Виборчі настрої волонтерів Львова

За кого волонтери налаштовані віддати свій голос на президентських виборах та які критерії стануть у їхньому виборі визначальними

Якщо бійці на східних теренах України тримають для нас небо, то волонтери з перших днів війни були надійною опорою для військових. Волонтери – люди, які впродовж останніх п’яти років здобули неймовірний авторитет в нашому суспільстві і які ні на хвилину не забувають про те, що в країні триває вій­на та не з чуток знають, що це таке. Президентські вибори, які відбудуться вже 31 березня, на їхню думку, не формальність, а важливий для держави процес. Волонтери Львова розповіли “Львівській Пошті” про свої виборчі настрої, важливість чесних виборів і свої вимоги до майбутнього глави держави.
Вони підтримували Революцію Гідності, де з усіх сил допомагали активістам відстояти право на світле майбутнє держави, а на початку війни саме вони почали ставити на ноги українську армію. Неймовірними зусиллями та з великими ризиками змінили і продовжують змінювати Україну на краще, популяризуючи волонтерський рух серед українців у всіх сферах нашого життя, зокрема у військовій. Волонтери – свідомі громадяни, які беруть на себе відповідальність і знають, чому важливо робити вибір самостійно й обдумано. 

“Ми вирішуємо долю нашої країни”

Ксенія Клим, волонтерка і журналістка, не з чуток знає, що таке війна. З початком бойових дій на сході України вона не раз бувала на фронті й допомагала військовим як матеріально, так і морально. Співрозмовниця розповіла, як робитиме свій вибір.
“Однозначно віддам голос на виборах. Важливо голосувати тому, що ми вирішуємо долю нашої країни. Переконана: вибори – це справа надзвичайно серйозна, тому підходити емоційно до такого питання неправильно. Не емоціями людина повинна керуватися під час вибору глави держави, а розумом”, – розповідає Ксенія Клим.
Головний критерій вибору для волонтерки – це те, яким гарант буде головнокомандувачем. Жінка нагадує, що війна ще триває, тому потрібно, щоб на місці очільника держави була людина, яка дасть ворогові відсіч. 
“Найважливіше, щоб гарант не змінив курсу, який країна обрала для себе за ці п’ять років. Потрібно, щоб ця людина зуміла побороти таке лихо як корупція та бідність і докорінно реформувала судову систему, аби українці почували себе захищеними, – зазначає співрозмовниця. – Добре, що на сході ми стримуємо зовнішнього ворога, але не варто забувати про внутрішнього, з яким теж треба боротись”.
Ксенія Клим впевнена, що глава держави має жити своєю країною, перейматися нею. “Так, у президента розум повинен залишатися холодним, проте йому варто перепускати все через себе. Також для мене країна – це сім’я. Хочу, щоб наступний президент був сім’янином”, – резюмує волонтерка.

“Обиратимемо, насамперед, головнокомандувача для війська!”

Ірина Яремко, волонтерка, співкоординатор Центру забезпечення військових “Народної Самооборони” Львівщини. Жінка активно займається волонтерською діяльністю ще з Євромайдану, а з початком війни не залишилась осторонь і розпочала допомагати бійцям на сході та в тилу. Перед виборами волонтерка закликає українців не бути байдужими та розумно використати свій голос.
“Голосуватиму на виборах президента обов’язково, адже це наше рішення, вибір майбутнього. Кожен проігнорований або втрачений голос дає шанс комусь отримати з цього вигоду, отже, спекулювати таким чином на виборах. У жодному разі не можна бути байдужим: ігнорувати вибори чи продавати свій голос, – розповідає Ірина Яремко. – У час виборів маємо розуміти: не можна продаватися за якісь подачки. Варто задуматись над тим, що у майбутньому на посту президента зможе зробити той кандидат, якого ми обираємо”.
Президентом, на думку волонтерки, має бути той, хто буде дбати про Україну. Співрозмовниця зазначає, що цей її образ глави держави ідеальний, а у списку кандидатів такого немає, але вибір все ж треба робити і пам’ятати, що голосуємо в час війни.
Ірина Яремко наголошує: ми повинні бути сильними, тому нам потрібен президент, який дипломатично контактуватиме з іншими країнами, аби Україна мала постійну підтримку та повагу від світової спільноти. Позиція волонтерки полягає в тому, що гарант має бути патріотом і боротися з ворогом, адже нам потрібна перемога, а не домовленості.
“Глава держави – це людина непохитна і порядна, незважаючи на друзів, кумів братів. Його рішення мають бути мудрими, а для цього необхідна увага до голосу народу, – зазначає співрозмовниця. – Коли обиратиму президента, ставитиму запитання про плани у внутрішній політиці, про покарання вбивць Небесної Сотні та зрадників у час війни, про боротьбу з корупцією”.

“Хочу, аби ми мали президента, який діями докаже, що дбає про народ”

Мирослава Дейнега, українська волонтерка зі США, що вже п’ять років невтомно допомагає українському війську. Жінка також допомагає інтернатам і малозабезпеченим сім’ям зі сходу України. Підхід до виборів у неї однозначний – голосувати необхідно, аби змінювати державу.
“Особисто підтримую чесні вибори – це моя принципова позиція. Звичайно, я голосуватиму. Важливо йти на вибори, бо якщо ми всі проголосуємо, то наші голоси ніхто не забере. Не знаю, як відбуваються виборчі махінації, але знаю точно, що коли громадянин не голосує, то це недобре, – розповідає волонтерка. – Чому ж категорично не можна продавати голоси? Бо так всю країну продадуть!”.
Майбутній президент, на думку Мирослави Дейнеги, має мати досвід роботи з народом і досвід якісних змін в країні, які він вже зробив, а не про які сказав. “Зараз гарантові варто звернути увагу на внутрішню державну політику й цікавитися тим, що відбувається тут, в Україні. Глава держави – це перш за все розумна людина, яка думає про свою країну та діє для неї”, – додає волонтерка.
Співрозмовниця гадає: аби утвердити себе як президент і головнокомандувач, людина, що очолить державу має серйозно зайнятися питанням ветеранів війни на сході України та пенсіонерами, бо досі наші бійці, які захищали нас на фронті, не можуть отримати земельну ділянку чи виплату грошової допомоги, а пенсіонери місяць повинні жити за 1000-1500 гривень. Волонтерку дивує, як вони виживають взагалі.
“Хочу, аби ми мали президента, який діями доведе, що він дбає про народ і країну”, – підсумовує Мирослава Дейнега.

“Українське суспільство стало більш вимогливим”

Марія Петришин, волонтерка й організатор проекту “Ангели Надії”, невтомно та креативно допомагає і підтримує військових, зокрема тих, хто потребує реабілітації. Співрозмовниця поділилася своїм баченням виборів президента в 2019-ому й зазначила, що українське суспільство за п’ять останніх років таки змінилося.
“Безперечно піду на вибори. Вважаю це обов’язком кожного громадянина, який вболіває за долю країни. Ці вибори, на мою думку, є найбільш демократичними. Тобто українці можуть обирати президента з більш ніж 40 кандидатів, частина з яких відкрито обирають європейський вектор розвитку, хоча деякі демонструють свій вибір на користь євразійського. Проте варто пам’ятати, яку ціну ми заплатили за те, аби стати на європейський прогресивний шлях”, – розповідає Марія Петришин.
Волонтерка гадає, що українське суспільство стало активним і більш вимогливим, його тепер не купиш гречкою чи пустими обіцянками. Народ нарешті зрозумів – не варто під час вибору глави держави орієнтуватися на рекламу чи ще щось. Співрозмовниця стверджує: люди почали мислити по-іншому, аналізувати те, що відбувається в час виборів.
Майбутній президент, на думку жінки, має бути освіченим, досвідченим, чесним і мати бажання реально змінювати країну. “Неодмінно має бути фаховість, тобто не може людина без політичного досвіду, яка прийшла нізвідки, очолювати країну. Зараз нам потрібні конкретні дії, а саме мир в Україні. Для мене це питання дуже болюче, тому, вважаю, що наступний гарант має застосувати весь свій дипломатичний хист і працювати для того, щоб на війні не гинули люди, щоб ми не чули такого страшного слова “війна”, – додає волонтерка.
“Президентові потрібно любити свій народ. Ця сила любові до народу буде рухати новообраним керівником держави до змін”, – певна Марія Петришин.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7751 / 1.62MB / SQL:{query_count}