Сьомий місяць ремонту Двірцевої

На площі перед залізничним вокзалом облаштовують фонтан, диспетчерський пункт, трамвайні зупинки. У листопаді туди знову курсуватиме електротранспорт

фото: Олег Огородник
Роботи з реконструкції площі перед Головним вокзалом у Львові у розпалі. У березні її перекрили на ремонт до кінця 2020-го. Зараз підрядна організація ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», яка виконує там роботи, зосередилась на ділянці, де проходитиме трамвайна колія (перед входом у вокзал), та на частині площі, де розташована автостанція №8.
Зі слів Андрія Білого, заступника директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради, є затримка в часі на ділянці, де облаштовують новий сухий фонтан, але загальний перебіг виконання робіт триває згідно з планом.
«Фонтан на площі перед Головним вокзалом буде іншим, ніж планували. Бо під час проведення підземних робіт побачили, що старий колектор пролягав зі зміщенням відповідно до того креслення, яке було у нас. Довелось змінити конструктив нового фонтану. Це і затягнуло час. Далі робота триватиме швидше. Паралельно продовжують замощення площі плиткою, готують основу під асфальтування на окремих ділянках, встановлюють на платформах для зупинки трамваїв павільйони, обмежувальні стовпчики. Також на площі вже монтують опори під освітлення, контактну мережу, добудовують диспетчерський пункт. А минуло тижня польські фахівці встановили й стрілочні переводи. Це, до слова, перші в Україні європейського зразка, які мають сучасну автоматику, семафори з обігрівом», – розповів Андрій Білий.  
Реконструкція площі перед Головним вокзалом – це перший етап, який, зі слів співрозмовника, вже виконано орієнтовно на 70%. Відремонтовану Двірцеву відкриватимуть частинами.
«Основні роботи велись під землею, вони майже виконані. Тож ті терміни, які ми озвучували раніше, що до кінця листопада на вокзал поїдуть трамваї №№1, 4, 6 та 9 залишаються актуальними. Очікую, що роботу над усією трамвайною частиною закінчимо вже до кінця жовтня. Тобто змонтують повністю колії і контактну мережу»,– веде далі Андрій Білий.
Другий етап реконструкції площі передбачає будівництво підземного паркінгу та облаштування скверу над ним. У міській раді шукають інвестора на будівництво підземного паркінгу, конкурс в процесі підготовки.   
Водночас у міській раді фіналізують проєкт із ремонту вулиці Чернівецька, яка веде до Двірцевої. Та цього року починати ремонт цієї вулиці не будуть.
«На терміни початку робіт впливають усі структури навколо, які мають дотичність до Двірцевої і вулиці Чернівецька: Укрзалізниця, локомотивний завод, Укрпошта. Була затримка в узгодженні меж вулиці Чернівецька. Ми не отримали вчасно відповідь і не змогли завершити проєктування. Зараз проєктування фіналізується, його мають передати на експертизу. Це ще два-три тижні. Далі оголошуватимемо тендер на виконання робіт. Якщо відбудеться з першого разу, то це ще місяць. До 10 днів йде на оскарження, підписання контракту, виділення авансу. Загалом до трьох місяців тривають ці процедури. У кращому разі роботи можна було б починати в грудні, але чи треба… Якщо з весни можна буде це зробити швидше», – резюмував співрозмовник. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1316 / 1.55MB / SQL:{query_count}