Чи матимуть первоцвіти майбутнє?

Напередодні Свята весни екологи вкотре закликають львів’ян не купувати червонокнижні первоцвіти

фото: nature.kpnu.edu.ua
Поки надворі за календарем майже весна – мінусова температура і сніг навколо – стихійна торгівля червонокнижними первоцвітами ще не така поширена. Але як тільки потепліє, екологи знову битимуть на сполох, бо підсніжники, проліски, білоцвіти, шафрани продаватимуть на ринках міста майже за безцінь – по 5-10 гривень за букет. Особливо така торгівля пожвавиться напередодні Свята весни – 8 березня.
“Із року в рік обсяги продажу рідкісних первоцвітів не зменшуються. Як тільки зійде сніг, на вулицях почнуть торгувати ними. Первоцвіти вже є, та ще під снігом”, – каже голова ГО “Еко Захист” Орест Залипський.
Він розповідає, що в окремих випадках торгувати первоцвітами можуть законно. Коли продавець не рве квіти у лісі, а вирощує їх самостійно, у себе на городі. Та аби потім не було проблем із Муніципальною вартою і вам не виписали штраф, зі слів Ореста Залипського, необхідно мати при собі бодай довідку, до прикладу, із селищної ради, яка підтвердить, що це саме ваш товар.
Однак зазвичай, незаконний товар, як от шафрани, потрапляють на львівські ринки із Закарпаття. А звичайні підсніжники привозять із ближчих районів – Яворівського, Жовківського.
Та щоб потім не розглядати первоцвіти лише у книжках, кілька років поспіль у місті департамент містобудування Львівської міської ради спільно із Львівським міським дитячим еколого-натуралістичним центром та громадською організацією “Еко Zахист” проводять акцію “Збережемо первоцвіти!”. 7 – 8 березня активісти знову закликатимуть не купувати червонокнижних квітів. Під час акції вручатимуть перехожим паперові квіти та агітаційні листівки. Після чого активісти спільно із Муніципальною вартою планують чергові рейди львівськими стихійними ринками. Заборонений товар вилучатимуть, а продавців штрафуватимуть.
Як повідомляли у прес-службі ЛОДА, згідно постанови КМУ №1030, за незаконне збирання, знищення чи пошкодження рослин, занесених до Червоної книги України, передбачено штраф від 49 до 62 грн за одну квітку. Згідно зі ст.88-1 КУпАП, за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, передбачено штраф від 1700 до 3655 грн із конфіскацією товару.
Тому Орест Залипський резюмує: “Якщо є попит, то є і пропозиція. Людина, яка купляє червонокнижні рослини, стає співучасником злочину”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8125 / 1.54MB / SQL:{query_count}