Поствоєнне: здорова жінка – щаслива жінка!

У Львові 26 вересня відкриють перший в Україні Жіночий ветеранський хаб – простір для фізичної та психологічної реабілітації жінок, які знають, що таке війна

Коли чуємо про війну, то найперше асоціюємо її з мужніми чоловіками, які готові зі зброєю боронити країну. Водночас незаслужено забуваємо про жінок. Вони нарівні воюють на передовій, працюють парамедиками у медбригадах, госпіталях. Воєнні будні не шкодують ані чоловічого, ані жіночого здоров’я.
В Україні, зокрема у Львові, працюють спеціалізовані центри, де надають фахову допомогу з різних питань чоловікам, які пройшли війну. Але досі не було окремого подібного місця, куди б могли прийти за допомогою жінки-воїни. 26 вересня, у четвер, о 19.00 у Львові на вулиці Кульпарківська, 95 відкриють перший в Україні Жіночий ветеранський хаб. Тут допомогу з різних питань надаватимуть не тільки жінкам із Львівщини, а й з інших міст.
 
 Марія Петришин
фото: Тетяна Врублевська
Насправді ця ідея виникла вже давно і частково реалізовувалась впродовж останніх років, каже у розмові “Львівській Пошті” Марія Петришин, волонтерка, керівниця Жіночого хабу “Rehab” (на фото).
“Бо, зазвичай, акцентуємо увагу на хлопцях, чоловіках, які пройшли війну, а менше уваги жінкам, які воювали. Вони тендітні, але водночас мужні, тож заслуговують на те, щоб їм приділяли більше уваги. Останніми роками часто стикалась з тим, коли до мене зверталася жінки, яким потрібно було  порекомендувати лікаря чи медустанову. На тлі цього виникла ідея створити окремий хаб, де жінки, які пройшли війну, чи чоловіки яких воювали, могли б отримати певну допомогу”, – каже Марія Петришин.
Ветеранський хаб – це простір для фізичної та психологічної реабілітації ветеранок. Волонтери, які тут працюватимуть, узагальнюючи ідею такого центру, зазначають, що мають на меті зробити здоровими та щасливими жінок у мирній Україні!
“Вважаю, що найбільше уваги ми повинні приділити темі репродуктивного здоров’я, народжуваності, здорової нації. Уже наші лікувальні установи готові долучатись до співпраці, зокрема перинатальний центр. Тож звернувшись до нас, жінки зможуть пройти ультразвукові обстеження, отримати консультації акушера-гінеколога та інших вузьких спеціалістів. Після того, як до нас приходитимуть жінки з конкретними питаннями, ми краще розумітимемо, що їх турбує і розширятимемо свої пропозиції для них”, – веде далі Марія Петришин.
Медик добровольчого батальйону ОУН Ніка Арєстова зазначає: “Є укладені угоди з певними лікарями Львова, лаборантами, які проводитимуть безкоштовне або за помірну ціну лікування. Хочемо робити акцент на якісному лікуванні. Бо сама раніше стикалась з тим, коли безкоштовне – це не завжди добре. І найкращі лікарі нам посприяють”.
Жіночий ветеранський хаб як проєкт тільки почав розвиватись. За задумом він має бути багатофункціональним, що включатиме й закордонну співпрацю. Згодом тут хочуть надавати й юридичну допомогу жінкам, з ними працюватимуть психологи, проводитимуть тематичні тренінги, наприклад, із бізнесу, організовуватимуть майстер-класи.
“Також до мене вже звертались знайомі з ідеєю, щоб дівчатам надавати професійні поради щодо мейкапу чи проводити в приміщені хабу кулінарні курси. Думаю, з часом цей проєкт переросте у великий соціально-значимий проєкт. Дуже хотіла б, щоб люди зосередили на ньому увагу і хто чим міг допоміг нам! Додам, що зараз Жіночий ветеранський хаб ділить приміщення із реабілітаційним центром для бійців “Фенікс” на території Обласної психіатричної лікарні. І у мене є велика мрія, щоб місто чи область посприяли, щоб цей центр запрацював поза межами лікарні. Тільки з огляду на те, що не всім комфортного приходити сюди, коли чують, що центр розташований на території лікарні”, – веде далі Марія Петришин.
Ветеранський хаб для жінок облаштували в одній із кімнат реабілітаційного центру “Фенікс”. Власними силами волонтери, які є учасниками проєкту “Ангели надії”, зробили ремонт і умеблювали цю кімнату. Поки ветеранський осередок для жінок працюватиме у всі дні, окрім вихідних.
“Будуть певні години прийому. До нас жінки приходитимуть із певним пакетом документів, на місці ми їх опрацьовуватимемо, після чого скеровуватимемо до вузькопрофільних спеціалістів, які вже у медустановах лікуватимуть їх”, – резюмувала Марія Петришин.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8907 / 1.57MB / SQL:{query_count}