Чергове подорожчання

Із 1 квітня ціна за проїзд у львівських трамваях і тролейбусах може зрости до п’яти гривень. До 14 березня триватимуть консультації з громадськістю

фото: архів (Олег Огородник)
Через зростання вартості електроенергії, збільшення капітальних видатків та підняття середньої заробітної плати в Україні, з 1 квітня львів’яни можуть платити більше за проїзд у електротранспорті. За розрахунками ЛКП “Львівелектротранс”, мінімальним обґрунтованим тарифом є 5 грн, а розрахунковий нормативний тариф становить вже 5,51 грн.
“Кінцева ціна тарифу залежатиме від позиції громади міста та Львівської міської ради. А також і від антимонопольного комітету, який має погодити проект рішення. Наприкінці березня будемо знати остаточне рішення щодо нового тарифу. Та я не здивуюся, якщо повну вартість проїзду в електротранспорті таки затвердять на рівні п’яти гривень. Бо для цього є всі передумови”, – зазначив у розмові із “Львівською Поштою” речник ЛКП “Львів­електротранс” Іван Бондар.
Нових квитків ще не замовляли. Але як тільки матимуть рішення виконкому Львівської міськ­ради, кажуть, одразу це зроблять.
До 14 березня триватимуть консультації з громадськістю щодо нових тарифів у міському електротранспорті. Хоча, зі слів співрозмовника, громадських слухань як таких не буде, та усі зауваження і пропозиції можна подавати через Центри надання адміністративних послуг Львова або як електронне звернення. Телефон для довідок: (032) 297-57-63.
Нагадаємо, востаннє ціну на проїзд у львівському електротранспорті піднімали торік у вересні.

А що натомість?

Львів’яни готові платити більшу ціну за проїзд у трамваях та тролейбусах, каже Іван Бондар. Але натомість вимагають кращого сервісу та надійності у перевезеннях.
“Власне найбільше зау­важень отримуємо щодо частих простоїв електротранспорту. Тож для нас це як першочергове завдання. Зараз напрацьовуємо з поліцією механізми, які дозволять оперативно оформляти ДТП, що трапляються на коліях, аби не затримувати рух трамваїв. Також із ЛКП “Львівавтодор” працюємо над окремими лініями для безперешкодного руху громадського транспорту, зокрема, для трамваїв. Говорю про вул. І. Франка, де часто блокують рух електротранспорту. На жаль, і технічний стан нашого парку здебільшого у незадовільному стані”, – пояснив співрозмовник.
Як писало наше видання, у 2018-ому планують закупити не менше 30 вживаних і 10 нових трамваїв.

Хто ловить “зайців”

У штаті Львівелектротрансу 20 контролерів. Серед них є і бійці АТО, розповідає речник ЛКП “Львівелектротранс”. Усі вони офіційно працюють у комунальному підприємстві як інспектори служби контролю. Окрім того, на волонтерських засадах допомагають ловити “зайців” представники громадського формування “Патріоти”.
“При собі контролери мають жетон і штрафні квитанції. Також пасажир може попросити пред’явити маршрутний лист, але тепер у цьому листі немає прив’язки до конкретного маршруту. Оскільки контро­лери працюють як мобільні групи, і у них є автомобіль. Якщо ж у пасажира є сумнів, чи це справжній контролер, він може зателефонувати на гарячу лінію міста, або ж звернутися у приймальню ЛКП “Львів­електротрансу”. А також написати на нашу сторінку у Facebook і отримати оперативну відповідь”, – поя­снив Іван Бондар.

Нові правила користування електротранспортом

Разом із тим ЛКП “Львівелектротранс” спільно із ЛКП “Львівавтодор”  розробляє нові правила користування електротранспортом у Львові. У відповідному проекті рішення виконавчого комітету, який поки не затверджений, зокрема йдеться про більш жорсткі умови оплати за проїзд.
Тобто, якщо раніше пасажир мав просто оплатити проїзд і закомпостувати квиток, то тепер його можуть зобов’язати зробити це негайно, щойно увійшовши до електротранспорту. Пасажир, який хоче придбати квиток у водія, мусить заходити лише через передні двері трамвая чи тролейбуса.
Водії зобов’язані вмикати кондиціонери та опалення, однак лише в тих вагонах, у яких вони наявні. У львівському електротранспорті можуть запровадити і компенсаційний квиток. Розглядають можливість повернення вартості разового квитка у разі поломки електротранспорту і простою понад 30 хвилин. Серед нововведень прописано, якщо надумаєте, як звично, купляти квиток у водія, то за новими правилами він може коштувати дорожче, ніж у кіоску на зупинці.
“Поспішності у затвердженні цього питання немає. Важливо, щоб нові правила були ефективним інструментом, який потім ефективно працюватиме. Попередні правила були застарілими і не враховували усіх реалій теперішнього часу. Наразі чекаємо пропозицій та зауважень від громадськості”, – резюмує Іван Бондар.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7874 / 1.57MB / SQL:{query_count}