Усміхніться, вас знімають

Як міська система відеонагляду робить наше місто безпечнішим, дізналась “Львівська Пошта”

фото: Олег Огородник (2)
Ще з 2015 року у Львові діє загальноміська система відеонагляду. Хоча якісне обладнання у містах недешеве, але у міськраді запевняють: завдяки надійним камерам буде безпечніше і львів’янам, і туристам.
Камери фіксують усе: крадіжки, бійки, ДТП, пограбування і віднедавна навіть розпізнають обличчя злочинців. Саме завдяки відеозаписам із камер, за якими стежать у Центрі безпеки міста, стало простіше шукати людей, зокрема знаходити туристів, які заблукали.
Сьогодні близько 50 камер функціонують на площі Ринок. Також відеонагляд ведеться на інших центральних вулицях Львова, громадських просторах і багатолюдних площах, а ще на виїздах із міста і на основних перехрестях. Міську систему відеонагляду планують активно розвивати, аби у 2020 році Львів був обладнаний 1,5 тис. камер. Додамо, що для безпеки необхідно, щоб у місті працювало близько 5 тис. камер відеонагляду.
“Львівська Пошта” дізналась, як і де працюють камери відеонагляду в нашому місті, як вони допомагають правоохоронцям боротися зі злочинністю, чи не порушують камери нашої приватності та як львів’яни ставляться до збільшення кількості камер на вулицях міста.

До початку 2020-ого у місті буде 500 камер

Сьогодні у Львові є близько 170 камер міського відеонагляду, не враховуючи тих, що розташовані на комунальних об’єктах. Та цього замало, тому до кінця 2019-ого у Львові мають збільшити кількість камер до 500, зокрема 32 з них розпізнаватимуть обличчя. До того ж 10 із цих камер мають бути роботизованими, щоб охоплювати велику площу для огляду місць скупчення осіб. Про це розповів “Львівській Пошті” Юрій Діль, начальник управління безпеки міста.
Співрозмовник зазначає: до кінця цього року місто планує “закрити” камерами кожен заїзд до Львова і встановити міські камери на залізничному вокзалі й у двох спальних районах – Левандівському та Сихівському. А ще незабаром у Львові планують збільшити кількість оглядових камер для того, щоб охопити всю центральну частину міста та прилеглі до неї вулиці. Цього року на систему відеонагляду місто виділило 19,8 млн грн.
Відеонагляд на вулицях міста нині є необхідністю, особливо в популярному серед туристів Львові. У натовпі здійснюються злочини, хуліганство та інші неприємні випадки, у яких буває складно розібратися, проте витрати на відеонагляд міста за останні роки виправдали себе. Розкриття злочинів і правопорушень для правоохоронців стало простішим і швидшим.
“За 2019 рік вдалося розшукати близько сотні викрадених автомобілів або ж вийти на їхній слід. Практика показує, якщо у місці, де викрали автомобіль, немає відеспостережнення, то автівку шукатимуть значно довше. І так само з різноманітними злочинами. До слова, камери, які встановлюють на дорогах, мають функцію розпізнавання номерних знаків. Такі камери фіксують орієнтовно 240 тисяч номерних знаків на добу. Цей показник є дуже якісним для Львова, – зазначає Юрій Діль. – Також, до прикладу, коли автомобіль потрапляє у ДТП, без запису відеокамер дуже складно зрозуміти, хто спричинив аварію, адже свідків знайти нелегко, кожен водій доводитиме свою правоту, натомість відеозаписи камер покажуть, як все було насправді”.
Систему відеонагляду у Львові Центр безпеки міста розвиває спільно з Національною поліцією. Юрій Діль каже: на спільних нарадах вирішують, де необхідно встановлювати камери. Відеоспостереження ведуть не лише у місцях, де часто трапляються порушення, а й на перехрестях, де скупчується транспорт, зокрема для того, щоб регулювати світлофори у час пік і стежити за трафіком.
“Камери не порушують приватності містян і боятися за свої персональні дані нікому не варто, – запевняє Юрій Діль. – Кожного з нас у публічних місцях фіксують десятки відеокамер, більшість з яких не міські, а приватні, адже кожен магазин, аптека чи кафе задля власної безпеки встановлюють камери”. Співрозмовник додає: відеонагляд місту потрібен не для того, щоб стежити за приватним життям, адже це система для спостереження ситуації. Камери підвищують рівень особистої безпеки кожного львів’янина і туриста. “Розвиток відеонагляду в місті спрямований саме на те, щоб у Львові люди почували себе безпечніше, адже правоохоронні органи і міська рада, які підтримують збільшення кількості відеокамер, відповідають за безпеку кожного мешканця”, – підсумовує Юрій Діль.

фото: ЛМР

Відеонагляд та поліція

Відеонагляд ефективно допомагає в роботі патрульній поліції. Олександр Савицький, командир першого взводу першої роти другого батальйону Управління патрульної поліції у Львівській області, розповідає, що сьогодні записи з камер допомагають поліції розкривати чимало злочинів. З його слів, якщо на підконтрольній міським відеокамерам території стається розбій чи пограбування, а потерпілий одразу йде до відділку поліції чи звертається на лінію 102, то саме завдяки камерам злочинця можна буде знайти і затримати по гарячих слідах.
“Основне завдання міської системи – це профілактика і виявлення правопорушень, допомога у розшуку злочинців або осіб, які порушують громадський порядок. Зі збільшенням кількості міських камер відеонагляду стало значно простіше затримувати людей за хуліганство і вандалізм. До прикладу, у Львові на Просторі Синагог часто збираються компаніями молодь і підлітки. Там вони розпивають алкогольні напої, курять, нищать громадський простір і навіть поширюють наркотики, тобто поводяться асоціально. Коли ж камера записує усе, що там коїться, то виявляти і затримувати порушників стає значно простіше, адже можна довести їхню присутність там”, – зазначає Олександр Савицький.
За допомогою відеокамер правоохоронцям простіше розшукати дітей, зокрема тих, що відбилися від туристичних груп і заблукали у чужому місті.
“Гадаю, кожен працівник поліції погодиться з моєю думкою, що велика кількість камер в місті – це вищий рівень безпеки громадян.
Камери не порушують права людей про захист персональних даних, бо вони розміщені саме в громадських місцях, на об’єктах приватної власності, в центральній частині міста та на дорогах. Користь від камер величезна. Якщо органи місцевого самоврядування мають можливість забезпечити місто більшою кількістю камер, це допомагатиме нам, поліцейським, у роботі, і громадяни почуватимуть себе безпечніше”, – резюмує поліцейський.

Львів’яни про камери

Львів’яни, з якими поспілкувалась “Львівська Пошта”, позитивно ставляться до збільшення кількості камер відеонагляду в їхньому місті. Здебільшого вони впевнені, що відеонагляд потрібен, робить місто безпечнішим, адже вчинити злочин складніше, коли на тебе спрямована камера.
“Вважаю, що відеонагляд міста – це добре. Запис із камер часто стає єдиним способом спіймати злочинця чи порушника правил дорожнього руху. А ще камери спонукають людей задуматись перед тим, як робити необережні маневри на дорогах чи перед тим, як хуліганити на вулиці”, – зазначає “Львівській Пошті” львів’янка Марія.
Львів’янин і водій Олег каже, що з появою камер на дорогах стало безпечніше. Згідно з його спостереженнями тепер водії бояться їхати на жовте світло світлофора через те, що на деяких із них є камери. А ще його другові саме запис із міської відеокамери допоміг довести свою правоту у ДТП і отримати кошти від страхової компанії.

Де цього року з’являться нові камери?

До кінця 2019-ого у Центрі безпеки міста планують встановити 10 роботизованих камер на великих площах та у центральній частині міста, 180 оглядових камер на території міста та встановити спеціалізовані камери PanoVu для онлайн-огляду великих територій.
Також передбачається встановлення острівців безпеки, які забезпечать швидке реагування правоохоронних органів, миттєвий зв’язок з лінією 102, Центром безпеки міста, Управлінням патрульної поліції, світлову та звукову сигналізацію у разі спрацювання тривожної кнопки, ситуативне освітлення, зйомку навколишньої ситуації на місці.
Зокрема, у пріоритеті розташуванні острівців безпеки на територіях:
– Парку “Високий Замок”;
– Парку культури ім. Богдана Хмельницького;
– Парку ім. Івана Франка;
– Площі Ринок.
До того ж, у місті активно впроваджують мобільні системи відеонагляду, які інтегруються у єдину мережу відеоспостереження, забезпечують цілодобовий моніторинг навколо обладнаного камерами автомобіля та відслідковування розташування і пересування об’єкту на карті з онлайн-доступом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8530 / 1.62MB / SQL:{query_count}