Звіти для галочки

На п'ятому місяці поточного року міська влада нарешті вирішила підбити підсумки року минулого, а заодно й визначити пріоритети на 2008 рік.

На п'ятому місяці поточного року міська влада нарешті вирішила підбити підсумки року минулого, а заодно й визначити пріоритети на 2008 рік. Упродовж більш ніж двох тижнів у стінах Ратуші звітували всі райадміністрації і департаменти міськради. Апогеєм же цього процесу має стати 12 червня, коли Андрій Садовий презентуватиме на сесії Львівської міської ради підсумки торішньої роботи виконавчих органів. На кількох звітах побував і кореспондент "Пошти". Щоправда, після цих відвідин залишилося більше запитань, ніж відповідей. І найперше з них - кому й для чого звітували чиновники?

Теоретично, на звіти райадміністрацій могли потрапити всі охочі. Прес-служба міської ради добросовісно анонсувала кожен звіт в Інтернеті, а міським депутатам навіть розіслали запрошення. Однак зацікавлених виявилось геть небагато: здебільшого працівники адміністрацій і жеків, які сумлінно у добровільно-примусовому порядку відвідували кожен захід. Оскільки звіти відбувались, переважно, по обіді, головними запитаннями, які мучили працівників ЛКП, були: де зареєструватись, щоб випадково не зарахували прогул, і як швидше піти додому. Жодної активності ніхто не виявляв. Дехто дрімав, дехто читав газету, а решта з глибокодумним виглядом розглядала результати своєї ж діяльності.

Процес звітування передбачав шквал цифр, графіків та діаграм і полягав у вихвалянні власними досягненнями. До прикладу, Ірина Маруняк, голова Галицької РА, серед найбільших досягнень назвала новий фонтан перед оперним театром (!) та зремонтовані дороги. А Іван Лозинський, голова Сихівської РА, намалював веселкові перспективи мікрорайону аж до відновлення річки Зубра.

Та навіть натхненні промови жодного ентузіазму у присутніх не розбудили. Позірна зацікавленість прокидалася лише тоді, коли у зал заходив Олег Синютка, перший заступник міського голови. З кожним наступним звітом кількість присутніх членів виконкому зменшувалася. Ані депутатів, ані інших представників громадськості, перед якими, як видається, й мали б звітувати чиновники, майже не було. Депутати, якщо й заглядали до зали, то поспіхом, з корисливою метою підписати якісь папери. Очевидно, народні обранці вирішили, що зможуть все осягнути, ознайомившись зі скороченою демоверсією звітів, яку їм пообіцяли роздати.

Формат слухань не був розрахований на пересічних львів'ян, хоча, мабуть, саме у звичайних городян є найбільше запитань до чиновників. Що ж, переконувати самих себе у позитивних результатах власної праці, мабуть, також потрібно. Ось тільки чому це самовихваляння має відбуватися коштом львів'ян, які своїми податками оплачують робочий час чиновників.

Як пояснив "Пошті" Олег Синютка, суть такого заходу полягає у тому, щоб не тільки підсумувати результати минулого року, але й з'ясувати, чи правильні пріоритети визначено на цей...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0923 / 1.55MB / SQL:{query_count}