Старість у радість!

Яскрава “друга молодість” із подорожами, екскурсіями, вечірками й концертами, та ще й серед ровесників у Львові

Подорожі, концерти, творчість, вечірки, спорт, спілкування – ця діяльність робить наше життя яскравим і цікавим, приносить позитивні емоції, дозволяє вивільнити енергію. А ще ця діяльність, попри усі стереотипи, доступна не лише молоді, а й старшому поколінню також. Жити на повну ніколи не пізно! Тому у Львові люди поважного віку мають можливість пережити “другу молодість”, відвідуючи міські центри денного дозвілля, знайомлячись там із новими людьми, відкриваючи для себе нові й цікаві заняття.
Важливо з початком пенсії не замикатися у чотирьох стінах і не обмежувати себе, а нарешті зробити те, на що ніколи не вистачало часу. У центрах денного дозвілля старші львів’яни починають займатися йогою чи аквааеробікою, навчаються танцювати бачату, відвідують святі місця, замки та театри. До слова, усі ці заходи і заняття є безкоштовними для львів’ян поважного віку.
“Такі центри, гадаю, потрібні для того, щоб старші люди не почували себе самотніми. Вони мають виходити у світ, отримувати позитивні емоції і ділитися ними з іншими, обговорювати з однолітками найрізноманітніші питання: від самопочуття і погоди до політики. Така діяльність відводить від людей поважного віку негативні думки і переживання. У поважному віці потрібно жити, а не доживати”, – каже Віталій Брославський, директор Львівського міського територіального центру соціального обслуговування.


Спілкування і активний відпочинок

У центрах денного дозвілля старші львів’яни проводять вільний час цікаво й активно разом зі своїми однолітками, друзями і однодумцями. Тут відбуваються тематичні лекції і зустрічі, диспути, майстер-класи, різноманітні ігри, перегляди фільмів. До зустрічей залучають психологів, представників духовенства, а також інших цікавих особистостей, розмови з якими будуть приємними і корисними кожному. А ще поціновувачам активного відпочинку у центрах організовують різноманітні конкурси, змагання, вечірки, екскурсії, заняття спортом тощо.
Віталій Брославський розповів “Львівській Пошті”, що перші центри денного дозвілля для львів’ян похилого віку створювали при церквах для того, аби люди не ставили на собі крапку, ідучи на пенсію. Зі слів директора, центри почали активно відкривати, щоб життя людей поважного віку не обмежувалось городом і домашніми справами. Потрібно було дати зрозуміти цим людям, що є у нашому місті їхні однолітки, з якими можна познайомитись, поспілкуватися і цікаво проводити час. Співрозмовник наголошує: важливо, щоб люди у будь-якому віці залишалися в соціумі й мали якісь заняття.
У центрах денного дозвілля людям похилого віку показують, що не можна обмежуватись дітьми, внуками і дачею, бо потрібно жити далі. Директор центру каже, що хотілось, аби літні львів’яни були більш європейськими щодо свого дозвілля на пенсії. Ми бачимо, що іноземці подорожують і у 70, і у 80 років, бачать щось нове, відпочивають і спілкуються.
Кожен місяць у центрах денного дозвілля розписаний по днях, адже ледь не щодня у Львові відбуваються найрізноманітніші заходи (спортивні, культурні, розважальні) для людей поважного віку. Анонси цих заходів можна знайти на сайті Львівського міського територіального центру.
“Гадаю, центри денного дозвілля – це шанс у поважному віці вдруге стати молодим. Тому ми організовуємо найрізноманітніші заходи для яскравого і корисного дозвілля старших львів’ян. Сьогодні серед людей поважного віку дуже популярний активний відпочинок: подорожі, дискотеки, концерти, боулінг, більярд, стрільба з лука тощо, – розповідає Віталій Брославський. – Також організовуємо зустрічі з лікарями, юристами, представниками соціального захисту, аби кожен міг запитати у відповідного спеціаліста про свою проблему і знайти її вирішення. Спершу спілкуємось із відвідувачами наших центрів і дізнаємось, як вони хочуть провести свій час, що їх цікавить чи турбує, а потім організовуємо заходи, враховуючи усі побажання”.


Як долучитись до спільноти активних однолітків?

У Львівському територіальному центрі запрошують долучитись до їхньої дружної родини усіх охочих. Сьогодні кожен львів’янин пенсійного віку може відвідувати центри денного дозвілля і різні тематичні заходи.
Аби стати постійним відвідувачем центру, потрібно відвідати якийсь захід чи прийти у будь-який центр денного дозвілля у робочий час. Якщо вам сподобалось проводити час у центрі, ви хоче відвідувати такі заходи й надалі, то маєте звернутися в установи соцзахисту, написати заяву і стати клієнтом Львівського територіального центру у форматі центрів дозвілля. Після цього можна відвідувати усі концерти, спортивні заняття, дискусії та подорожувати. До слова, усі згадані вище заходи є абсолютно безкоштовними для людей поважного віку!
Львівський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) розташований за адресою: м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 58-а Тел.: 238-32-74.

Жовтневі анонси

Завжди молоді

1.10.2019 року о 14.00 – святковий захід “Завжди молоді” у нічному клубі “Малевич” за адресою: проспект В’ячеслава Чорновола, 2. Розважати львів’ян поважного віку будуть досвідчені артисти і танцівники, а поважні городяни здивують усіх присутніх своїм вміння цікаво, весело і сучасно відпочивати. 
У програмі заходу: виступи народної музичної студії “Джерело”, фіналіста шоу “Голос країни” Назара Савка, народного колективу естрадного танцю “Тайм-Аут”, виступ ансамблю народного танцю “Серпанок”, хору Львівського міського територіального центру “Львівська дефіляда”, танцювальний флешмоб львів’ян похилого віку, постановки гумористичних мініатюр аматорської театральної студії Львівського міського територіального центру.

Спортивні змагання з боулінгу

2.10.2019 року о 11.00 – змагання з боулінгу між городянами поважного віку у боулінг-клубі “Десятка” за адресою: вул. Б. Хмельницького, 214. Старші люди, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі, матимуть змогу взяти участь у спортивних змаганнях із боулінгу. Ця цікава та захоплива гра до вподоби поважним спортсменам. 

Бабусина скриня

3.10.2019 року о 12.00 – захід шанування українських стародавніх цінностей “Бабусина скриня” у Львівському палаці мистецтв за адресою: вул. Коперника, 17. На цьому заході люди поважного віку дізнаються про цікавинки моди, які ми успадкували від старшого покоління.
У програмі: виступ дизайнерки жіночих та чоловічих прикрас, етнографині, громадської діячки Роксоляни Шимчук про “Етнічні особливості національного одягу України”, виступ студентки Львівського коледжу індустрії моди Галини Лучишин із презентацією “Поєднання старовинних елементів одягу з сучасними моделями”, виступ хору “Львівська дефіляда” Львівського міського територіального центру, музичний супровід бандуристів із ЦДТ “Веселка”.

Перегляд опери “Запорожець за Дунаєм”

3.10.2019 року – перегляд опери “Запорожець за Дунаєм” у львівській Опері. Сценічні костюми, декорації, чарівні голоси акторів заворожують, а глядачі знову і знову готові поринути у чарівний світ театру.

Уклін тобі, осіннє покоління

4.10.2019 року о 13.45 – святковий захід “Уклін тобі, осіннє покоління” у центрі денного дозвілля при храмі Різдва Пресвятої Богородиці за адресою: просп. Червоної Калини, 70. Орієнтовна кількість запрошених – 30 осіб. Для поважних львів’ян відбудеться святкова програма за участю талановитих дітей зі школи “Первоцвіт”. Вітатимуть людей похилого віку піснями, віршами, та святковою програмою, яку підготували діти.

Ми з вдячністю звертаємось до Вас!

4.10.2019 року о 14.30 – святковий захід-привітання осіб поважного віку відбудеться у Дитячій бібліотеці-філії №13 за адресою: вул. Князя Романа, 32. Вже вкотре учні музичної школи імені Соломії Крушельницької прийдуть із музичними вітаннями для людей похилого віку.

Де розташований ваш центр денного дозвілля?

Центр денного дозвілля при Галицькому відділенні соціальної допомоги вдома розташований на вул. І. Франка, 41. Графік роботи: середа – 14.00 – 17.00.
Тел.: 233-10-49.

Центр денного дозвілля при дитячій бібліотеці-філії №13 на вул. Князя Романа, 32. Грфік роботи: п’ятниця – 14.30 – 17.00.

Центр денного дозвілля при храмі Всіх святих українського народу можна знайти на вул. С. Петлюри, 32. Графік роботи: понеділок – 13.00 – 15.00, середа – 14.00 – 16.00.
Тел.: 233-10-49.

Центр денного дозвілля при храмі Христового Воскресіння розташований на вул. Городоцька, 319-а. У ньому відбуваються тематичні зустрічі та бесіди з духовенством. Працює центр в понеділок із 13.00 до 14.30.
Тел.: 233-10-49.

Центр денного дозвілля при храмі Покрови Пресвятої Богородиці працює на вул. Личаківська, 175. Графік роботи: понеділок – 11.00 – 12.30, середа – 11.00 – 12.30, п’ятниця – 11.00 – 12.30.
Тел.: 233-10-49.

Центр денного дозвілля при храмі Пресвятої Богородиці Володарки України розташований на вул. Новознесенська, 34. Працює він у вівторок і четвер з 11.00 до 13.00. 
Тел.: 233-10-49.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8401 / 1.63MB / SQL:{query_count}