“Чотири миті українського студентства”

У Львові презентували проект про чотири українські революції, яким дали початок студенти. Запрошують долучатися молодь

фото: Центр громадянських ініціатив (ЦеГрІн) (2)
Про те, що студентство стало рушійною силою для того, аби розвернути історію України на всі 360 градусів, відомо не з чуток. За чверть століття незалежності в Україні відбулося чотири революції – у 1990-ому, 2001-ому, 2004-ому та 2013-ому. Кожна з них мала свою мету та ідею. Від останньої Революції Гідності минуло не так багато часу, і всі ми ще добре пам’ятаємо ці роки, коли молоді люди змогли чотири рази довести незламність українського духу та впевнено відстояти свої позиції. 
Учора, 9 грудня, в приміщенні Львівського обласного молодіжного центру учасники всеукраїнських революцій – Революції на граніті, громадського комітету опору “За правду!”, Помаранчевої революції та Революції Гідності – презентували проект “Чотири миті українського студентства”. 
У рамках проекту гостям заходу представили стенди з фотоматеріалами, а також відеоматеріали. А все задля того, аби сприяти формуванню активної життєвої та суспільно-політичної позиції в представників української студентської молоді.

Миті Волі, Правди, Справедливості та Гідності…

Організатори проекту – Центр громадянських ініціатив (ЦеГрІн) та  Львівський обласний молодіжний центр, учасники яких теж брали безпосередню участь в революціях, кажуть, що зараз важливо подбати, щоби в Україні настала мить стабільності через діалог, дискусії, круглі столи зі студентами.     
“На стенді ми показати участь студентів у національних подіях впродовж останніх 25 років. На фото зображені чотири миті українських революцій, де молодь була в перших рядах і відстоювала свої позиції. Тепер хочемо досягти п’ятої миті – стабільності без революції. Це один із меседжів, щоби країна почала стабільно розвиватися”, – каже Віталій Загайний, голова організації ЦеГрІн, учасник громадського комітету опору “За правду!”. 
Організатори проекту наголошують: важливо, щоби виставка подорожувала різними містами нашої країни, а студенти взаємодіяли.

“Хочемо презентувати проект для студентів і в Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Полтавській областях. Зокрема, акцентуватимемо увагу молодих людей на суспільно-політичних подіях, які переживала наша країна. Бо як би революції гарно не називалися, насправді вони дуже складні для країни. А коли відновлюєш у пам’яті ці моменти, розумієш, наскільки важливо, щоби п’ятої миті – революції – не було, щоби в національно-політичному житті Україна ставала стабільною і щоби нарешті завершилися ці трансформаційні процеси”, – пояснює Віталій Загайний.
Наразі організатори складають список міст, куди поїдуть з проектом “Чотири миті українського студентства”, та ведуть переговори з громадськими активістами, адміністраціями університетів, формують список людей, які були учасниками революцій і які б надалі зустрічалися з молоддю та провадили діалоги. А ще організатори проекту шукають фінансову підтримку, бо ж “зайшли лише кошти на виготовлення стендів, але нема ресурсів на покриття логістики проекту”.
Учасники заходу й самі пригадують, як нещодавно були студентами і брали участь у революціях. “Коли я був студентом другого курсу, в цей час тривала Помаранчева революція. На другий день я вже потайки від батьків був на Майдані. У чому був у тому і поїхав на майдан. Вдруге зібрався у Київ, коли нам в університеті сказали: “Найактивніші студенти не тут – вони на Майдані!”. Досі згадую ці роки, бо тоді в цю третю мить романтизм зашкалював”, – ділиться спогадами Андрій Ковальський, керівник Львівського обласного молодіжного центру. 

У владі не вистачає молодих людей

Центр громадянських ініціатив діє у Львові ще з 2010 року. Організація працює над освітніми та навчальними проектами, які скеровують молодих осіб на самоорганізацію та самоврядування. 
Львівський обласний молодіжний центр працює у нашому місті з 2001-го і є  державною установою при облдержадміністрації та облраді.  
“Наш центр – один із перших в Україні. Спочатку його робота була спрямована на методичну чи наукову діяльність. Тепер працюємо над практичними речами. За рік змінився колектив, і ми стали платформою. Центр слугує певним зв’язком між громадськими молодіжними організаціями та органами влади. За два місяці ми встигли провести понад 50 різних заходів: навчання, воркшопи, тренінги задля того, аби молодь розвивалася. Наша цільова аудиторія – молоді особи, активісти, громадські організації тощо”, – зазначає “Пошті” Андрій Ковальський і зауважує, що насправді у владі не вистачає молодих кадрів. 
“Хочемо, аби молодь брала активну участь в суспільному житті. Щоб у нас  робили локальні речі, а потім спільно їх реалізовували з місцевою владою. Та насправді є велика нестача молодих кадрів. Ті, що в політиці 15-20 років, не те що невмотивовані, а й подекуди не знають, як реалізовувати певні речі”, – резюмує він. 
Усі актуальні новини, пов’язані з проектом, можна відстежити на Facebook-сторінці “Львівський обласний молодіжний центр” або ж на сайті cehrin.org.ua
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8102 / 1.58MB / SQL:{query_count}