Трамвай і тролейбус – за 4,5 гривні

Новий тариф за проїзд у львівському електротранспорті почне діяти з 1 серпня

На львів’ян чекають нові подорожчання у громадському транспорті. Цього разу зросте вартість проїзду у міських трамваях і тролейбусах. “Основною причиною таких змін є збитковість електротранспорту – 51 млн грн збитків у 2015 році та 61 млн грн у 2016 році. Така ситуація веде ЛКП “Львівелектротранс” до занепаду. За перший квартал 2017 року сума збитків становить уже 25 млн грн”, – розповів заступник директора з економіки ЛКП “Львівелектротранс” Олексій Зварич.
За словами Олександра Одинця, в.о. директора Департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, такий тариф є погоджений та перевірений спеціальною комісією департаменту житлового господарства та інфраструктури. “Ми будемо виносити це питання на громадські обговорення. За попередньою інформацією, наступного тижня буде оголошено дату громадських слухань, і усі охочі зможуть прийти на обговорення”, – додав Олександр Одинець.
Завідувач відділу соціально-економічного і правового захисту працівників Львівської обласної організації профспілки працівників ЖКГ Марія Ванько також зазначила, що підняття тарифу зараз є на часі, адже у ЛКП “Львівелектротранс” спостерігається великий брак кадрів серед водіїв, зокрема, бракує близько 60 водіїв трамваїв та близько 30 водіїв тролейбусів.
На її думку, варто також підвищити заробітну платню водіїв трамваїв і тролейбусів: “Ця робота є напруженою через часті корки та вузькі вулички Львова. Водночас теперішня ціна за проїзд у львівському електричному транспорті була прийнятною ще тоді, коли мінімальна зарплата в Україні становила 1218 грн. Тепер, нагадаємо, це 3200 грн. До того ж зросли ціни на енергоносії. Раніше вартість електроенергії становила 36 коп. за кВт, а зараз – 2,25 грн за кВт”.
Великою проблемою також є звичка містян користуватися транспортом безкоштовно. Чим менше контролерів у трамваях та тролейбусах – тим більше з’являється охочих проїхатись “зайцем”, тобто без квитка. Тому кількість працівників, які здійснюватимуть контроль також повинна зрости. А це все потребує додаткових витрат.
Підвищення тарифів у львівському електротранспорті зумовлене і тим, що рухомий склад потребує оновлення. Часто через це, зокрема, страждають і львів’яни, яким доводиться чекати, доки поремонтують поламані трамваї чи тролейбуси. “У нас зараз дуже зношений транспорт. І ми навіть не маємо можливості належно його полагодити через брак коштів. Підвищення тарифів безумовно вплине на якість руху, адже ми плануємо закуповувати нові трамваї”, – пояснює економіст ЛКП “Львівелектротранс” Надія Федушко.
Наголосимо, що питання підвищення вартості проїзду в електротранспорті має ще затвердити виконавчий комітет Львівської міської ради. Окрім того, під час обговорення цього питання вартість проїзду може коригуватись, однак, як зазначив Олександр Одинець, ймовірно, що не в бік зменшення. За попередньою інформацією, вартість пільгового квитка становитиме 2,25 грн. Щодо збільшення вартості проїзду в маршрутках Львова, то це питання спеціалісти також зараз активно обговорюють.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7955 / 1.55MB / SQL:{query_count}