Прапори бойових бригад ЗСУ замайорять у Антарктиді

Львівський журналіст Андрій Мочурад вирушить у антарктичну експедицію, щоб зняти фільм про діяльність українських науковців

фото: Діана Кормухіна
Досі Антарктида залишається найбільш незвіданим континентом світу. Інформації про цей материк настільки мало, а цікавість аж розриває! Яка там температура, яких розмірів досягають айсберги та які тварини мешкають на найхолоднішому континенті? Зрештою, як там живуть люди і чи живуть взагалі? Звісно, якщо добряче погуглити, то знайти відповідь на ці питання можна. Однак що стосується фотографій, відеоматеріалів, то їх справді мало. А ще менше інформації про українців, що перебувають у Антарктиді.
Уже на початку 2019-го розпочне роботу 24-та Українська антарктична експедиція на станцію “Академік Вернадський”. Львівському журналісту Андрію Мочураду теж вдалось долучитись до експедиції. Його мета – зняти документальний фільм про українських науковців, що перебувають на антарктичній станції “Академік Вернадський”.

Мета експедиції – зняти фільм

У Львові Андрій Мочурад відомий як засновник МО “Граніт”, який створює мурали патріотичного характеру. Також він є координатором проекту з видання першого україномовного коміксу про війну на Донбасі. До слова, хлопець й сам брав участь у проведенні АТО на сході як боєць одного з добровольчих батальйонів.
“Насправді я багато мандрую. Люблю бачити нові місця, знайомитись з новими людьми. Здійснював експедицію країнами Близького Сходу, а також мав досвід гірських сходжень у цьому регіоні. Тобто важкої роботи і складних умов я не боюсь. Наразі мені цікаво побувати саме в Антарктиді. Оскільки цей континент поки що є закритим для українців, а про станцію “Академік Вернадський” бракує інформації. Тож коли дізнався, що мій побратим Євген Дикий очолив Національний антарктичний науковий центр, то вирішив з ним зустрітись, розпитати що до чого. Зустрілись, розговорились, дійшли висновку, що бракує інформації щодо роботи українських полярників. Тоді ж виникла ідея зняти фільм”, – розповідає Андрій Мочурад.
З його слів, вперше серйозно заговорили про фільм ще навесні. Далі шукали інформацію, готувались до експедиції.
“Не хочу давати пустих обіцянок щодо фільму. Оскільки маю досвід зйомки репортажів у гарячих точках, але ще не маю досвіду зйомок у сильні морози. Поки планую, що зніматимемо короткі документальні серії. Однак обіцяти, що все точно вдасться, на жаль, не можу… Та точно обіцяю, що їду туди працювати, що всі матеріали, які мені вдасться відзняти, згодом будуть у відкритому доступі!” – каже Андрій Мочурад.
Андрій не лише зніматиме матеріали про українців у Антарктиді. Також по дорозі до найхолоднішого континенту він зніматиме українців у різних куточках світу.
“Наприклад, у Аргентині я проведу 18 днів. Часу гаяти там не буду. Уже зв’язався з українськими пластунами у Аргентині. Планую там зустрітися з представниками української діаспори. Онуками і правнуками тих, хто боровся за Україну під час визвольних змагань початку ХХ століття. Сподіваюсь, що вдасться відзняти чимало цікавого матеріалу”, – розповідає Андрій Мочурад.

“Веземо прапори, щоб морально підтримати бійців”

Ще під час розмови з Євгеном Диким про фільм, Андрій Мочурад жартував, що було б круто привезти до Антарктиди прапор “Айдару”. Згодом серйозно над цим задумались, а тоді вирішили, що потрібно взяти не лише його, а й стяги інших бойових бригад ЗСУ, розповідає Андрій Мочурад.
“Так, до Антарктиди зі мною вирушать прапори бригади морської авіації Військово-морських сил України, 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, а також прапор Десантно-штурмових військ ЗСУ. До слова, я є офіцером і перебуваю в оперативному резерві однієї з бригад ДШВ. У такий спосіб хочу продовжити ініціативу українців щодо вшанування бойових побратимів”, – каже Андрій Мочурад.
З його слів, це не прапори, що просто відшиті у Львові. Їх спеціально вислали хлопці зі сходу. На них є підписи бійців. Загалом до Антарктиди поїде п’ять-сім прапорів.
І ще цікаво, що у експедицію хлопець бере зі собою спорядження, виготовлене українськими виробниками військового та туристичного спорядження.
“Цього тижня я відправляюсь до Барселони, а 1 січня у мене звідти літак до Буенос-Айресу. До речі, жодну статтю витрат мені не фінансують. Експедиція відбудеться повністю за мої кошти та кошти моїх друзів. Однак були небайдужі, що теж відкликнулись на допомогу. Наприклад, українські виробники допомогли із спорядженням – дали знижки на певні речі або ж навіть віддали їх безкоштовно. За характеристиками українське спорядження нічим не поступається іноземному”, – запевняє Андрій Мочурад.
“Насправді для нас неабияк важливо, що хлопець сам запропонував взяти із собою до Антарктиди бойові прапори. Певен, що це буде моральною підтримкою для тих хлопців, які сьогодні перебувають на лінії фронту. Тішусь, що небайдужі роблять такі гарні та креативні вчинки. Тож бажаємо Андрію успіху і гарної дороги!” – каже керівник Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Олександр Поронюк.

Якщо хтось може допомогти контактами у тому чи іншому місті, має цікаві ідеї, то пишіть Андрію у Facebook – https://www.facebook.com/andrij.mochurad. У мандрах рятує будь-яка інформація, каже хлопець.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8796 / 1.58MB / SQL:{query_count}