Мандруйте і буде вам щастя та позитивні емоції!

Подорожуймо рідним краєм: як Львівщина святкуватиме Всесвітній день туризму, який припадає на 27 вересня

Найкращим та найяскравішим відпочинком є мандри. Нам, жителям Львів­­щини, дуже пощастило: такої багатої на історичні та культурні пам’ятки, мальовничі схили гір місцевості годі пошукати! Чого лише вартий Урич зі своїм наскельним містом-фортецею Тустань або Стільське городище, де колись у печерах знайшли прихисток білі хорвати? Як можна забути про таємничість і містику Підгорецького чи Олеського замків? Де, як не на горі Парашка, віднайти душевний спокій та гармонію, збираючи стиглі серпневі ягоди? Куди ще, окрім Славської об’єднаної територіальної громади (ОТГ), податись за адреналіном, який отримуєш під час спуску на лижах? Тим паче, що все це просто у нас під носом! Різноманітних атракцій для туристів вистачає – як для любителів активного відпочинку, так і для прихильників більш розміреного, готельного.
Недарма наша область вже багато років поспіль залишається чи не найпопулярнішою серед туристів.
«Львівщина є однією з очільниць рейтингового списку туристичних лідерів України. Згідно з даними статистичного збору, зокрема про сплату податків туристичними агенціями, нас випереджає тільки Київ. Тобто ми посідаємо друге місце. Традиційно утримуємо лідерські позиції», – розповідає Наталія Табака, начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА.
Із нагоди Всесвітнього дня туризму, який святкуватимуть цієї п’ятниці, 27 вересня, «Львівська Пошта» вирішила поцікавитися: чи розвивається ця галузь на Львівщині? Які нові цікаві проєкти для кращої відвідуваності відпочивальниками і мандрівниками пропонують органи місцевої влади? Чому кожен із нас є причетним та відповідальним за творення туристичного іміджу рідного краю? А також спитала професіоналів, як почати подорожувати тим, хто ще на це не наважився.


У мандрівок теж є тренди

У мандрах, як і в світі моди, є свої тренди та популярні впродовж певного часу способи проведення дозвілля. І якщо раніше люди віддавали перевагу пасивному відпочинку – «all inclusive», з коктейлями на березі моря, то тепер із кожним днем набуває популярності активний стиль відпочинку: веломандрівки, скітуринг, рафтинг чи похід у гори з наплічниками. Перехід від одного до іншого виду експерти з туризму пов’язують із тим, що в наш час велика частка потенційних мандрівників щоденно займається саме розумовою діяльністю, натомість у вихідні воліє зайнятися фізичною, руховою активністю. Така тенденція характерна й для України, зокрема Львівщини.
Не словом, а ділом! Уже цієї суботи, 28 вересня, на території Славської ОТГ відбудеться відкриття нової сучасної велотраси. «Ця новинка є частиною великого секторального проєкту «Велокарпатія». Таким чином ми хочемо розвинути інфраструктуру, спрямовану на покращення комфорту для любителів активних мандрівок. Наразі почали роботу з прокладання велодоріжки, яку плануємо продовжити в 2020 році. Вона буде придатною як для активних подорожей, так і для проведення різних спортивних заходів», – веде далі Наталія Табака.
Нова велотраса буде завдовжки 2,14 км і налічуватиме 24 трампліни різних типів: дроп, волрайд, двогорбий трамплін та інші. Рівень складності цієї дороги низький, тому спробувати свої сили в такому занятті зможе навіть початківець!
Презентація «велообновки» Славської ОТГ розпочнеться зі сходження на гору Погар, де й відбудуться святкування з нагоди Дня туризму: показові виступи з велотріалу та пікнік. Цього ж дня, 28 вересня, відбудеться похід на гору Погар для людей з інклюзією. Організатори подбали про комфорт усіх учасників цього походу завдяки спеціальному візку-джульєтці.
Розпочнеться святкування з інклюзивного походу о 10.30. Після цього о 15.00 відбудеться відкриття велотраси. Закінчаться святкування Всесвітнього дня туризму концертом за участі українських гуртів «Скрябін» та «Юркеш».
Докладнішу інформацію можна знайти на сторінці Управління туризму та курортів Львівської ОДА у фейсбуці.

Львів мандри розпочинає, а область завершує

«Добрим звичаєм для туристів стало продовження мандрівки Львовом у містах області. Тут є два варіанти розвитку подій: втекти подалі від міста для розміреного, спокійного відпочинку на природі або більш активний відпочинок, до прикладу, похід у гори», – пояснює Наталія Табака.
Так, наша область багата на різноманітні пам’ятки культурної спадщини. А для того, щоби картина вражень після подорожі була цілісною і в той же час контрастною, варто відвідати не лише галасливий багатотисячний обласний центр, а й невеличке кількатисячне село. Важливу роль у розвитку туризму області відіграє діяльність місцевих жителів, адже кожен із них є творцем іміджу свого краю. Для того, щоби вміло рекламувати свій продукт, у нашому випадку туристичні точки Львівщини, потрібно самому якщо не достеменно, то бодай на високому рівні знати історію та головні особливості рідного краю.
«Окремою категорією нашої цільової аудиторії туристів є жителі Львівщини. Ми прагнемо, аби вони мали бажання пізнавати свій край, аби вони, дізнавшись про нього щось невідоме та цікаве, несли це між люди і ставали нашими промоутерами як в Україні, так і за кордоном. Усе просто: що більше цікавинок про маленьку батьківщину відомі корінним жителям, то ефективніше вони її рекламуватимуть, зацікавлюватимуть людей подорожами навіть під час, здавалося б, звичайного буденного спілкування.
Останнім часом спостерігаємо певний спад туристичної активності. Певною мірою це пов’язане з появою більших можливостей завдяки лоукостерам: подорожі країнами Європи стали доступнішими як у фінансовому плані, так і в часовому. Незважаючи на це, динаміка залишається позитивною. Зокрема, за вісім місяців ми вже вийшли на дванадцятимісячний показник попереднього року. Та все-таки підтримка жителів Львівщини для нас також важлива!» – наголошує Наталія Табака.
Говорячи про вдосконалення іміджу курортів місцевими жителями, варто згадати, а заодно й повернутися до теми туристичних трендів – гастрономії. Адже для чималої кількості людей ця складова не менш важлива у формуванні враження про відпочинок.
«Славська ОТГ є особливою та привабливою для туристів перш за все тому, що розташована в дуже мальовничому місці. Тут кожен може знайти для себе ту розвагу чи той відпочинок, у пошуках якого приїхав. Це дозволяє нам залишатися конкурентоспроможними. Уже цієї суботи відкриватимемо нову атракцію для любителів велоспорту. Це великий розвиток для нас, можливість залучити та зацікавити туристів, зокрема іноземних. Зараз ситуація така, що переважають внутрішні туристи. У відсотковому співвідношенні це приблизно 90% українці і 10% громадяни інших країн. Тому ми й намагаємося зосередити свою увагу на промоції відпочинку серед іноземних туристів, – каже Марія Кісіль, керівниця агенції розвитку Славської ОТГ.
З її слів, беручи за приклад Славську ОТГ, багато місцевих людей хочуть започаткувати якусь власну справу і орієнтуються саме на гастрономічний туризм. «Так вони долучаються до створення враження про курорт. І роблять це за допомоги високого рівня обслуговування. Важливо, щоб вони самі розуміли, що якість послуг, які вони надають, має бути добра. Це саме стосується власників готельного чи фермерського бізнесу: тільки у випадку якісної та плідної співпраці можна говорити про гарне майбутнє українських відпочинкових територій», – зазначає Марія Кісіль.


Як Львів святкуватиме День туризму: події та локації

Львів – одна з найпопулярніших туристичних точок України – також долучається до святкування Всесвітнього дня туризму 27 вересня, впродовж якого львів’яни та гості міста матимуть можливість відвідати безкоштовні екскурсії локаціями Львова.

* 09.00 – 12.00 – кожен охочий зможе піднятися на оглядовий майданчик ратуші (пл. Ринок, 1).
* 09.00 – 19.00 – біля фонтана з фігурою Нептуна Центр туристичної інформації Львова розігруватиме подарунки серед львів’ян та гостей міста. Для того, щоб отримати подарунок, треба взяти участь у вікторині, відповівши на кілька запитань про місто. Серед призів: екоторбинки, горнятка, сертифікати на підйом на ратушу.
* 10.00 – 20.00 – містяни зможуть відвідати «Львіварню» (Музейно-культурний комплекс пивної історії), що на вул. Клепарівська, 18. Безкоштовний вхід лише за наявності документа з пропискою у Львові.
* 10.00 – 11.00 – можна буде проїхатися на чудо-поїзді від входу до ратуші. Попередня реєстрація за тел. (050) 072-02-25 обов’язкова.
* 10.30 – 17.00 – у Музично-меморіальному музеї С. Крушельницької організують День відкритих дверей. Утім екскурсії під час нього не проводитимуть.
* 13.00 – 15.00 – екскурсія «Стежками львівських хіпі». Місце зустрічі – кав’ярня на вул. Вірменська, 19. Опісля з 15.00 до 17.00 – екскурсія «Люди і архітектура Львова». Збір групи біля оперного театру. 
* 17.00 – 18.00 – екскурсія «Історія Львова у фотографіях». Розпочнеться від Grand Cafe Leopolis, що на пл. Ринок, 1.

Наталія Табака, очільниця управління туризму та курортів Львівської ОДА:
– Популярність Львівщини як туристичного осередку, як завжди, забезпечують Карпати та історичні локації. До слова, велику увагу зараз приділяємо популяризації саме історичних пам’яток та їхній реставрації. Активною в цьому плані стала громада, яка долучається до відновлення забутої спадщини. Мусимо згадати і Тартаківський замок, який залишається «на плаву», дякуючи силам у тому числі громадських активістів. Загалом у нас на меті – об’єднання приємного з корисним: хочемо, аби подорожі, спрямовані на оздоровлення, люди поєднували з відвідуванням незабутніх архітектурних пам’яток чи музеїв. Упродовж цього року плануємо завершити нашу кампанію з розвитку музичного, а також зеленого та активного туризму. Спільно з іншими департаментами Львівської ОДА хочемо детально продумати логістику добирання до туристично привабливих місцин Львівщини, щоби доїзд був максимально комфортним та мінімально затратним у часі. Є ідея об’єднати Івано-Франківську, Закарпатську та Львівську області в карпатській частині зручним автомобільним сполученням, за допомоги якого можна буде оминути таких собі габаритних «сусідів» – вантажні автомобілі, які суттєво сповільнюють рух. Історію найкраще пізнавати наживо, у власних подорожах. В компанії чи самостійно, велосипедом, автобусом чи автомобілем – неважливо. Важливо лише те, що це чудова нагода дізнатися, яким було життя декілька століть тому. В цьому зможуть допомогти професійні гіди та екскурсоводи. Як на мене, краще раз побачити усе на власні очі, аніж безмежну кількість разів перечитувати інформацію про ту чи ту історичну пам’ятку в путівнику! Ми ж намагатимемося докласти всіх зусиль, щоб зацікавити як місцевих, так і іноземних туристів подорожами Львівщиною.
Володимир Яворівський, гірський рятувальник:
– Насправді мене тішить те, що влада приділила багато уваги вдосконаленню умов саме для активного туризму. Я давно говорив і наголошував, що треба розвивати цей напрям. Хочеться не відставати, йти в ногу з усім світом, тому великим плюсом є прочищення багаторічних завалів на шляху до гори Магура, яка, до речі, є другою найвищою вершиною в нашій області. Також там ознакували туристичні маршрути. Це означає, що посадовці звертають увагу на сучасні тенденції туристичної справи і, що важливіше, докладають зусиль для їх запровадження на Львівщині. Хотілося б подякувати Наталії Табаці, яка безпосередньо причетна до організації всіх цих дійсно давно потрібних змін! До слова, на маршруті «Межа трьох областей» збудували притулок для активних туристів. Раджу взяти це до уваги любителям скітуру. Добре спостерігати і розуміти, що дійсно гарні туристичні маршрути не забуті, а навпаки – мають популярність як у мандрівників, так і у влади, яка намагається підтримувати локації, цікаві для людей, на належному рівні. Мої поради для мандрівників-початківців. Перше – початківцям варто починати ходити в гори з досвідченими туристами чи користуватися послугами гірських провідників. У жодному разі не вирушати в гори наодинці. Друге – варто реєструватися в пунктах рятувальних служб. Ця послуга безкоштовна. За її допомоги ви зможете отримати інформацію про стан маршруту чи прогноз погоди. Найважливіше те, що в разі нещасного випадку це значно пришвидшить рятувальну операцію. Третє – навіть під час підготовки до одноденного походу потрібно завжди мати запас їжі, сірників та одягу на два-три дні. Важливо приділити увагу навігаторам і зв’язку.
Ганна Сидоренко, експертка з туристичного бізнесу, співзасновниця туристичних компаній Karpaty Travel та «Karpaty.info:
– Люблю подорожувати, скільки себе пам’ятаю – з глибокого дитинства. Це для мене нові враження, нове натхнення, новий досвід та емоції, які допомагають, зокрема, в роботі. Завжди намагаюся звертати увагу на нові й цікаві для подорожей місця. До прикладу, є чудовий курорт, який утворився в одному із сіл Турківського району, яке називається Розлуч. Дістатись туди дуже просто – за допомогою електрички Львів – Сянки. Ця місцина, на жаль, незаслужено забута. Попри те, що там дуже гарна природа, можна прогулятися горами, є джерела мінеральних вод «Нафтуся», «Содова» та «Залізна», готелі й садиби на всяк смак. Крім цього, в Розлучі є історичні пам’ятки, дерев’яний костел Святого Франциска Борджія, зведений 1901 року, та храм Різдва Пресвятої Богородиці (1876 рік). Як на мене, це чудове місце для дводенної мандрівки, особливо цієї пори – золотої осені! Порівняно з відомим Славським там немає такого перенасичення туристами.
Роман, оператор (22 роки):
– Моє перше знайомство з туризмом розпочалося активно, відтоді я не змінюю стилю. Пасивний відпочинок – не моє, я цього не розумію. Навіть якщо говорити про море, то вирушаю в місця, де його можна поєднати з гірським туризмом. Узагалі подорож – дуже індивідуальна річ, для кожного вона має своє значення. Для мене це свобода, насолода моментом «тут і зараз», який ти розділяєш із друзями. Я – колекціонер емоцій. Коли вирушаю в мандри, залишаю свою зону комфорту. Для мене це важливо. Зазвичай обираю гори, кожна з них – мій особистий виклик. Дорогою на вершину виникає тисяча і одна думка: «як вдома добре», «для чого тобі це?», «як холодно». Та коли переборюєш себе і таки сходиш на вершину (хоча й вершина не є метою), розумієш, навіщо це потрібно. Емоції. Ейфорія. Адреналін.
Олег, бурильник (19 років):
– Подорож є чудовою нагодою побути з людьми, яких любиш, які для тебе важливі. Тим паче, що це непогана перевірка ваших стосунків на вміння підтримати, коли виникають труднощі. Мандри люблю за те, що це свобода, абсолютна простота. Коли сходиш на гору – в голові абсолютна ясність: у мене є ціль. Тоді навіть звуки стають чіткішими. Тоді мене наповнює глибоке і потужне відчуття життя. Тоді всі буденні проблеми залишаються десь далеко, внизу.
Іван, режисер (23 роки):
– Подорож – це наша суть, наша релігія, наш сенс життя. Люди досі не знають, що криється за межами маленької голубої кулі під назвою Земля. Змалку ми хочемо дізнатися, а що ж там далі – за межами кімнати, будинку, двору, міста, країни. Це незрозуміла тяга пізнавати щось нове, нас тягне назустріч пригодам. Не варто нехтувати цим інстинктом. Активний чи пасивний туризм? А є різниця ? В будь-якому випадку покидаєш своє житло, летиш до нових вражень. Головне не «залипнути» перед телевізором – тоді пригода втратить сенс. Тож обираю активний відпочинок. Це, напевно, пов’язане із сидячою роботою. Улюбленою моєю локацією є Львівський залізничний вокзал – такий собі перевал між Україною і Карпатами. Там панує нескінченний дух подорожі. Так і хочеться «забити» на всі плани і вирватись у гори. Звісно, є й негативний досвід подорожей, але це також досвід. Колись ми згадуватимемо їх як найкращі моменти життя.
Дзвінка, студентка факультету журналістики (19 років):
– Подорож – це релакс. Ти забуваєш про буденні справи і ніби починаєш жити іншим життям у іншому місці, в інших обставинах. У мандрах ти переживаєш злети і падіння, негоду і спеку, труднощі шляху і гордість за те, що здолав його. Життя в подорожі – це унікальний досвід, якого не здобудеш за жодних інших умов. Віддаю і завжди віддавала перевагу активному туризму. Найкращі вихідні для мене – це вихідні в горах чи на скелях, на природі з друзями. У вихідні намагаюся щонайменше бувати вдома. Я відпочиваю в походах, у далеких поїздках, отримую море позитивних емоцій і теплих спогадів, які дають сили приступати до буденних справ. Усі мої друзі та рідні також обирають активний відпочинок, тож завжди маю гарну компанію. Моїми улюбленими локаціями на Львівщині є Урицькі скелі, гори Параска, Лопата, Ключ, а також Мертве озеро і скелі в Стільському. Якщо просто хочу поїхати на день у інше місто, обираю Жовкву чи Дрогобич. А за межами Львівщини мої улюблені локації для мандрів – Чорногірський хребет і полонина Боржава.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9128 / 1.76MB / SQL:{query_count}