки у такий спосіб можна на 10 гривень дешевше, аніж в кіосках. 
Четвертий спосіб: ще один електронний спосіб – через QR-коди, які можна зчитати через додаток Приват24. У такий спосіб можна придбати разові проїзні квитки, а також місячні абонементи: пільгові та загальні. Послуга доступна і для iOS, і для Android.
П’ятий спосіб: за допомогою Bluetooth. Система працює за допомогою додатку EasyWalletUa і не потребує використання валідатора чи QR-коду. Просто потрібно завантажити додаток EasyWallet UA з Play Market (для Android) або з Appstore (для IOS), створити в програмі свій обліковий запис, прив’язати до нього свою картку, з якої будуть зчитуватися кошти. Зайшовши в електротранспорт, потрібно увімкнути Bluetooth і мобільні дані. Програма зчитає датчики трамвая чи тролейбуса і запропонує здійснити платіж. Після підтвердження платежу на екрані смартфона з’являться дані про оплату та штрих-код, який зможе відсканувати контролер для перевірки. Таку систему оплати розробив український стартап-проєкт JetBeep у співпраці з компанією EasyPay.
Шостий спосіб: абоненти мобільних операторів “Київстар”, “Водафон” та “Лайфселл” мають можливість купувати квитки та два види абонементів, надсилаючи sms-повідомлення на короткий номер 877 або 878 із відповідним QR-кодом. Перелік цих кодів вказаний у кожному транспорті на наліпках. Повідомлення можуть надсилати не тільки користувачі смартфонів, а й звичайних телефонів.  
Сьомий спосіб: через валідатори “Приватбанку” та “Ощадбанку”. Такі валідатори встановлені на різних маршрутах електротранспорту.  У терміналі “Приватбанку” через платіжну картку будь-якого зразка можна придбати лише разовий загальний квиток. В “Ощадбанку” – загальний або пільговий квиток. 
Восьмий спосіб: тестуємо на окремому трамвайному маршруті №3 великі термінали для оплати проїзду. Оплативши в цьому терміналі проїзд, ви отримаєте квиток у вигляді чеку. Такі ж термінали розміщені в різних торгових точках та по місту.   
Зазначу, що сьогодні 30% продажу квитків на проїзд в електротранспорті відбувається в електронний спосіб. Іншу частину реалізовують через торгові мережі або через водіїв трамваїв та тролейбусів. 
Якщо в пасажира виникають додаткові запитання, можна звернутись у відділ інформації та зв’язків з громадськістю ЛКП “Львівелектротранс”, зателефонувавши за номером телефону 0672309061 або написати на цей номер у Viber, WhatsApp, Messenger”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8288 / 1.56MB / SQL:{query_count}